Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek későn indult el a...

Akinek későn indult el a babája, hány hónapos volt? Kisfiam 13 hónapos, de nem akar menni. Lép párat aztán meglát valamit ami persze jobban érdekli és már mászik is. Járunk gyógytornára, ott is azt mondják tudna menni ha akarna, de még nem érdekli.

Figyelt kérdés
2011. febr. 21. 10:04
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Miért gondolják ma azt sokan, hogy a 13 hónap már késő?


Régen mindent sokkal korábban adtak a gyerekeknek, korábban biliztették őket, de például az nem zavart senkit, hogy a férjem is és én is 16 hónaposan indultunk el a 70-es évek közepén.


A fiam 16-án volt 14 hónapos, 3-4 lépést megy egyedül, a fal mellet egyik szobából a másikba megy, de ha haladni akar, azonnal négykézláb vágja magát. Nem jártunk gyógytornára, én egyáltalán nem izgatom magam emiatt.

2011. febr. 21. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
3 gyerekemből kettő 14 hónaposan indult el, semmiről sem késtetek le! A harmadik még csak 8 hónapos, de ha csak később kezdi az önálló járást sem marad le semmiről. Nem verseny, hogy ki kezd előbb ezt azt csinálni, mikor megérik rá a teste-lelke-idegrendszere akkor többé visszafogni sem tudod. :))
2011. febr. 21. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az én fiam 16 hósan indult el!Nem maradt le semmiről.
2011. febr. 21. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Kislányom 16 hónapos, még csak kézen fogva megy.

Nem tudom, mikor lesz ebből egyedül járás...

2011. febr. 21. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Pár napja tettem fel hasonló kérdést,mert 14 hónapos kisfiam is a nap 80%-ban mászott,pedig,ha akart,akkor 1 métert is ment egyedül.

Azóta ez annyit változott,hogy 2 napja már elég sokat megy,mindenféle kapaszkodás nélkül,van,hogy körbesétálja már a lakást.

Napról-napra többet megy.

Én azt mondom,nincsen semmiről lekésve,majd fog ő még menni eleget.

Türelem

2011. febr. 21. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
14 hónaposan indult el. Pont azon a napon, amikor betöltötte.
2011. febr. 21. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Kisfiam 15,5 hónapos, kb. 2 hónapja tud már járni, ennek ellenére csak mászni hajlandó, max. pár lépést tesz egyedül és inkább tovább mászik.

Egy ujjunkba kapaszkodva nyugodtan sétál, de egyedül fél, sírni kezd és inkább térdre rogy :)))

Én már meguntam, hogy mindig cipelnem kell, így kapott kinti cipőt és kézen fogva sétálunk :)

2011. febr. 21. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szia! Én megkéreztem a védőnőtől, aki azt mondta, 16-18 hónaposan kell elindulni a babának. Az enyém 14 hónapos, és még csak kapaszkodva tud menni. Minden jót!
2011. febr. 21. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az én fiam 16 hónapos, szintén csak kézenfogva jár. 13 hónaposan még egyáltalán nincs késő!!
2011. febr. 21. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!