Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan pótoljam a folyadékot...

Hogyan pótoljam a folyadékot a babámnál, aki tápszeres?

Figyelt kérdés
Kb. egy hete kap már csak tápszert a kislányom,mert elment a tejem. 3 és fél hónapos, de egyszerűen nem iszik vizet!!! Úgy tudom,h tápszeres babáknak kell a folyadék! De mi van,ha nem issza? Mit adtok neki? Már 3 napja zöldet kakil,doki szerint túl van etetve,és adjak neki vizet. 3 napja kap egy kanál almalevet,de most azt mondta az orvos,h ne adjak neki,amíg ilyen panaszunk van.
2011. okt. 12. 09:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Lányom 6 hónapos koráig nem itta meg a vizet, majd egyszer csak elfogadta.

Próbálgasd, de ne aggódj, ha még nem issza meg, nem lesz baja. Bizonyára elég neki a tápszer. Beleerőszakolni úgysem lehet.

Lányom 6 hónapos kora óta viszont egyre többet és többet ivott, úgyhogy szerintem "megérett" rá.

Amikor már nem csak anyatejes vagy tápszeres, hanem hozzátáplálod is, akkor már általában jobban igénylik a folyadékot, mint előtte.

2011. okt. 12. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm...:)
2011. okt. 12. 17:21
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
nekünk a kamillateát javasolta a védőnő,csak egész halványan színezze meg a vizet,tehát nem kell sokáig áztatni,cukor nélkül,ha pedig szorulásos,akkor 1.5dl-hez kell 1 teáskanál cukrot adni,babámnál bevált.Most 2.5hónapos,tápis.A zöld kaki a tápszertől van,főleg a HA-stól.Mi Beba HA Start-ot használunk.
2011. okt. 13. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Szia! Köszi...Milupa HA1-et használunk! Akkor lehet ettől van a baj? Lehet lecseréljük! 2 hete tápszeres,ezért még nem nagyon tudom,minek milyennek kell lennie az ő esetében! :)
2011. okt. 13. 17:25
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Mivel nincs nyári hőség, teljesen felesleges vízzel itatni. Az én babám is tápszeres, nagy ritkán ivott vizet, inkább csak 6 hónapos kora után. Nyilván szívesebben issza a babád a finom, meleg tápszert, mint a vizet. Ráadásul ha éhes, miért inna vizet? Nálunk is volt mindenféle színű kaki, zöld is, de a dokim azt mondta, ne aggódjak, ez normális. (HA-s tápszert kapott 1 éves koráig.) Én emiatt tápszert sem váltanék, de te tudod. Nem hiszem, hogy ekkora babát túl lehet etetni. Én a hozzátáplálással is megvártam a 6 hónapot. Mennyit eszik, mekkora a súlya?
2011. okt. 17. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell neki, nagy melegben meg lehet kínálni, de a napi 8-10 dl tápszer amit megiszik, normál időben bőven elég.


Zöldet pedig a túletetés miatt is szoktak kakilni, vagy csak azért mert picit megfogta a tápszer. Semmi gond a kakijával. Igen, az alma is fog, gondolom ezért nem javasolta a doki.


Minden jó ahogy van, nem változtatnék semmit a helyedben

2011. okt. 17. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Én lányom is 3 hónapos kora óta tápszeres!Mindig annyit evett amennyit ő akart, és volt is zöld a kakija.Ez simán lehet a tápszertől, semmi baja nem volt.

Most már 9 hónapos a babám, és még most is utál inni, aggódok is kicsit.Esetleg hajlandó pohárból inni pár kortyot.De se teát se vizet nem hajlandó cumisüvegből, sőt még csőrös pohárból sem inni.De normálisan pisil, és jó kedélyű baba, ezért nem aggódok.Ő ilyen...ez van!

Amíg nem kezdtük el a hozzátáplálást, én nem is erőltettem a plusz folyadékot, mert teljesen feleslegesnek tartottam.A folyadék bevitel majd akkor lesz fontosabb, amikor el kezded a hozzátáplálást.Egyébként a tápszer dobozán is rajta van, hogy zöld kakit okozhat, szerintem ne aggódj.Ha babád nem nyügi, vagy rossz kedvű, akkor nincs semmi baj! :)

2011. okt. 17. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Bogyo110 ***** válasza:
100%
mi is születésünk óta tápisak vagyunk én kb 4 hónapos kora óta igaz ez nyáron volt babáknak való teával itattam bár az én gyermekem megissza a vizat is meg adtam neki abban a korban a megfelelő zöldség és gyümi leveket most 8.5 hós és teljessen egésszéges baba!
2011. okt. 17. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Fereszti válasza:
100%
Én nem váltanék tápszert,mert ha rendesen van kakija,nem fáj a pocakja,akkor baj nem lehet!A tápszeres babáknak zöld székletük van,ugyhogy ez is normális!És mivel már tényleg nincs meleg,ezért nem kell erőszakolni neki a vizet,ha szomjas ugyis megissza!
2011. okt. 17. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlenül zöld mindig a tápszeres babák kakija, de igen, lehet zöld. Ugyanígy anyatejesnek is lehet zöld, de valóban tápszeresnél gyakoribb. Az a lényeg, hogy ilyenkor sűrűbb a kaki, ami vagy azért van, mert sokat evett (de túl sokat úgyse tud, emiatt nem kell aggódni), vagy azért mert megfogta valami. Mindkettő elfogadható.
2011. okt. 17. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!