Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért barátságtalanok az...

Miért barátságtalanok az anyukák a játszótereken?

Figyelt kérdés
Az a tendencia, hogy az 5 játszótéren, ahová teljesen véletlenszerűen, összevissza időpontokban járok 2 gyermekemmel, 10 anyukából 7-8 kifejezetten magába fordul, nem szól senkihez, vagy csak amit muszáj, más gyermekéhez sem, csak saját magukkal foglalkozik. Miért van ez?
2011. szept. 30. 19:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
67%

Gondolom mert ált. fáradtak az anyukák,örülnek,ha nem kell beszélni,igy pihennek. Legalábbis én igy vagyok.

Neked van gyereked? Te nem vagy fáradt?

Mert nekem 2 éves igen aktiv,igen hisztis fiam van, örülök,ha a játszótéren elvan én meg kicsit pihenni tudok.

2011. szept. 30. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én kétszer próbálkoztam beszélgetni, mindkétszer hülyének néztek. Azóta nem szoktam.
2011. szept. 30. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Mert ilyen lett a világ.

Gondolj bele ahol laksz ott átmennek a szomszéd asszonyok sütni együtt, a férjek kártyázni,vagy beszélgetni?

Régen is fáradtak voltak mégis minden emberibb volt.

2011. szept. 30. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
van,hogy beszélgetek van hogy én is inkább a fiammal foglalkozom.mély barátságok nem itt köttetnek,de azért magába fordulónak se jó lenni.de szerintem is inkább igy próbálnak pihenni,örülnek ha nem kell válaszolni senkinek,meg amúgy is csak az menne kinek mit csinál a gyerekek,erre meg nem miden anyuka kíváncsi.ritka a normálisan kommunikáló anyuka.
2011. szept. 30. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
9%
A buszon se beszélgetnek az emberek ismeretlenekkel, ez kb. ugyanaz. Mindenki fáradt, szüksége van némi csendre. Meg aztán az utcán nagyon sokféle ember jár, és ki tudja, hogy melyik anyuka milyen... Honnan tudod, hogy melyik a bűnöző, aki belekeverhet valamibe, honnan tudod, hogy melyik az áldozat, aki téged is leránthat magával? Biztonságosabb, ha ismerős ismerősével kerül kapcsolatba az ember, illetve bizonyos közösségek tagjaival (óvoda, iskola, egyetem, munkahely, nyelviskola...), mintha noname gyereksétáltatóval, aki az első kapualjból is elemelhette a kölyköt. Sokaknak hátsó szándékaik vannak, én már olyannal is találkoztam, aki pénzt kért vagy megpróbált belenyúlni a táskámba.
2011. szept. 30. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Én szoktam buszon is, játszótéren is beszélgetni, ha van kedvem és nem azt kell hallgatnom, hogy a másik fél csak magáról és vagy a gyermekéről ömleng. A kakás pelusok is unalmas téma. Ha viszont van mondanivalód más is, próbálkozz hátha találsz kedves embereket. Felénk a játszókon általában jókat lehet heherészni, de a bölcsis anyukák iszonyat zárkózottak, pedig naponta kétszer találkozunk. Nem kellenek nekem se új barátok, de azért jó lenne pár normális szót váltani, főleg, hogy a lányom nagyon barátkozós és a morcosok felé is barátságosan fordul. De legközelebb mondom neki, hogy a néni álmos, megint nem akar beszélgetni, kicsim :D
2011. szept. 30. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Hát nem mindenki olyan nagyon barátkozós. Én is ismertem egy lányt akinek kisbabája volt, de ő mondta hogy nem is megy már a játszóra mert nem akar beszélgetni a többi anyukával, mert nekik semmi témájuk nincs azon kívül, hogy mit csinált a gyerekük. Akkor 17 voltam, ő 3, úgyhogy inkább velem voltak. Egyébként én mostanában rengeteg bunkó anyukával találkozom, már bocsánat a kifejezésért. A környékünkön is, buszon is. Pont tegnap hallottam egy anyukát, aki fel volt mindenen háborodva a tömegközlekedésen, és olyan minősíthetetlenül trágár volt, hogy az nem is igaz, holott az alapján amit elmondott nem volt jogos.
2011. szept. 30. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem szimplán mentalitás kérdése, kevésbé a fáradtságé. A busz teljesen más téma, nem lehet a játszótérhez hasonlítani. Én is hulla fáradt vagyok általában, de amikor kitolom a játszótérre a másfél éves fiamat a négy hónapos kishúgával, még mindig szívesen beszélgetnék egy anyukával pl. hintáztatás közben, ha bárkihez is hozzá mernék szólni. De nem merek, mert nem csak hogy a szemkontaktust kerülik, de vissza sem köszönnek, ha én köszönök.
2011. okt. 1. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
58%
Hát azért lehet fáradtság kérdése is. Én az elmúlt másfél évben alig pár éjszakát aludtam át. Úgyhogy vannak rosszabb napok, amikor tényleg nehéz. Máskor meg csak úgy sziporkázok.
2011. okt. 1. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Ezek szerint mi valami különleges helyen vagyunk vagy nem tudom. Itt a játszótéren még csak egyetlen k.csög nővel találkoztam, de hát azon nem is csodálkoztam (etnikum, 20 évesen vagy 5 kölök, hát na...) Itt, pedig egyáltalán nem jó környék, az a szokás, hogy köszönnek egymásnak az emberek, ha a picik elkezdenek barátkozni, akkor a nagyok is szóba elegyednek, még ha csak pár mondatra is.

Néha én is fáradt vagyok, de mindig erőt veszek magamon, ha pl egy kedves idős néni vagy bácsi elkezd gagyogni a babával a buszon vagy a boltban, lehet, hogy neki az egész napja szebb lesz ettől.

A morcos anyukákat meg sokszor sajnálom, mert néha tényleg egyfajta védekezés ez. Biztos nem mindegyiküknek boldog a házassága, nyugodt természetű a babája, csak sajnos elfelejtik azt is, hogy ha mosolyognak, akkor a világ is visszamosolyogna rájuk.

2011. okt. 3. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!