Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van még esélyem beadatni a...

Van még esélyem beadatni a rota vírus elleni szert? Jövő héten lesz 8 hónapos a babám.

Figyelt kérdés
Sajnos nem tudtam hogy 6 hónapos korig lehet, ez igaz? Annyira rossz a lelkem most, nem figyeltem erre, és féltem a babámat. Mivel nem kötelező a rendelőben sem szóltak. Mit tegyek?
2009. jan. 22. 16:32
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

szerintem ne adasd be, mert a rotának is több válfaja van, és ha be is adatod, nem biztos, h védettséget ad majd a picidnek egy tipussal szemben

több olyan szülővel találkoztam aki beadatta és nem használt,így is elkapta a rotát

figyeld a gyermeked, a rota tünetei:

-hőemelkedés, láz, hányás, hasmenés, hígabb, lazább széklet, étvágytalanság,a széklet szaga rothadt káposztára emlékeztető

ezek a tünetek fordulhatnak elő, ha észlelnéd, akkor vidd el az orvosotokhoz

egy rotát ismerő

2009. jan. 22. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Már nem tehetsz semmit, 8 hónaposan már nem lehet beadatni.

Annyit tehetsz a későbbi zűrök elkerülése érdekében, hogy máshonnan is informálódsz az adható oltásokról. Pl. itt:

[link]

2009. jan. 22. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a gyors választ! Bízom abban amit írtál.

Mindig figyelem őt.

Bizonytalan voltam mert ezen az oldalon sok rosszat olvastam erről a vírusról, milyen kegyetlen, ezért javasolták a beadását mert védi Őt egész életében. (ezek szerint mégsem… )

2009. jan. 22. 17:27
 4/5 A kérdező kommentje:

Második válaszolónak is köszönöm, ezentúl résen leszek…

Ez az egy csúszott ki, nem is értem, pedig mindig figyelek.

2009. jan. 22. 17:32
 5/5 anonim ***** válasza:

Az első válaszolóval nem 100%ban értek egyet.


UGYANIS nemcsak a rota vírusnak a tünetei a láz, hányás, hasmenés, stb..

Sajnos rengeteg entero vírus van, és nem mindig a rota a felelős a hányásos, hasmenéses járványokért.

Tény és való, hogy a legkegyetlenebb a rota, de a calici vírus is hasonló... Sajna egyiket sem lehet kivédeni semmilyen tisztító és fertőtlenítő szerekkel, mert nagyon ellenállóak!


A rota oltás csak az első 1-2 évben nyújt védettséget, de akkoris csak úgy,hogy az esetlegesen elkapott vírust enyhébben, könnyebben vészeli át a baba. A nagyobb gyerekekre és felnőttekre nézve már nem olyan vészes, veszélyes, de a kicsi babákra igen, mert nem tudod őket annyira utánitatni, és így infúzió lesz a vége általában.


Mi beadattuk a rotát, a biztonság kedvéért.

2009. jan. 22. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!