Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Minden kórházban ilyen barátsá...

Minden kórházban ilyen barátságtalanok az orvosok a kisgyerekekkel?

Figyelt kérdés

A Lászlóban voltunk pár napot, vírus miatt, 2 hónapos babával. Volt olyan nap, hogy a nővér kétszer jött be a lázmérőért, amúgy a kutya nem hederített ránk.


El kellett vinnünk fül-orr-gégészetre ott helyben, két dolgot kérdeztünk a dokitól, egyikre sem tudott válaszolni, azt mondta, ezt az osztályvezető gyerekorvostól kérdezzük meg. Akit még sosem láttunk!!

(Konkrétan azt kérdeztem, hogy párologtatót bevihetünk-e a szobába, mert nagyon száraz volt a levegő, és a kisfiam orrába bele van száradva a "cucc", a másik pedig egy spray adagolására vonatkozott).


Magyarán senki sem volt barátságos, 5 napot töltöttünk bent, de igazából a gyógyszert itthon is be tudtuk volna adni a gyereknek.


2010. dec. 22. 23:39
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:
Ja, az első két éjszakát egy széken ülve töltöttem a gyerek ágya mellett, majd miután látták, hogy majd elájulok a fáradtságtól, a 3. éjszakától "kaptam" egy ágyat, és onnantól kezdve ételt is kaptam.
2010. dec. 22. 23:42
 2/25 anonim ***** válasza:

Ez frankó! Hallottam már hasonló Miskolcon a megyeiben is.

Sajnos! :(

2010. dec. 22. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:

Szia, ez nagyon elszomorító, de nekem is ez a tapasztalatom. Tudod mi volt a baj? Hogy nem tömted meg a zsebüket pénzzel. A nővérek is elvárják, csak azután kedvesek.

Engem is ráztak már le, amikor kérdéseket tettem fel a gyerekorvosnál, nagyon bosszantó tud lenni. Én nem tudom, hogy milyen világ ez, de mindenki türelmetlen és kapzsi, sokat várnak el és semmit nem nyújtanak, kihaló félben vannak azok, akik tényleg élethivatásul választják ezt a szakmát és szívvel-lélekkel űzik.

2010. dec. 22. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
bocsi, én valamennyire védeném a dokit. magam is medikus vagyok, tudom, h minden esetben követni kell a protokollt. az osztályvezető rendelkezhet a gyógyszer adagolásról, és a párologtatóról. sajnos ezek szabályok, igaz, kedvesebb lehetett volna.
2010. dec. 22. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm medikus válaszoló. :)

Mindezt elég barátságtalan és monoton hangon közölte, a többi kérdésemet már fel sem mertem tenni. De ez csak egy orvos volt, voltunk más vizsgálaton is, és ugyanez a "közöny". Két értelmes választ nem kaptunk senkitől egyetlen kérdésünkre sem. Egyszerűen hihetetlen, hogy egyetlen egy szimpatikus, és kedves munkaerővel sem sikerült összefutnunk 5 nap alatt.


Pedig mi tényleg szolidak, egyszerűek, segítőkészek és kedvesek vagyunk, ilyen az egész családunk. Rossz volt ezt tapasztalni egy olyan helyen, ahol amúgy is "fél" az ember, hiszen ha beteg a gyereked, az milyen érzés? És még jól rá is tesznek. Elszomorodtam nagyon.

2010. dec. 22. 23:55
 6/25 A kérdező kommentje:
Ja, és rosszul írtam, nem azt kérdeztem a dokitól, hogy bevihetjük-e a párologtatót a szobába, hanem hogy a gyereknek jót tenne-e, ha otthonról behoznánk. Erre volt az a válasza, hogy az osztályvezetővel kell megbeszélni. De ő ugye nem fül-orr-gégész. Tehát a szakmájába vágó kérdésemre sem kaptam meg a választ.
2010. dec. 22. 23:57
 7/25 anonim ***** válasza:
azt kell, hogy mondjam, a munkát munkának kell tekinteni. egyetemen nappal kúrálod a beteget, beszélgetsz vele, felveszed az anamnézist, másnap lehet, hogy a boncasztalon találod a gyakorlati órán. pokoli érzés. sokan a közönnyel védekeznek. kevés emberre elképesztő mennyiségű munka jut. amit te minimumnak tekintesz, egy jó szó, egy mosoly, némi kedvesség, hogy úgy mondjam pátyolgatás, ez nem fér bele. egyszerűen nincs rá idő. rossz napot foghattál ki. tavasszal és ősszel/tél elején sok a front, alapvetően több a megbetegedés...
2010. dec. 22. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Az elképesztő mennyiségű munkához akkor egy adalék: Pont az említett fül-orr-gégészetre 12 órára kellett átmennünk. Átértünk 12-re (egy másik épületbe), és 12,40-kor egy apuka a váróban megkérdezte, hogy miért van bent egy beteg ennyi ideig? Mondtam, h szerintem nincs bent beteg. Erre bekopogott, és elküldte őket a halál f..ra. Na ezután hívtak be minket elsőként 40 percnyi várakoztatás után. Elképesztő mennyiségű munkájuk lehetett 40 perc alatt... :(
2010. dec. 23. 00:01
 9/25 A kérdező kommentje:
Aranyos vagy medikus, hogy beszélgetsz velem, valamennyire meg is értem, hogy véded a "szakma becsületét", de nem kívánom Neked, hogy te kerülj egyszer be betegként, vagy (és) hozzátartozóként.
2010. dec. 23. 00:03
 10/25 A kérdező kommentje:
Ja, és pátyolgatást nem vártam. Nagyjából sejtettem, hogy milyen lesz, de ennyire? Ezt nem gondoltam volna.
2010. dec. 23. 00:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!