Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan kell kialakítani egy...

Hogyan kell kialakítani egy újszülött/ pár hetes baba napirendjét? Nálatok hogy van?

Figyelt kérdés
2010. dec. 19. 21:10
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Már 16 hós.

Nálunk egyetlen fix volt a napban: a fürdetés időpontja. Minden más alakulgatott. De gondoltam, ez legyen fix, ez az egyetlen, amit befolyásolhatok kívülről. De egy újszülöttnél azt nem tudom alakítani, hogy mikor álmosodjon el vagy mikor legyen éhes.


Szóval szerintem kezd egyszerűen a fürdetés és az utána való etetés fix időpontra helyezésével. A többit majd ő alakítja.

Amíg kialakul, addig meg kitartás! ;)

2010. dec. 19. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nálunk ő alakította. Az evés ugye egyértelmű, hogy amikor jelzi, hogy éhes, idővel kialakult, hogy 3 óránként eszik, még most is 11 hósan. A fürdést volt nehéz eltalálnom. Megfigyeltem, ha 6 után bealszik, akkor már későn ébred, így ha evett 6 körül én utána fürdettem és utána alvás. Már nagyon régóta fél8-8 között alszik el, ezt is ő alakította. Szóval megfigyeltem és ahogy ő diktálja, úgy csinálom, de ezek nekem is megfelelőek. A híradó alatt fürdünk, utána tápszer és alvás. De nincs fix napirendünk, végül ha éhes, akkor eszik, ha álmos akkor alszik, ezeket nem lehet erőltetni. pl. az ebéd fél 12 és 2 között szokott lenni, ezt ugye a reggeli ébredés ideje határozza meg.
2010. dec. 19. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

köszi

akkor jól ráéreztem, mert én is úgy gondoltam, hogy a fürdetés lesz a fix, a többi ahogy alakul. csak gondoltam hátha máshogy kell...

2010. dec. 19. 21:26
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell máshogy. Nem is nagyon lehet.


Pár évtizede anyák egész generációja erőltette a háromóránkénti szopit. Ennek az lett az eredménye, hogy amikor a gyerek éhes volt és üvöltött, akkor nem adtak neki cicit, mert még nem volt itt az ideje. amikor meg eljött az ideje, akkor a hullafáradt, álmos babát ébresztgették, persze hiába... nem csoda, hogy hamar elapadt a tej, és csoda volt a háromónapon túli szoptatás.


Újszülöttnél még nem lehetséges napirend kialakítása, vagy ha igen, akkor olyan áldozatok árán, amit nem érdemes meghozni. Nálunk is az egyetlen fix az esti fürdetés volt. Egyébként akkor evett, amikor megéhezett, akkor aludt, amikor elálmosodott. Napirendnek nevezhető csak kb féléves korára alakult ki.

2010. dec. 19. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
én 3 óránként etettem,sárga volt ezért is.ezt pár nap alatt megszokta és óramű pontossággal kért enni.5 hónapos 4 óránként eszik de ezt is mindennap ugyanugy.én szeretem ezt mert emellé tudtam a rendszert csinálni játék fürdés alvás stb.
2010. dec. 20. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!