Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek, hogy ne üvöltsön...

Mit tegyek, hogy ne üvöltsön végig minden elindulás/megérkezés/öltözködés procedurát?

Figyelt kérdés
16 hós kisfiam sosem volt az a türelmes fajta, mindig is bőgött ha babakocsiba raktam, vagy ha várnia kellett egy másodpercet valamire, de most már kezd kikészíteni ezzel, hogy szinte ahogy az előszobába lépünk, elkezd ordítani és elrohangálni, úgy kell felöltöztetnem, mikor hazaérkezünk, pedig már a liftben rákezd és addig sikít amíg be nem rohanhat kabát nélkül a lakásba... hozzáteszem, hogy ez a kajája elkészítésénél is így van, ha nem nézheti a karomból, hogy mit csinálok, üvölt amíg el nem kezdünk enni... hiába mondom el neki szépen, hogy mi van, abszolút nem érdekli.... segítsetek, nektek mi vált be ilyenkor??
2010. dec. 20. 12:18
 1/7 anonim ***** válasza:
Tudom nehéz de ne foglalkozz vele. Mert ha engedsz akkor könnyen a kezébe kerülhet az irányítás. Egy jó tanács.
2010. dec. 20. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
sokat mondd neki hogy mindjárt így meg úgy, mindjért hazaérünk, mindjárt levesszük a kabátot, mindjárt késza finom kaja, addig meg amíg meg nincs, addig próbáld elterelni vmivel a figyelmét. én a kislányomnál még mindig alkalmazom ezt, ő már 2 éves, de pl. ha haza kell indulni valahonnan, vagy akár csak megyünk )mennénk) pelenkázni, öltözni stb, akkor ő már elkezd befeszülni, hogy azt ugyan nem! és akkor gyorsan mondom neki, hogy figyu, menjünk gyorsan kicserélni a pelenkát, és utána majd............. (itt említek egy nagyon vonzó dolgot, amit szeret csinálni), öltözésnáél ugyanez, pl. gyere gyorsan felöltözünk, és utána becsücsültök a Fifi kutyával (kedvenc plüss) a babakocsiba és már suhanunk is! (ezt a szót, hogy suhanunk valamiért nagyon szereti). stb stb. szóval így megpróbálom elterelni a figyelmét. amúgy az én kislnyom pont olyan 16 hónapos körül volt, amikor megértette a "mindjárt" fogalmát, addig nálunk is úgy zajlott, ahogy most nálatok. :)))
2010. dec. 20. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
52%
Ugyanez volt a helyzet nálunk is. Mostanában már csak néha csinálja,most 18,5 hónapos. Próbálom őt is bevonni a dolgokba,pl.megpróbálhatja egyedül felvenni a nadrágot,cipőt...nem baj ha nem sikerül neki a lényeg,hogy ezzel eltereled a figyelmét és "elfelejt" hisztizni. Kajakészítésnél beültettem az etetőszékbe,odaadok neki egy plüssállatot egy tányért egy kiskanalat és mondom neki,hogy ő is főzzön a kisállatnak ebédet és etesse meg,az ilyen dolgok nálunk beváltak.
2010. dec. 20. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam sem a türelem mintaképe, és én ezt sok-sok beszéddel próbálom kivédeni, hogy ne legyen hiszti.16 hós.

Terelem a figyelmét, ha türelmetlen, akkor elmondom neki hogy mindjárt felvesszük a cipőt stb.....és megyünk megnézzük esik e a hó, vagy megy az autó stb......Akkor arra figyel feszülten és nincs hiszti.A babakocsiban is ha már türelmetlen, akkor van hogy kukákat számolunk az úton(már ha kuka nap van), vagy repcsit nézünk, vagy ami érdekes.Hát le kell foglalni a fiamat is rendesen, néha már úgy érzem kihűlik a gyomrom annyit beszélek, de legalább béke van.

2010. dec. 20. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszi lányok, ezek szerint nem vagyok egyedül ezzel. Ismerős körökben persze nincs ilyen baba, ezért furcsa nekem mindig, hogy az én gyerekem állandóan hisztizik a többiekhez képest.. mondtatok pár jó ötletet, majd kipróbálom őket, de a legnagyobb bajom az, hogy már én nekem sincs sok türelmem, ez a 16 hónap úgy érzem felőrölt már teljesen, pedig még koránt sincs vége a hisztikorszaknak... remélem hamarosan megérti majd, hogy mit jelent a "mindjár" szó...
2010. dec. 20. 14:14
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

2. vagyok. meg fogja érteni, ezen ne aggódj, viszont, sajnos el kell keserítselek, ez még semmi ahhoz képest, amire majd 2 éves kor körül számíthatsz....az az igazi buli. :)))

akármit kérek, ha épp olyanja van, és mostanában szinte nap mint nap, a reakció : nem! mr nem azért megy az üvöltés a pelenkánál, öltözésnél, mint régen, mert egyszerűen utálja és kész, hanem hogy ellentmondjon. és mindenben, mindig. továbbra is alkalmazom a módszereket amiket leírtam, de motsanában még nagyobb lelemény kell....:))))

2010. dec. 21. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
hmm gondolom...:) ez annyira nehéz... én egész életemben vártam ezt az időszakot, de most komolyan nem bánom, hogy két éves korában vissza kell majd mennem dolgozni:( legalább napi 6 óra "nyugalom" hogy aztán este bírjam idegekkel..:)))
2010. dec. 21. 20:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!