Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek sokáig szopizott a...

Akinek sokáig szopizott a kicsi, hogy hagyta abba?

Figyelt kérdés
Akinek pl 1,5 évesen még napi többször szopizott,mikor és hogyan hagyta abba? Magától vagy le kellett szoktatni? Mennyi idősen?
2010. dec. 23. 21:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
2 év 4 hónapig szopizott a babám. Kb. 1,5 éves koráig akár napi 5-ször is. Akkor sikerült a délelőtti és délutáni szopikról elterelni a figyelmét és kapott helyette kakaót, tejet. Ez úgy alakult, hogy mikor séta után hazaértünk, az volt az első ha lakásba léptünk, hogy ő már szopcsizni akart. A legdurvább a cicin alvásról való leszokás volt. Ehhez kőkemény elszántság kellett az én részemről és elég nehéz volt, a kisfiam nagyon sokat sírt miatta. Bölcsikezdés előtt 2 héttel sikerült elérni, hogy ne cicin aludjon el délben, az estiről kb. 1 hónapja szokott le, az még elég macerás volt, az éjszakairól kb. 2 hete sikerült, de ez már könnyebb volt. Most 28 hónapos a drága. :) Ja, és még mindig van, hogy keresi a cicit, kéri, de már meg lehet vele beszélni, hogy nincs.
2010. dec. 23. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
A kérdésem az lenne, miért akarod leszoktatni?Szerintem 1.5 év az nem olyan sok!!Az enyém is annyi, s eszem ágába sincs leszoktatni még!Majd elválik magától, várd meg..ha meg terhedre van akkor úgy is megtalálod a megfelelő megoldást..De amit tanácsolhatok amíg magadba nem döntöd el végérvényesen , hogy nem adod neki többet addig nem fog menni! Az első 3 nap a nehéz utána könnyebb...vagy nem..(:
2010. dec. 23. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
22 hónapos a kisfiam. Reggel, este, nappal alvás előtt és éjjel 1-2x szopizott. A nappalit 21 hósan elvettem tőle. Kezdi az éjszakákat is átaludni. Este mindég van szopi, reggel már nem mindég kéri. Egyenlőre rábízom a dolgot. Majd látjuk, de max. 2,5 éves koráig szeretném szoptatni.
2010. dec. 23. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Én nem akarom leszoktatni!

Pont azért tettem fel a kérdést,hogy magától elhagyják-e a babák és mikor? Mert én megvárnám,hogy ő hagyja el,ne nekem kelljen elvenni tőle. De a védőnőm szerint nem valószinű,hogy majd magától elhagyja,hanem le kell szoktatnom :(

Várom még a tapasztalatokat!

2010. dec. 24. 13:24
 5/15 anonim ***** válasza:

az én kislányom is cicfüggő volt nem is tudom hányszor cicizett,de éjszaka is ha megébredt mindig cicivel aludt vissza,nagyon strapás volt...cicivel aludt el,mindig cicizett..

15 hós volt pont naprapontossan mikor született,mindig megharapta én rászóltam,ő meg sírt nem tudta mi van...

így nem tudtam neki odaadni ,pedig alváshoz kellett volna,mert az durva volt tényleg hogy nem tudott elaludni,előszőr ringattam,aztán rászoktattam arra hogy dvd-t nézzünk kb.15 percig lekapcsolom és alszunk,mondjuk mellettem alszik..az apja a nappaliba...és jóba vagyunk...

2010. dec. 26. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
16 hósan még akár napi 10x is cicizett, persze tejem már alig volt inkább csak játszott.Uh én elvettem tőle a cicit
2010. dec. 26. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Én a kislányomat 18 hónapos koráig szoptattam, akkor elhatároztam, hogy leszoktatom, hiszen nem sikerült addig összehozni a kistesót. Ebben a korban ő 3-4szer szopizott egy nap.3 napig a déli alvásnál anyukám altatta el. Kicsit nehéz volt, de elaludt.3. nap már este velem aludt el szopi nélkül és én hason fekve meséltem, nézegettük a mesekönyveket. Rá 4 hónapra megjött a menzeszem és 3 hónapra rá sikerült teherbe esnem. Nálam ezek szerint kizárta a szoptatás, a teherbe esést. Még valami, ő is mindig cicin aludt el és mégsem volt nagyon nehéz a leszoktatás. Remélem segítettem.
2010. dec. 26. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
70%

Maguktol hagytak abba.

1.27 hosan

2.34 hosan

3.3 evesen

4.4 honapos meg szopizik

2010. dec. 26. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 17 hónapos koráig szopizott, naponta többször is, nem akartam leszoktatni még, de ő egyik napról a másikra abbahagyta. Rejtély, hogy miért, de nálunk így alakult.
2010. dec. 26. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
A mi babánk 16 hós koráig szopizott,de már csak este lefekvés előtt!És szerintem már akkor nem volt elég tejem,kevés volt neki és egyik-napról másikra elhagytuk!Esténként tejpépet v tápszert adtam neki,és nem hiányolta a cicit!
2010. dec. 26. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!