Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit szólnál, ha a nagymama a...

Mit szólnál, ha a nagymama a lenti kijelentést tenné?

Figyelt kérdés

Édesanyukám szereti a kisfiamat, de ma nagyon megbántódtam. Nem szoktunk soha éjszakára elmenni sehova, de tavaly azt mondta, idén szilveszterkor vigyáz 1,5 éves gyerekünkre. (Egyszer aludt már ott, nem volt semmi gond).Aztán ma mégis azt mondta, hogy nem vigyáz rá, mert tavaly azt hitte, hogy ilyenkorra már ÉRTELMESEBB lesz. Tény, hogy a kicsim el van maradva mozgásában pár hónappal, illetve úgy tűnik, 1-2 hónappal "értelmileg" is, mert nem mutogat ábrákat, inkább csak szétszedné a könyveket,nem ragosgatja az építőkockát stb.stb. Szavakat is csak párat mond. De 100%-osan okos, attól még hogy nem olyan mint egy "átlag" ilyenkorú. Imádnivaló kis manó, egyfolytában puszilgat minket :)

Annyira rosszul esett ez a mondat. Hiszen a mi feladatunk, hogy feltétel nélkül bízzunk benne és és szeressük a gyereket, nem pedig ilyet mondani. Elképzelhető, hogy túlreagálom, de valami nagyon "elszakadt" most az anyámmal való kapcsolatomban. A szilveszter persze nem érdekel már ...


2010. dec. 15. 21:13
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
nekem sem esne jól, az biztos... én megértelek teljesen...
2010. dec. 15. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem már anyud is megbánta a mondatot. Amúgy meg mi az, hogy értelmesebb... hát könyörgöm mit kéne mondania ilyenkor a gyerkőcnek? A walesi bárdokat még nem szavalhatja...:D Mozgásban és értelemben is pár hónap meg ide vagy oda nem számít... máskülönben meg ha tök hülye lenne a gyerek, neki akkor is az unokája... ahogy neked meg a gyereked és nem ettől függ, hogy vigyáz-e valaki a családtagjára vagy nem... Amúgy megértem persze a haragod, de ő meg biztos elfelejtette már, hogy egy másfél éves gyerek nem olyan még, mint egy 4 éves.
2010. dec. 15. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Ez egyszerűen felfoghatatlan!!! Nem is tudok mit írni...
2010. dec. 15. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

ha máskor, másban is ilyen durván fogalmaz, akkor ne tulajdoníts neki nagy jelentőséget.

ha csak egyszeri alkalom volt, akkor meg azért ne.

nyilván rosszul fejezte ki magát, lehet, ideges volt valamiért.

2010. dec. 15. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Én is elhiszem, hogy megbántódtál, valószínű én is vérig sértődtem volna, de valószínű anyukád nem akart rosszat, mégiscsak az unokája.

Szerintem azért, hogy ne maradjon benned tüske, mondd el anyudnak, hogy mennyire megbántott téged ezzel a mondatával, és kérj magyarázatot.

Addig meg ne vess keresztet az anyuddal való kapcsolatodra, mert lehet, csak hülyén fejezte ki magáét, mindenkivel előfordul, hogy nem egészen úgy mondja, ahogy gondolja, várd meg a magyarázatot, és az alapján dönts!

A kicsikéd meg egyáltalán nincs elmaradva, ő ilyen komótos típus:) Okos, és a leírtak alapján egy igazi cukimanó. Úgyhogy ne vedd a szívedre, beszéljétek meg!

2010. dec. 15. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Az is lehet, hogy nem pont a te kisfiadra ertette hanem az atlagra. Mar ugy ertem, hogy lehet rosszul elt benne az emlek es azt hitte ebbe a korba mar ertelmesebbek a gyerekek, hangsulyozom a gyerekek nem csak a tied. Ezt onnan gondolom, hogy mi is elterveztunk egy kirandulast (3 naposat) baratokkal majd amikor a kisfiam 8 honapos lesz. Amikor megszuletett akkor en is benne voltam, hogy huuu de jo lesz, ekkor mar ezt meg azt fogja csinalni a babam, biztosan elalszik az utazo agyba, nem lesz gond... Ehez kepest nem mentunk sehova mert pont a kisfiam nem tudja azokat amiket en meg annak idejen elkepzeltem. :) Nincs elmaradva teljesen atlag de az igazsag az, hogy megalmodtam valamit amikor szuletett, elterveztem ezt-azt es ra kellett jonnom, hogy nem igy van. :) En erre gondolok. Lehet, hogy edesanyad nem a rossz ertelmben fogalmazott, hanem rosszul emlekezett es azt hitte, hogy ilyenkor mar xy lesz a helyzet a babaval de nem az. Nem az ertelmi szintjere gondolt az unokajanak. Persze bocsi, ha tevedek!
2010. dec. 15. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

nem rosszból mondta szerintem. nekem apósom mondta többször, mikor picibaba volt a fiam, hogy majd akkor tud vele kezdeni vmit, ha értelmesebb lesz. ha már lehet vele menni ide-oda, fogócskázni. leülni vele társasozni.

ez nem tudom, hány év múlva fog bekövetkezni, mert még csak 8 hónapos, de nekem nagyon okos, de mindkét nagyszülői fronton azt látom, hogy ők már elfelejtették, milyen egy baba, egy kisgyerek, és ez nemcsak az ellátásra vonatkozik.

nekem is rosszul esett mindig, aztán egyszer bocsánatot kért érte és azóta nem mondja. (nem tudom, hogy miért is, mert soha nem tettem szóvá, hogy ez bánt engem)


kicsit gyenge az összehasolítás, tudom, de szerintem nem úgy gondolta anyukád, hogy 'hülyegyerek- miért nem oszt már törtet törttel?', hanem szerintem csak belegondolt, hogy ő már nem biztos magában és abban, hogy egész éjszakára elbír-e egy másfél évessel, mert azért fél évesen még sokat nem kell velük tenni etéren. talán fél ettől.

2010. dec. 15. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Az ember természetes reakciója, hogy ilyenkor megsértődik, mint ahogy bármely más esetben is, ha a gyerekét negatívan minősítik. De: minden szülő a saját gyerekét hiszi a legokosabbank, legszebbnek, de lássuk be, a többség csak simán átlagos. Erre mondják, hogy az igazság fáj, de attól még igaz lehet, emiatt haragot tartani fölösleges. Sértődja meg, aludj rá, és lépj rajta túl.
2010. dec. 15. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen egyetértek az utolsóval,szerintem is ez lehet a helyzet!Kiegészítve annyival,hogy tarthat is attól,hogy egy ilyen pici gyerek teljes mértékben az ő felelőssége,egy nagyobb gyerek,ha vmi gondja van,már el tudja mondani,magyarázni is.Anyukádnak egyszerűen nincs kapacitása rá,hogy vigyázni tudjon egy majdnem babára,és szerintem esze ágában sem volt téged megbántani!!
2010. dec. 15. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

értelmesebb?? miért, mit akart egy 1,5 éves gyerekkel? sakkozni??

Amúgy lehet, hogy nem ezt akarta mondani csak rosszul fejezte ki magát hirtelen. De én megbeszélném vele, h engem ez bánt, és miért mond ilyet az unokájára?

2010. dec. 15. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!