Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » S. O. S. homeopátia fülfájásra...

S. O. S. homeopátia fülfájásra? Meg akarja műteni kisfiam orrmanduláját az orvosunk! Mi nem szeretnénk! Vki mondta hogy létezik homeopátia erre a célra! De mi a neve?

Figyelt kérdés
2010. dec. 27. 10:56
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
FERRUM PHOSPHORICUM-ot kapott egyszer a fiam, megelőzendő a középfülgyulladást. Nekünk nem jött be. Sorozatosan volt középfülgyulladása, már a hallása is romlott. Ami megoldotta a dolgot, az az orrmandulaműtét volt.
2010. dec. 27. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:

[link]

De nem vagyok orvos!!

2010. dec. 27. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos a kérdésedre nem tudom a választ, csak annyit írnék, hogy én sem vagyok híve a folyamatos fülfelszúrásoknak, meg ha az én gyerekemet akarná valaki műteni, én is tiltakoznék, de egy orrmandula kivétel sokminden betegséget megold. És inkább kisgyerek korban kerüljön rá sor, sokkal jobban bírják a gyerekek, mint ahogy hisszük, meg mint felnőttek. Barátnőm most 30 éves fejjel szánta rá magát a műtétre, azt mondta sokkal rosszabbul bírta utána, mint a kisgyerekek. Meg úgy tudom veszélyesebb is felnőtt korban.

Nem ez volt a kérdésed, de én a helyedben inkább több orvossal is megnézetném, és ha mindegyik a műtét mellett dönt, nem homeopátiáznék. (én is használok, de ilyen nagyobb dolgokban nem nagyon hiszek benne)

Bocs, hogy nem a kérdésedre válaszoltam!

2010. dec. 27. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nem tudom. hol olvastam, lehet, hogy itt, de a megoldás ez a homeos szer: Lymphomyosot - 2 hónapig 3x15 csepp naponta. Ezt orrmandula megnagyobbodásra és az azt követő műtét elkerülésére javasolták. Keress rá a neten a szerre. Sok sikert!!

2010. dec. 27. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Ha beírod ide a keresőbe, hogy Lymphomyosot, találsz még választ. Most néztem meg.
2010. dec. 27. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
Nálunk ugyanez a szitu.Kéthavonta ügyelet,39C-os láz,meleg só,sirás,antibiotikum,oviszünet.A doki javasolja az orramdula műtétet de nagyon félek ettől.Annyi minden történik a kórházakba.És amilyen szerencsétlen vagyok velünk nem lesz sima.Tehát félek.De ez szörnyű,hogy szegény gyerek ennyit szenved a fülével.
2010. dec. 28. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
45%
Az orrmandula műtét nem veszélyes.Szinte észre sem veszi a gyerek,mert nem fáj.És sokszor meg is oldja a gondokat.A homeopátia egy nagy baromság.Olyan,mint a távgyógyítás,én nem javaslom.
2010. dec. 28. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
32%
Hát, akkor hajrá gyógyszerek! Tömjed csak a gyermekedet mesterséges vegyszerekkel! Ha a lelki békédet ez hozza meg. Az a tuti biztos! De miért is kell mások másban való hitét fikázni? Na, nekem meg EZ olyan rejtélyes, mint a távgyógyítás. Ha nagy baromság lenne a homeopátia, akkor elég érthetetlen, és húúúú de misztikus, hogy a kisfiam 11 hónapig tartó szemváladékozása 5 nap alatt teljesen eltűnt, miután 2féle homeopátiás golyót adtam neki naponta 1x. És annak az ismerősömnek is ezek szerint szólnom kéne, hogy felejtse el a homeopátiát, akinek a megnagyobbodott orrmandulája a fentiekben javasolt szertől normális méretűre csökkent vissza. És még sok ilyen unintelligens, kuruzsló anyukának kéne elvenni a kedvét a homeopátiától. Fújj! Boszorkányság! Máglyára vele! Örülök, hogy nem ismerlek.
2010. dec. 30. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
36%

Ja, és még valami. Az orrmandula műtét nem veszélyes? Hát lehet, hogy nem veszélyes. Óh, csak egy kis vágás. Végül is nem a Te testedbe nyiasszantanak bele. A nevelt fiam szegény a műtét óta is (immáron 14 éve) mindennap reggel és este fújja az orrát, sokszor tátott szájjal veszi a levegőt és felnőtt férfiakat megszégyenítően horkol.

Dr. Timár Tibor gyermek fül-orr-gégész pedig ezt írja:

A leggyakoribb gyermekkori műtét az orrmandula eltávolítása, az adenotomia. Mint nagyon sok műtét nemcsak gyakori, hanem túl gyakori. Indokolt esetben nagyon hasznos lehet, de tapasztalatom szerint az esetek nagy részében már akkor elvégzik, amikor a barátságosabb kezelési módokat még messze nem merítették ki.


Sajnos sokszor a szülő számára is egyszerűbbnek tűnik egy napra beadni a gyereket a kórházba, mint néhány hétig otthon kezelgetni őt infralámpával, orrspraykkel. (L. savós középfülgyulladás) A fölösleges műtét elvégzésének nemcsak az a hátránya, hogy esetleg kellemetlen élmények érik a kicsit, netalántán szövődmények lépnek fel a műtét, altatás alatt vagy után (vérzések), hanem az is, hogy a műtét után ugyanúgy tovább kell keresnünk a megoldást.

2010. dec. 30. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
78%
Látom,van egy stílusod.Egy:nem tömöm a gyerekeimet gyógyszerekkel.Kettő:nem biztos hogy a homeopátia gyógyította meg a gyerekedet,hanem a saját immunrendszere erős.Három:Nemzetközi szinten elismert mikro-biológus vagyok.Négy:Apa vagyok nem anya.Tényleg nem ismersz,és tényleg jobb is így.Mert ha ismernél,bemutatnám neked hogy mit ér a homeopátia egy kísérletben.Ettől függetlenül azt kívánom,hogy hasson a szer,mert egy gyereknek soha nem kívánnék rosszat.
2010. dec. 30. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!