Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek? Ilyenkor már...

Mit tegyek? Ilyenkor már nincs orvos, érdemes elvinni ügyeletre, vagy várhatok vele hétfőig.

Figyelt kérdés
Kislányom 10 hós ma reggel annyira betaknyosodott, hogy nem kapott levegőt, és most estére elkezdett köhögni, és folyamatosan szortyog, pedig szívom az orrát. Láza nincs! Van olyan betegség ami láz nélkül jelenik meg babáknál?
2009. jan. 23. 19:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

ha nincs láz, akkor nemhiszem h ügyeletre kell menni. Amennyiben állandóan sír, bágyadt, látszik rajta h fáj vmije, azzonnal vidd, de addig sztem az orvos is csak azt tudja mondani h porszívozd az órát. Esetleg patikában vény nélküli köhögéscsillapítót tudsz venni. Kérd ki a gyógyszerész véleményét

Jobbulást

2009. jan. 23. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Gyógyszerész. és homeopátia. Kisfiam a Stadol sziruptol hamar rendbe jött. Ha van a közelben ügyeletes gyogyszertár érdemes elmenni.
2009. jan. 23. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
48%
Tudsz adni kalcium injekciót. Egy felet itass meg vele reggel, egy felet este, csökkenti a nyálkahártyaduzzanatot, könnyebben kap levegőt. Egyébként egyetértek az előttem szólóval.
2009. jan. 23. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
19:36os vagyok, mármint az első válaszolóval értek egyet
2009. jan. 23. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is ez volt a helyzet, igaz még csak öt hónaposak voltunk.Nagyon taknyos volt, szívtuk az orrát és nagyon csúnyán köhögött szegény kisfiam.Kihívtam az orvost, megvizsgálta, és mivel nem volt láza és a tüdeje is rendben volt nem volt mit tenni, mint kivárni míg átmegy rajta a "dolog".kb 4 nap kellett hozzá, persze folyamatosan szívtuk az orrát és figyeltük, nehogy belázasodjon.Szóval van ilyen,ha nincs láza ne aggódj, de mindenképpen nézesd meg a dokival!Jobbulást...
2009. jan. 23. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Éjjelre tegyél be neki sós (asztali) vízet. Az tisztítja. Felforralod a vízet és teszel bele 3-4 kanállal
2009. jan. 23. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Szívd az orrát, és Stodalt adhatsz neki, nagyon jó köhögésre. Homeos.

És szerintem jobb félni, mint megilyedni, én elvinném.

2009. jan. 23. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Én sinupret cseppet, meg cebion cseppet adtam a babámnak meg sterimar orrspray és orrszívás 4 nap alatt rendbejött. 8,5 hónapos
2009. jan. 23. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Cebion csepp és calcimusct vízbe.

Lándzsás utifű köhögésre. Ezek nekünk nagyon jót tettek.



Sinecodot csak este szabad adni, de azt receptre lehet kapni!!!

2009. jan. 24. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
e sajnos az ügyeleten kötöttünk ki, mert mára belázasodott.
2009. jan. 24. 23:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!