Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babám nemsokára egy éves...

Babám nemsokára egy éves lesz. Néhány napja nem hajlandó megenni a szokásos napi ételeit, csak azok töredékét, és azt is nagy trükközések közepette. Akiknél szintén előfordult ez, hogy vészeltétek át?

Figyelt kérdés
Én a fogára gyanakszom, most jön a második foga, alul, már látszik az ínyénél. Az éjszakánk is elég zaklatott volt. Meddig tart vajon egy-egy ilyen nemevéses időszak a babóknál?
2010. dec. 27. 12:06
 1/3 anonim ***** válasza:

Nálunk is ez volt. Mikor jött a két felső foga 1 évesen, legalább 1-2 hétig nem evett rendesen. Mielőtt kibújtak, 1-2 napig szinte semmit. Nem erőltettem. majd eszik ha úgy érzi. Ha már nagyon nem evett, tápszert adtam Neki, hogy azért mégis legyen benne valami.

Aztán azóta is hullámokban jön ez a nem evészet függetlenül a fogától. Lassan 15 hónapos lesz. Minél nagyobbak, elvileg annál kevesebbet esznek, azaz már nem esznek meg annyit mint előtte. Ezt is tapasztalom.

2010. dec. 27. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nálunk is volt ilyen, gondolom még lesz is.

Valamiért a fiam 5 napig nem szokott enni, volt hogy kihagyta az uzsit és vacsorára is csak kefírt evett. Persze utána hajnali 1/4 4-kor hangosan korgott a gyomra, adtam neki fél adag tápszert, azzal aludt 1/4 10-ig. Először féltem, hogy visszaszokik az éjszakai evésre, de a többediknél már tudtam, hogy amint eszik eleget nap közben, újra nem lesz éhes éjjel.

2010. dec. 27. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Hú, most mi is így vagyunk pont.Alig eszik valamit.Gondolom,hogy jön a foga neki,mert 13 hónapos és még csak alul van 2.De nem látnám azt, hogy fájna neki az ínye amikor eszik,szóval nem tudom miért nem akar enni.Az én babám amúgy is elég kicsike úgy hogy nem örülök neki!Próbálok neki többször adni keveset.
2010. dec. 27. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!