Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány hónapos kortól szabad...

Hány hónapos kortól szabad ültetni a kisbabákat pl. babakocsiban, játék közben? Mikor tehetek a feje alá párnát?

Figyelt kérdés
2010. dec. 15. 10:37
 1/6 anonim ***** válasza:

Ültetni akkor szabad kocsiban amikor már egyébként is ül. Kb. féléves korban. Azelött csak kicsit szabad megdönteni a babakocsiban hogy kilásson.


Párnát egy éves kor elött nem ajánlott tenni a feje alá.

2010. dec. 15. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Amikor már magától felül. Előtte még gyenge a gerince arra, hogy megtartsa magát és csak későbbi komoly gondokat csinálsz, ha ülteted (még akkor is, ha épp felültetve nem is borul el). Az én kislányom majdnem 2 éves volt, mióta kap a feje alá kispárnát, az se túl vastag. Addig nagyszerűen aludt egy lapos (szettből való) párnán, ami olyan vékony, mint egy pelus.
2010. dec. 15. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szia! Kislányomnak 4hónapos korában emeltem meg a babakocsiját, nem teljesen ülő pozícióban, hanem a közepesre. Baba párnát pár hete rakok a feje alá (5hónapos). Ez egy nagyon kis vékony párna, szinte olyan mintha pelus lenne a feje alatt.
2010. dec. 15. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Oké, köszönöm! A babakocsiban csak annyira emeltem meg, hogy ne teljesen üljön, csak picit, hogy kilásson. De az ölemben azért tarthatom ülve?
2010. dec. 15. 10:51
 5/6 anonim ***** válasza:
Persze, az más! Az a fontos, hogy ne nehezedjen a teste a gerincére, hanem te tartsd, amíg így "ül". Ez nem ültetés, hiszen nem ő tartja magát :)
2010. dec. 15. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
AZ én babán magától még nem ül fel, de ha berakom pl babahordozóba, vagy fekvés és ülés közötti pozícióban tartom, felhúzza magát hasizomból. Ezt már nagyon rég csinálja, csak eleinte még látszott, hogy erölködik, mostmár könnyen megy neki. Szokott ülni az ölemben, és ha hátradőlök, ő húzza fel magát. A védőnő azt mondta, hogy ne sokat üljön, viszont mikor rám támaszkodik, az nem baj, mert én (vagy ugye a babakocsi, hordozó stb) tartja a súlyát. Anyukám eleve ültette a földön, a gyerek bírta is egy darabig, aztán már előre dőlt. Hasonlóan, mint a képen a kisfiú. [link] Ezután megkértem anyukámat nyomatékosabban is, hogy legyen szives ne erőltetni az ülést, majd ül magától, ha már képes lesz rá.
2010. dec. 15. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!