Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy olyan ember, aki nem tud...

Egy olyan ember, aki nem tud a kisgyerekekkel úgy bánni, ahogy kellene, ne vállaljon gyermeket addig, amíg ez meg nem változik?

Figyelt kérdés

De vannak olyanok, akiknél ez a hozzáállás nem tud megjavulni, mert nem olyan beállítottságúak, nem anya típusok.

Vagy ez meg tud változni miután saját gyermeke születik??


2011. okt. 20. 14:24
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Én soha nem fogtam babát, az enyém volt az első, aki a kezemben volt. Egyáltalán nem voltak a környezetemben sem babák, sem gyerekek.

Mind a családban, mind a baráti körömben én szültem először.


De nem gondoltam, hogy nekem emiatt várnom kéne, hogy hátha valakinek lesz gyereke, akin tesztelhetem, hogy bánok velük.

Ez hülyeség.

Úgyis másképp viselkedsz a saját gyerekeddel, mint máséval.

2011. okt. 20. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

1.

Még kiegészíteném magamat azzal, hogy egyáltalán nem tartottam magamat "anya-típusnak", és mindenki azt gondolta, még én is, hogy majd megy is bölcsibe, én meg vissza dolgozni.

Megváltoztam, eszem ágában sincs bölcsibe adni.

Igazi anya-típus lettem :)

2011. okt. 20. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Megváltozik,hidd el. Én sosem szerettem a gyerekeket (talán ez arra is vezethető vissza hogy anyukám dajka,és volt hogy mikor megláttam az ölében egy gyereket ülni simán kilöktem,mert "ő az én anyukám") szóval ezért sosem kötődtem a gyerekekhez, de most hogy van sajátom... Még így se mondom hogy az a kifejezett anya típus vagyok, mert nem babusgatom agyba-főbe, próbálom reális keretek között nevelni. 1 szó mint 100 megváltozik,amint saját gyereke lesz!
2011. okt. 20. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Rettentő sok karrierista nő van, v olyan aki (mint én anno) még csak fotóról látott babát. Aztán megszületik és egyszercsak megy, mert működésbe lépnek az ösztönök. Kinél előbb, kinél később. (nálam sokára), de a legtöbbünknél igen.
2011. okt. 20. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én se mondtam volna anyatípusnak magam és sose voltam "megőrülve" a gyerekekért. Más gyerekéért még most se:)) De a sajátjaim anyává változtattak és imádom csinálni:) legnagyobb karriernek őket tartom:)
2011. okt. 20. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Körülöttem voltak babák, mégse tudtam velük mit kezdeni. Amióta van saját gyerekem, azóta velük is bátrabb vagyok. Szóval nem kell kivárni, mert ahogy megszületik a pici, formál téged
2011. okt. 20. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
nyugodtsággal töltenek el a válaszok, köszönöm. Igazából féltem, mert anyukám hiába gondozónő, s kaptam jó nevelést, apukám tárgyilagos vonalát nagyon megörököltem. És így aggodalommal tekintettem a jövőbe, hogy ha most nehezebb foglalkozni kicsikkel (játék a hangszinttel, megnevettetés, program kitalálása, érzelmi kötés kialakítás), akkor később változhat e, mert szeretnék olyan lenni, "megerőltetés" nélkül.. De örülök, ha nálatok a saját baba változtatott a helyzeten :)
2011. okt. 20. 15:03
 8/9 anonim ***** válasza:
Én se tudtam elképzelni se hogy hogy tudok majd úgy beszélni egy gyerekhez meg hogy tudom megértetni magam vele és belehelyezkedni sokszor az ő helyzetébe hogy mi lehet a baja vagy hogyan látja a világot és mégis mikor a SAJÁTOD van a kezedben, ez valahogy megjön természetesen magától:)
2011. okt. 20. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A természet azért kódolta a nőbe az anyai ösztönöket,hogy ne haljon ki az emberiség. :)

És ezek csak akkor indulnak be,ha megszületik a saját gyereked.És ez meg is marad örökre.Ránézel,és mindig tudod,hogy mi jár a fejébe,kezd beteg lenni,vagy valami huncutságon töri a fejét.Ez a lelki köldökzsinór.Egyedül Te tudod eldönteni,hogy fáradságból nyűgös,vagy hisztizik.

Ha nem így lenne,rengeteg elhagyott gyerek lenne(így is van!)Ha ezen fogsz görcsölni,nem jönnek elő ezek az ösztönök!Mindig a belső hangra kell figyelni!

2011. okt. 20. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!