Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1,5 éves babámnál hogyan...

1,5 éves babámnál hogyan érjem el, hogy szótfogadjon?

Figyelt kérdés

Mikor már 50-szer rászólok, hogy nem szabad és amint elviszem az adott helyről máris megy vissza, akkor már teljesen kétségbe esek, hogy mit csinálok rosszul :(

Büntetnem kellene ha rosszat csinál? Hiába mondom neki, hogy nem szabad, mert..... , nem érek el vele semmit :(


2010. dec. 21. 14:46
 1/10 anonim ***** válasza:

Az én fiam is ezt csinálja, már kezd leszokni róla lassan. De mégis mivel büntetnéd?? Hiába állítod a sarokba, nem fog ottmaradni...

Én max. annyival büntetem, ha olyan dologhoz nyúl, ami veszélyes lenne számára (konnektor stb. ), akkor ráütök a kezére, máshogy nem büntetem. Hidd el, hogy megérti, hogy nem szabad, csak még a tűréshatárokat feszíti, aztán majd lassan alábbhagy az idegesítéseddel. Egyébként minél jobban felhúzod magad valamin, annál jobban csinálni fogja.

2010. dec. 21. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Igen, teljesen igazad van. Tényleg nem nagyon lehet őt még büntetni, csak annyira tanácstalan vagyok...

A legújabb, hogy ha valami nem tetszik neki, pl. az áruházba elhozom onnan ahol elpakolászott, egyszerűen elkezd ütni, karmolni, hisztizni. Ezt meg aztán végképp nem tudom, hogy hogyan kezeljem :(

2010. dec. 21. 15:09
 3/10 anonim ***** válasza:
32%

A mai anyukák azt hiszik,hogy elég,ha egy kicsi gyereknek magyaráznak,pedig ez nem igaz!

A kisgyerekek- még 3-4 évesen is- nem tudják értelmezni,hogy valamit miért nem szabad. Akkor sem,ha az anyuka sokat magyaráz nekik. Kíváncsiak mindenre,és azt teszik,ami éppen érdekli őket.

Tudomásul kellene venni,hogy ebben a korban csak a tapasztalataikból tanulnak. Büntetni kell őket valamilyen formában. De van amikor a kreativitásra van szükség,hogy megszerezze a kellő tapasztalatot.

Ezért kell pl. hagyni egyedül járni

tanulni a babákat,hogy megtanuljanak elesni. Ha néhányszor elesenek,akkor vigyáznak magukra.

Ugyanez a helyzet a többi tiltott dologgal.

Pl. hiába mondod neki,hogy ne nyitogassa a fiókat,mert odacsukja a kezét. Addig nem hisz neked,amíg valóban nem csukja oda. Kreativitás: együtt pakolni a fiókot,amikor visszapakoltál,akkor fogd meg a kezét,és csukd be a fiókot,hogy az ujjai odaszoruljanak,annyira,hogy érezze:ez nem jó játék. Nem fog többet fiókokat nyitogatni.

Vagy: ha állandóan a forró kályhát akarja megfogni,begyujtáskor tedd a kezét a tieddel együtt a melegedő kályhához,és csak akkor engedd el,amikor már kellemetlenül meleg.

Lehet még sorolni a tapasztalatszerzésre tanítást.

Ha nincs más,akkor büntetni kell: betenni a szobájába,elvinni az asztaltól,ha játszik az étellel,és hagyni akkor is,ha hisztizik.

Attól sem lesz semmi baja,ha már más nem használ,kap egyet a kezére vagy a fenekére. Ettől nem lesz agresszív egy kicsi gyerek sem! Akkor lesz agresszív, ha mindig verést kap mindenért.

Ami még nagyon fontos: a következettesség! Amit egyszer megtiltasz,az mindig tilos. Ami szabad,az mindig az.

A babád is azért megy vissza,mert nagyon kiváncsi arra,amit nem engedsz neki. A magyarázatodat nem érti,mert számára a fogalmak értelmezése még nem jelent semmit. Csak a kellemetlen vagy éppen fájdalmas (leesik valahonnan) tapasztalataikból tanulnak!

Jó dolog,hogy a kislányod ilyen érdeklődő,de valamilyen módon fegyelmezned kell,vagy büntetned.

2010. dec. 21. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Kiegészítve az előttem szólót:


Pl engem az agyvérzés kerülget, amikor valamelyik idióta családtagom üres gyógyszeres dobozt, üres gyufásdobozt, stb ad a gyerek kezébe, mert ha én egyszer azt kódolom, hogy azt nem szabad, akkor sehol sem szabad, üresen sem. Ugyanis nem tudja felfogni még, hogy MIÉRT nem szabad, ezért az üres doboz is felhívás a keringőre.

2010. dec. 25. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Teljesen egyetértek az előzővel!
2010. dec. 25. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

egy kisgyerek,még ha 3-4 éves is ,nem tudja értelmezni-Na,azért ez nem éppen így van. Ha nem akarja,nem foglalkozik azzal,hogy nem szabad. Az én lányom pl már kicsinek is megértette,ha rászóltam.hogy nem szabad. Márciusban lesz 4 éves, 2 éves volt,amikor a huga született,és amikor magyaráztam neki,hogy ezt azért csinálom mert,azt neki nem szabad csinálni,mert... megértette. A mai napig ha szólok,hogy valamit nem szabad,akkor nem csinálja. Tehát 3-4 évesen már magarázással megértenek mindent,sőt,2 évesen is!

Kedves Kérdező! Nyugodtan "dá-dá" zd el a kis kezét, ha annak ellenére is rosszalkodik,hogy NYUGODT,DE HATÁROZOTT HANGON rászólsz. Hamar megszokja majd.

2010. dec. 25. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

CSak annyit: a lányaim már 100-szor odacsukták az ujjukat a fiókhoz, felszereltünk fiókzárat, még akkor is képesek rá, pedig fáj nekik, volt, hogy be is lilult kicsit, mégis még a mai napig képesek erre. (most másfél évesek)

Az igaz, hogy hagytam őket elesni, hagytam őket felmászni és leesni (fél méter max!) és most már nagyon ügyesen, óvatosan, de mégis bátran másznak fel mindenre, szaladnak stb.

Viszont a dádá sem segít, hiába mondom, magyarázom, nem szabad, hiába dádázom el a kis kezeiket, szinte csak kiröhögnek. Én nem tudom, mit csinálok rosszul, pedig szigorúan mondom, néha hallgatnak rám, néha nem, de képesek minden nap ugyanazt megcsinálni, amit nem kellene 100-szor is. HIába sértődik meg, hisztizve, sírva rohan el, 2 perc elfelejti és minden kezdődik elölről.

Szóval válaszolni nem tudok, szerintem az idő fog segíteni, még tényleg a határokat feszegetik, hisz már tudják, hogy nem szabad, de csakazértis! Ez van, szeirntem is már fél-1 év és talán elkezdenek szót fogadni.

2010. dec. 25. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

ez jó, az utolsó: fél-1 év és elkezdenek szót fogadni. persze, a legnagyobb dackorszak közepén.... :)))))

én a másfél éves kislányommal azt hittem, nehéz. most 2 éves...hát a hajam szála is kihullik. hogy tudja-e hogy nem szabad? hajjaj, de még mennyire! hogy érdekli-e? a legkevésbé sem! az érdekli, hogy az ő akarata legyen meg. napi szitnen ez az ami nagyon kiakasztó. majd visszasírjátok a másfél éves kort.... :))))

2010. dec. 25. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

:)))

Mindenki azt mondja, majd visszasírom amikor még picik voltak, amikor még letettem, nem ment sehova, amikor még lehetett dajkálni, stb. Hát még mindig nem jött el ez az idő! Én már alig várom, hogy még nagyobbak legyenek. Hármasikrek, az eleje nagyon durva volt, és én úgy érzem, egyre könnyebb és könnyebb. Persze, a dackorszak, na, még arra is kíváncsi leszek, de vissza sose fordítanám a időt, inkább még előrébb. (aztán szerintem majd ha 14-5 évesek lesznek, amjd akkor)

Amúgy arra gondoltam, hogy fél - 1 év múlva már talán szót fogadnak olyanban, hogy nem szabad belenyúlni a konnektorba, nem megyünk ki az autó elé, meg kell állni az úttest előtt. Persze azt gondoltam, hogy még jó ideig az ő akarata szerint kellene tennie az egész világnak.

Aztán meg amúgy is ahány gyerek, annyi féle... :)

2010. dec. 26. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Amikor észre veszitek,hogy roszaságra készül,vonjátok el a figyelmét. Hosszú távon nem biztos,hogy hat,de pillanatnyi megoldásnak beválhat!
2010. dec. 26. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!