Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor mosolygott először?...

Mikor mosolygott először? Talán ezért nem mosolyog 7 hetesem még?

Figyelt kérdés

Ma nézegettem a bátyó (2 éves fotóit) és azt láttam, ugyanennyi idősen már vadul mosolygott ránk, rengeteg ilyen fotó van. Most viszont a pici egyetlen nekünk irányzott mosolyának sem voltunk még tanúi...


Lehet ez azért, mert sajnos kevesebb figyelmet kap és ezért nem is reagál ránk? Ma tiszta lelkibeteg vagyok emiatt, mert nem akarom, hogy elnyomott legyen szegénykém, és attól tartok ez erre is utal... A bátyó nagyon vidám, folyton nevet és ugyanilyen manót szeretnék belőle is...


2010. dec. 27. 22:07
 1/8 anonim ***** válasza:
Ááá! Nálunk is későn mosolygott, már nem emlékszem mikor, de egy vele egy idős kislányról írta nekem az anyukája, hogy teli szájjal vigyorog rájuk, én meg el voltam csodálkozva, hogy nálunk még semmi mosolyt nem sikerült elkapnunk. Nálunk is kb. ennyi lehetett, most mondja a párom.
2010. dec. 27. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szerintem egyszerűen csak ő más természet.

A nagyobbik lányom fél éves koráig nem mosolygott, leginkább a szemöldökét ráncolta sokszor. Nagyon komoly baba volt. Most 3 éves, sokat nevet, de mindn apróság miatt sírva fakad. Ő elég sírós természetű lett, és a szemöldök-ráncolás is megmaradt. A hugi első naptól kezdve kis vidám, sokkal könnyebb természet, nincs vele gond. A nagy bajosabb, hisztizősebb, nyűgösködős.

A tied nem biztos, hogy ilyen lesz, egyszerűen csak más természet, majd megjön az a mosoly idővel.

2010. dec. 27. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem kötelező 7 hetesen mosolyogni.

Az én 2 évesem 6 hetesen mosolygott először, utána meg szinte állandóan. Most a 8 hetesem :) 5 hetesen mosolygott először, de utána volt 1 hét teljes mosolyszünet... azóta viszont újra mosolyog :)

Tény, hogy kevesebb idő van rá, sokszor ha épp ébren van, akkor a naggyal kell foglalkozni, mert épp eszik vagy épp tisztába kell rakni vagy játszani kell vele.

Viszont ha vele foglalkozom, akkor egyből mosolyog.

De ne legyen lelkifurid emiatt, próbálj akkor foglalkozni vele, mikor nagy jobban elvan magában vagy alszik vagy játszatok együtt a kicsivel, vonjátok bele a "beszélgetésekbe".

2010. dec. 27. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem mindegy gyerek más. Nekem 2 fiam van, a nagyobbik 6 hetese mosolyodott el először. A mai napig, ha mosolyt akarunk csalni az arcára, konkrétan agyon kell "dolgoznunk" magunkat, hogy mosolyogjon. Ő komoly nagyon.:) Viszont a öccse 3-4 naposan vigyorgott ránk az inkubátor alól. Ő már 7 hós, és ha csak kinyitja a szemét, már vigyorog! Ő egy mosolybomba! Bárkire kacag, vigyorog ezerrel.:)
2010. dec. 27. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem is minden baba más. Láttam már olyan felvételt a youtube-on, ahol születés után már mosolygott is a baba, de húgom például 4-5 hónaposan mosolygott először. Az enyém még születése napján, de ezek a mosolyok még csak "véletlen" reakciók. Tudatosan később mosolyog ránk a baba, az az igazi:D Olyan 3-5 hónaposan már tudatosan rád mosolyoghat:D
2010. dec. 27. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
a nagyfiam (4 éves) kb fél évesen mosolygott először.most le se lehet lőni, állandóan nevet :) a kicsi most 3 hónapos, 5 hetesen mosolygott először, azóta is nagyokat nevet.
2010. dec. 27. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az én kislányom is korán kezdett el mosolyogni. Már 2-3 naposan mosolygott álmában. Azt olvastam, hogy 3-5 hónaposan kell ezt figyelni. Aggodalomra csak fél éves kor után lehetne ok. Öcsémék ikerlányai közül az egyik talán már egy éves is volt, amikor elmosolyodott először. Most 6 éves, csupa derű és mosoly, tánc és ének.:))
2010. dec. 27. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi a megnyugtatást! Véletlen mosolyok álmában már voltak többször is, csak nekünk irányzott nem, bátyó meg már ilyenkor vadul nekünk "produkálta" magát.


Attól aggódok csak, hogy mivel kevesebb figyelmet kap, kevésbé fog fejlődni.... Megpróbálok vel eminél többet foglalkozni, de ugye ez nem fog sehogysem úgy menni, mint a nagynál...

2010. dec. 28. 07:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!