Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szörcsög a babám és csak az...

Szörcsög a babám és csak az egyik orrlyukából jön ki igazán a cucc, begyulladhat a másik oldala emiatt?

Figyelt kérdés
arra értem,hogy mikor porszívós orrsszívózom csak a jobb oldali orrlyukából jön ki a takony,nagyon nyúlós ragadós fehéres cucc,és a másikból nem jön:félek nehogy arcüreg gyulladást kapjon.Vagy ha az egyik kitisztul oké lesz,mivel az orrlyukak találkoznak nem?6hónapos
2009. jan. 25. 21:09
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha odafigyelsz a párologtatásra,orrspray használatra és mindkét orrlyukát leszívod sztem nem lesz gond.Vegyél neki Sinupret cseppet+Cebion cseppet.
2009. jan. 25. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen átjárható, a két üreg kapcsolatban van. Ne aggódj jól csinálod, arra figyelj, hogyha elszíneződik a váladék vidd orvoshoz. Ameddig fehéres vagy színtelen addig nincs gond. Nem tudom használsz-e orrspray-t, ha nem, ki kellene próbálnod azzal is. Mielőbbi gyógyulást!
2009. jan. 25. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A Kismama egyik számában írta Veres doktor,hogy ha vírusos náthánál kicsit zöldes,sárgás lesz az orrváldék az nem a bakteriális felülfertőződés jele(az lázzal is jár) hanem a nátha lezajlásának végét jelenti.Nálunk tényleg mindíg a gyógyulás előtti 2-3 napban volt ilyen.
2009. jan. 25. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Kedves harmadik válaszoló.Nem kritikus hangvétellel: Abban azért ugye egyetértünk, hogyha aggódik az arcüreggyulladás miatt, akkor érdemes elmennie orvoshoz, ha a váladék elszíneződik. Nem azért mert csak az említett betegségre jellemző ez a tünet, hanem azért mert tünete lehet annak is. A második válaszoló.
2009. jan. 25. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
50%
Én nem azt mondtam,hogy ne menjen orvoshoz csak azt,hogy nem kell rögtön bakteriális fert.-re gondolni és okkal-oknélkül nyomni a gyerekbe az antibiotikumot.Egyébként az én babám ősztől 3* volt így,de én mindíg elmondtam a dokimnak és a védőnőmnek,hogy mi van és hogyan kezeltem otthon.Időben kezdtem,minden megtettem a gyógyulásért és sikerült is.Azt sem árt tudni,hogy a vírusos nátha gyógyulása 14 napig is eltarhat,mert sokan itt már írták,hogy 3-4 nap után is beteg a gyerek és nagyon aggódnak.Én elsőgyerekes anya vagyok,sok mindenen átmentünk már,de én igyekszem utánajárni,utánaolvasni dolgoknak és nem rögtön kétségbeesni.
2009. jan. 25. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Én homeopátiával próbálkoztam eddig,kicsit segített is.Szintelen folyós orrváladékból ,most átmentünk a fehéres nyúlós ,ragadósba,de sajnos ma reggelre már véreskés lett és nem akar kijönni.Gyógyszertári orcseppet használok-sósvizes orcsepp.Eddig segített ,de most nem jön semmi,de nem kap rendesen levegőt.

Leviszem a dokihoz.Lázas első nap volt 38.1 végbélben..de ez is inkább hőemelkedés.Azóta nem.

2009. jan. 26. 08:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!