Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Sos, sárga a babám, ma jövünk...

Sos, sárga a babám, ma jövünk ki a kórházból. Érdekelne, milyen trükkökkel ébresztgetitek őket, milyen időközönként, ha magától nem akar felkelni szopizni? Meddig lesz aluszékony, mire számítsak? Bilirubin szintje 270.

Figyelt kérdés
2010. dec. 19. 13:37
 1/10 anonim ***** válasza:
22%

Ha meg mindig sarga, nem szabadna hogy kiengedjek a korhazbol.

Nem kell ebreszgetni, hogy egyen. Ha ehes, ugyis felebred, kerni fogja.

2010. dec. 19. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos sokáig, két hónapig is láttam rajta a sárgasàg jeleit. A szeméről tünik el a legkésőbb. De semmi baja nem volt. Amikor hazajöttünk, aluszékony volt, mert nem akart felkelni enni sem, de én három óránként felvettem és megszoptattam. Október végén született, volt még nap, igy szopi után betettem a mózesba az ablakhoz, hogy több fényt kapjon. Igy javult a helyzet. Ne aggódj, fontos a tej és a fény ès rendben lesz! Ha bealudt a cicin és alig evett, apa kicsit nyomkodta, tornáztatta a lábát, kezét, valamint a fülcimpáját dörzsölte a babànak, ami szopóreflexet vált ki.
2010. dec. 19. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

A sárga babák aluszékonyabbak, igenis ébreszteni kell őket!

Minél több folyadékot vesznek magukhoz, annál hamarabb rendbe jönnek. Én is sárgán hoztam haza a fiamat, kb. 10 nap volt, amíg rendbe jött.

Kb. 3 óránként, éjjel ha alszik, elég 4 óránként ébreszteni. Egyébként a babák félálomban is tudnak szopizni.

2010. dec. 19. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
2. Vagyok, a sárga baba más tészta, mint akinek semmi baja, neki igenis kell a folyadék, hogy a màj normális müködésbe kezdjen! Ő nem azért alszik, mert nem éhes, hanem mert szó szerint bealszik! Nagyon nem mindegy! Kérdezd meg a gyerekorvosod, ha bizonytalan vagy!
2010. dec. 19. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Minket is sárgán engedtek ki kicsit több mint egy éve!

Nekem is azt mondták hogy maximum 3 órát hagyjam aludni,mert minél többet szopizik annál hamarabb elmúlik a "sárgaság",mármint a színe!Mert ugye a besárgult babák aluszékonyak!


Hát az én lányom nem volt aluszékony viszont két hetes koráig volt még sárga árnyalata!

Majd mindig a zsemét nézd, a fehér részt,ha az kifehéredik akkor múlt el teljesen!

Nekem a lányom zinte az első két hetet a cicimhez nőve töltötte!Legalábbis nappal mindig,éjjel nyugisabb volt ő is!

Te nyugodj meg, etesd ahányszor cska kéri,ha meg nem ébredne akkor simogasd meg a kis pofiját,ha éhes arra úgyis felébred!

Nagyon boldog babázást,hamarosan egyszerűbb lesz számodra is minden hidd el!

1 éves kislány anyuja!

2010. dec. 19. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

13:48-as vagyok!

Az lemaradt,hogyha álmában látod hogy nyújtogatja a kis nyelvét akkor az az éhség jele,és akkor könnyen tudod ébreszteni!Ez a nyelvnyújtás később is az éhség jele lesz,csak majd ébren csinálja,persze lehet most is csinálja majd ébren!

2010. dec. 19. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nagyon nehezen tudom ébresztgetni, és nekem itt mondtak mindent, már nem is tudtam, kire hallgassak, annyira összezavarták a fejem. :(

A tapasztalatok érdekeltek egyébként, hogy akiket sárgán engedtek haza, hogy javult az állapotuk. Télen kevesebb a fény, és annyira aluszékony, hogy nehezen bírok vele. Simogatás nem használ, többnyire erősen kell csipkednem nyomkodnom tornáztatnom, de így nagyon elhúzódik a szoptatás, részéről ez kimerítő, és későbbre tolódik a 2-3 óránként... :( Magától nem jelez sírással, ha éhes, az arcán látszik csak, nyelv, szájmozgás, ilyesmik, de még ekkor is ébreszteni kell. Teljesen be tud kómálni is.

2010. dec. 19. 14:41
 8/10 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem azt mondták a bilirubin szintje rendben van, de én láttam, hogy sárga a bőre a szeme. Nagyon aluszékony volt több hétig. Nagyon elhúzódtak a szopizások, mert mindig elaludt. Nagyon keveset evett. A saját gyerekorvosunk azt tanácsolta ébresszem, legalább 4 óránként, pelenkázzam át, attól felébred(és tényleg!). Bioptron lámpa kék fényével kezeld,az arcát(mikor alszik)és főleg a mája környékét, 3-5 percig, naponta 2-3szor. Negyed annyi idő alatt rendbejön. Nekünk van lámpánk, de addig nem jutott eszembe, amíg a védőnő nem mondta. 3-4 napi kezelés látványosan segített.

Kicsit lassabban gyarapszik a súlya is az ilyen babáknak, de aztán belehúznak, ne aggódj!

Boldog babázást!

2010. dec. 19. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
270-es bilirubin szinttel kiengedik?????Jajjjjjjj!Az sok!Engem 180-assal alig akartak!Nekem semmire nem ébredt fel!Hideg víz alá dugtam és a lefejt tejet cumisüvegből "beleöntöttem" 2 óránként.Amikor már erősödött,és nem aludt be állandóan(olyan mésfél hetes volt),akkor már cicire tettem.Azóta is szopizik ,6 hónapos most.Nagyon fontos,hogy egyen,mert külöben nem múlik a sárgaság!A szeme a lányomnak még 2 hónapos korában is sárga volt!
2010. dec. 19. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A szoptatás nálunk is kész szenvedés volt, csinálhattam én vele bármit, nyugisan bealudt.

Ráadásul nagyon nehezen tanult meg szopizni, sokadik próbálkozásra tudta csak rendesen bekapni a cicit. :(

A 3 óránkénti etetés nálunk nem jött be, így az elejétől 4 óránként evett. (de azért 4 óránál többet nem vártam!)

Doki is mondta, hogy cici mellett adjak neki teát, hamarabb elmúlik. Adtam volna, de nem kellett neki, a cumisüvegtől is fuldokolt.

Kb. 2 hónapig volt sárga, a doki gyógyszert is írt rá, amit eszem ágában sem volt beadni neki!

Szépen elmúlt magától! Ne idegesítsd magad, nálatok is így lesz! Kitartás!!!

2010. dec. 19. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!