Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Attól mert valaki pedagógus...

Attól mert valaki pedagógus és kisgyerekekkel foglalkozik, meg mondhatja hogy mi jó az én gyerekemnek?

Figyelt kérdés

adott egy pedagógus úgy 35 év körüli a csaj.

tény kisgyermekekkel foglalkozik, de ma annyira le hordott hogy milyen szarul nevelem a 2 gyerekem hogy csak kamilláztam.

először is azzal hogy mindkét gyerekem mé nem alszik el maguktól a nagy 2,5 éves a kicsi 1 éves.

a nagy mellé már csak oda kell ülni és simogatni dúdolni neki a pici meg ölembe és úgy énekelni neki.

születésüktől énekelek nekik nagyon szeretik, nem kellett soha sétálni velük vagy ringatni csak oda bújnak hozzám után simán le lehet tenni aludni.


a csaj szerint a gyerekeknek ez nagyon rossz és azonnal változtassak mert kiszúrok velük....

de miért?

most komoly? szerintetek is?

azt mondja zárjam be a sötét szobába ha nem alszik menjek be szidjam le jöjjek ki...

szerinte az is baj hogy mi itthon nem hagyjuk őket sírni.

mert akkor otthon nem éri őket negatív érzelem és nem tudják majd mihez kötni...


én ezt nem értem... soha nem hagytuk őket a kiságyba sírni, persze ha ülők a wc-n és akkor hisztizik (de nincs baj)pl. a kiságyba akkor gyorsan elvégzem a dolgom és megyek, de nem ugrok mindent ott hagyva...

mikor mondtam hogy ez nekem nem teher hogy énekeljek vagy hozzám bújjanak ekkor ráförmedt hogy ez nem normális dolog.


több anya véleményére is kíváncsi vagyok, szerintetek is változtassak? így hirtelen?

egész nap ezen gondolkodom...

ha tudná hogy mindkét gyerek még velünk alszik... jaaaj mit mondott volna??


2011. máj. 24. 20:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Én ugyan még nem vagyok anyuka, de tisztán emlékszem, hogy mellém is meg a húgom mellé is mindig odabújtak a szülők lefekvésnél, még alsó tagozatban is. És semmi problémám nem volt soha ebből, normális felnőtté váltam.

Ne izgasd magad emiatt szerintem. Attól, hogy pedagógus, nem feltétlen jó szülő. És főleg nem tudja, mi jó a te gyerekeidnek.

2011. máj. 24. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Én sem vagyok még anyuka. Hozzám is kb. negyedik osztályig odabújt.

Szerintem velem sincs gikszer :)

21/L

2011. máj. 24. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Ennek a csajnak nincs gyereke ugye???

Ez én gyerekeim sem alszanak el maguktól a nagy(28 hónapos) tejet iszik és úgy alszik el+ mesét mondunk neki, a kicsi(7 hónapos) ő pedig cicin alszik el.

Szerintem megváltozik a csaj véleménye is ha lesz egy kisbabája.

2011. máj. 24. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

ÁÁÁÁÁÁ! Az ilyenektől frászt kapok! Neki aztán mi köze van hozzá, hogy hogy altatod el a gyerekeidet! Semmi! Persze elmondhatja a véleményét, de ...

Én nem vagyok/voltam híve annak, hogy tegyem az ágyba a gyereket és csukjam rá az ajtót! Az a gyerek azért sír, mert valami baja van és máshogy nem tudja kifejezni. Másfél éves a kislányom, van olyan mikor elalszik önállóan, de van amikor igényli, hogy simogassam a kis hátát.

Szerintem normális dolog, az én értékrendembe simán belefér! És azt nem hiszem, hogy a családot a gyereknek a negatív érzelmekkel kellene azonosítania! Éri majd még őket az életben annyi negatív dolog, nem azt mondom, hogy burokba kell nevelni őket, de a családnak kéne a biztonságot jelenteni a gyerek számára.

2011. máj. 24. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
nem
2011. máj. 24. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

úgy tudom van gyereke egy, de már nagyobb

mindegy is...

akkor szerintetek sem kell változtatnom?

imádom őket a legjobbat akarom nekik, de ilyenkor el gondolkodom, hogy rosszul csinálom.


nem akarom hogy rossz legyen nekik, de azt sem hogy a fejemre nőjenek....


remélem így is szeretni fognak mindig, ettől félek a legjobban.... hülye vagyok mi?

2011. máj. 24. 22:11
 7/12 anonim ***** válasza:

Szerintem annyi, hogy tudja, milyen rossz lesz neki az oviban, amikor ezek a dolgok kellenek az elalváshoz...

De hát mindenki úgy csinálja, ahogy szeretné. Én amúgy pedagógus vagyok és úgy vélem, hogy mindenki úgy altatja el a gyerekét, ahogy akarja, otthon... de az oviban nagyon rossz, amikor kérik a szülők, hogy simogassam a gyerkőcöt, mert csak úgy fog tudni elaludni. És amikor 28 gyereket altatok, és 10 szülő kéri (mert ehhez szoktatták), utána meg a többi gyerek is ezért nyúz... amit amúgy megértek, csak kb vége az alvásidőnek, mire az összeset álomba ringatom... utána pedig fáradtak, mert ugye alig tudtak aludni, mert ugye sorrendben haladok.. amúgy pedig szeretem őket simogatni és babázni velük, de ez így nem kerek..


Anyukaként én letettem és aludt a babám, de ő ilyen. Zavarja a simogatás, éneklés este.

2011. máj. 24. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ez a csaj egy hülye. Sikítófrászt kapok az ilyenektől.


nehogy már elrontsd, amit eddig olyan jól csináltál! Pl hogy nem hagyod őket sírni, és nem várod el, hogy egyedül aludjanak el. Az együttalvás is király. Őt meg küldd el a fenébe. Adj a kezébe szakirodalmat, pl Ranschburg Jenőt.


Ja, és ne változtass! Szuperül csinálod. Ne ingasson meg egy ilyen hülye véleménye.


egy pedagógus anyuka


u.i. keress rá a neten arra, hogy kötődő nevelés. Ezt csinálod te. Elkülönítő nevelés: ezt csinálja ő. Szegény gyereke... :(

2011. máj. 24. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ez a nő egy idióta! Mindent jól csinálsz, ne foglalkozz vele!

(szintén egy pedagógus anyuka)

2011. máj. 25. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"ha nem alszik menjek be szidjam le jöjjek ki" - hát ezen hangosan röhögtem!! Én is pedagógus vagyok, mégsem jutott még soha eszemben bárkit is kioktatni a gyereknevelésről. Én is így altatom a lányom, majd, ha nem igényli, el alszik egyedül is. Én egyébként úgy vettem észre, hogy az ilyen jellegű "jó tanácsokat", szakmától függetlenül, azok osztogatják, akiknek a gyereke startból átaludta az éjszakát, egyedül el tudott aludni stb.

Ne hallgass rá, csináld, ahogy te szeretnéd! Különben attól, hogy valaki pedagógus, egyáltalán nem biztos, hogy ilyen kicsi gyerek gondozásához, és neveléséhez is ért!

2011. máj. 25. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!