Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szülés utáni depresszió...

Szülés utáni depresszió akinek volt. Meddig tartott? Mit éreztetek? Mi segített? Hogy vészeltétek át?

Figyelt kérdés

Babám 5 hetes. Azt érzem, hogy nem tudom megfelelően ellátni. Ha sokat sír, képtelen vagyok rájönni, hogy mi a baja. Alkalmatlannak érzem magam. Lelkiismeret furdalásom van, mert nem érzem boldognak magam. Annyira rossz egész nap egyedül. Azok a napok jók, amikor van velem valaki. Mit tehetnék, hogy babám ne érezze, hogy szorongok? Mindent túlaggódok vele kapcsolatban. Biztos emiatt nyugtalan ő is, ezért sír sokat. Mennyire nyomja rá a bélyegét a depresszió a kapcsolatunkra?

Mondanátok 1-2 biztató dolgot?


2011. ápr. 7. 18:28
 1/3 anonim ***** válasza:
70%

Szia,

idemásolok egy korábbi linket, de kiemelem belőle az én válaszomat is.

Ha úgy érzed, érintett vagy, akár priviben is szívesen írok, kérdezz bátran.


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..


"Én szülés után lettem depressziós, bő fél év kellett hozzá, hogy kilábaljak. Én 3 hónapig nem tudtam aludni, pedig a babám csak 1x evett éjjel, pánikrohamaim voltak, úgy éreztem nem tudom ellátni.

Nem is ment egyedül, pszichiáter, kineziólógus, homeopátia, és természetesen a család segítettek.

Anyukám rengeteget volt itt, a fiam doktornője,és egy szoptatási tanácsadó is "rendelkezésre álltak".


Próbáljatok odafigyelni kicsit magatokra: egy 1 éves mellől már el lehet szakadni 2-3 órára, nekem csütörtök du. van mindig 'szabadnapom', akkor megyek fodrászhoz, pedikűrbe, vásárolni stb.

Szedjetek magnéziumot, igyatok esténként citromfű teát, Seadtif PC, Nervoheel, Nervenpflege ami még szóba jöhet.


Ha nem bírtok vele egyedül, keressetek szakembert. Egy kedves kolléganőm-barátnőm idén júniusban, 5 hónappal a kislánya születése után öngyilkos lett!"

2011. ápr. 7. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
91%

Szia!

Teljesen át tudom érezni a helyzeted. Az én kislányom 8 hónapos. Nekem 4 hónap kellett, hogy egyáltalán feldolgozzam, hogy gyermekem van. Kb. 2 hónapoig minden nap sírtam valamiért. Nagyon nehezek a mindennapok, ha lelkiismeretesen csinálsz mindent, és EGYEDÜL vagy. Elcsépelt már, de igaz: Az idő sokmindent megold! A babának is idő kell, mire felveszi a te "ritmusod". Próbálj valakivel beszélgetni, mégha csak telefonon is, de beszélj sokat arról, ami neked rossz. Szinte mindig aludj, amikor a baba alszik, pihentebben másképp látod a világot. Kitartás!!! :-)))


Az előttem szólóhoz: szerintem az öngyilkosság megemlítése nem tartozik az "1-2 biztató dolog " közé.

2011. ápr. 7. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok, nem is biztatásnak szántam a barátnőm halálának említését.

Elég megrázó, hogy a 21. században valaki 31 évesen belehal a depresszióba.

Pontosan azért írtam, hogy felhívjam a figyelmet, ennek NEM szabad megtörténnie!!

Segítséget kell kérni, elsősorban a környezetedtől, vagy ha az kevés, akkor szakembertől!!

2011. ápr. 8. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!