Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Újszülött baba ruháit mivel...

Újszülött baba ruháit mivel mossátok, öblítitek? Hogy száműzzem a penészt a mosógépből?

Figyelt kérdés
2011. jún. 9. 17:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Mi épp a múlt hét végén kisérleteztünk a penész eltávolításával, de sajnos nem nagyon sikerült. 2 liter ecetet beleöntöttem a dobba, meg egy virágspriccelőbe is töltöttem, és azzal bespriccceltem a mosószeres részt, meg a kis zugokat. Állt benne egy darabig, majd 90 fokon végigjárattam egy mosást.

Furi szaga lett a gépnek, jó, a penész majdnem teljesen eltünt a látható részekről.

Amúgy itt a Gyík-on olvastam ezeket az otthon kategóriában. Írd be" mosógép, penész, vízkő" és egy csomót kiad, hátha Te jobbat találsz.

Én Dreft baby-vel mosom a lányom cuccait kezdetektől, most 14 hónapos, és Gabi öblítővel öblítek, ha van itthon, de már jó régen elfogyott.

2011. jún. 9. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Penész: állítsd a mosógépedet a legmagasabb hőmérsékletre, és tegyél bele mosógép tisztítót. Én egy speckó vízkőoldó-tisztító szert szoktam használni, nem olcsó, de évente 1x megér ennyit a mosógépem, és utána tényleg tiszta, ez a linkje: [link]


A mosáshoz érzékeny bőrüeknek való mosószert használok öblítő nélkül (sokan nem tudják, de az öblítő allergizál), és természetesen külön mosom az első fél évben a felnőtt holmiktól (már csak azért is, hogy mieinket erősebb mosószerrel tudjam mosni). Ha valami folt, böfi kerül rá, akkor azt még frissen mosószappannal átmosom, és akkor szépen kijön.

2011. jún. 9. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
köszi!!
2011. jún. 9. 17:37
 4/12 anonim ***** válasza:

Első vagyok, ezekből csemegézhetsz!:)


http://www.gyakorikerdesek.hu/kereses.php?kategoria=1&keres=..

2011. jún. 9. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Másodiknak:sajnos allergizálhat a mosószer is.Ecettel öblítek,de ha mosószerrel mosok,két gyerekem is viszketős kiütéseket kap.Most mosószappannal mosok,így jól vannak.
2011. jún. 9. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Penészre sajna nekem nincs ötletem!


Persil babamosóport, Silan babaöblítő, a kórházban adtak termékmintákat csomagban, nagyon jónak találtuk ezeket, azóta is ez van.

2011. jún. 9. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

mosódió


és ecet forró vízzel

2011. jún. 9. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Penész ellen: 90 fokon trisóval egy adag üres mosás, utána 40 fokon hipóval egy adag üres mosás. Vegyész szakembertől tudom a módszert.


Babaruhát mosódióval, mosószódával mosok, ecettel öblítek. Vízkőgondom nincs. :)

2011. jún. 9. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
én mosódiót, mosószódát és ecetet (+illóolajok) használok mosáshoz, a mi ruháinkhoz és a babáéhoz is. Azóta nem penészedik a gépem se. Olcsóbb is, mint a mosószer és a sima öblítők, egészségesebb és szép tiszták a ruhák.
2011. jún. 9. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszi mindekinek!!

Mosódió az miaz? Lehet kapni bárhol? A ruhára teszed vagya mosóportartóba? Ecet az öblítő helyére gondolom. Mennyi kb??

2011. jún. 10. 11:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!