Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen az olyan 8-9 hónapos...

Milyen az olyan 8-9 hónapos kisfiú, akire azt mondják, hogy el van kapatva és el van kényeztetve?

Figyelt kérdés
2009. jan. 26. 06:55
 1/10 anonim ***** válasza:
58%
Arra a gyerekre szokták mondani aki hisztis,fel van szoktatva.Egy 8-9 hó-s babának már a szoba közepén a szönyegre leteritve egy vastagabb takaron már igencsak el kellene tudnia játszani,meg ennyi idös korban már mászniuk kellene.Ilyenkor indulnak el felfedezni a világot.
2009. jan. 26. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Vendégségben voltunk. A fiam már mászik, áll egyedül. De, ahol voltunk, kutyák-macskák vannak, nem vmi tiszta a padló és nem hagytam, hogy ott kússzon-másszon. A kicsi nem bírt ki 5 órát úgy, hogy a babaszékében vagy az ölemben ült csöndben és játszadozott a díványon és a végén már nyűgösködött. Ebből valóban le lehet azt vonni,hogy el van kényeztetve? Egy 8,5 hónaposnak 5 órát nyugidban már ki kell bírnia? Én nem tudom, első gyerek, ezért kérdezem,de a mienk ilyet nem bír megcsinálni még, főleg, ha nem tud mászni erre arra a földön.
2009. jan. 26. 07:33
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Szerintem nincs a babád elkapatva, ne aggódj! 5 óra nagyon sok idő, annyit még én se bírok ki, ha nem törődnek velem :) Ha 5 óra után is csak nyűgösködött, nem ordított és hisztizett 1 óra múlva, akkor semmi gond. Főleg idegen helyen, nem a saját kuckójában! Az elkényezetetés nem itt kezdődik!
2009. jan. 26. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam nem sokára 10 hónapos lesz,egész nap tök jól elvagyunk,játszunk,sétálunk és ha főzök akkor a szobájába van a földön és játszik ill.próbál mászni erre-arra,de estére már kicsit nyűgös és aki véletlen akkor jön hozzánk pl.az apósom azt mondja hú de hisztis ez a gyerek pedig csak fáradt,meg azért is "lepontozzák"szegényt mert már nem szeret kézbe lenni hanem inkább felfedez,erre is azt mondják hisztis,na ilyenkor forr az agyam néha!:->>>>
2009. jan. 26. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ja, főleg ha már kúszik-mászik, kész csoda, hogy ennyit kibírt egyhelyben!
2009. jan. 26. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nincs semmi baj a kisfiaddal,az enyém is 8hós és nem 5-órát de még egyet sem marad úgy nyugton ,hogy kézben üll.Ebben a korban az a természetes,hogy mozognak ,felfedezik a körülöttük lévő világot, nyugodj meg az elkapatás nem itt kezdődik.
2009. jan. 26. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Az én kisfiam mindjárt 10 hónapos lesz, 2 hónapja mászik, most pedig megtanult járni. Nagyon eleven, folyton mozog, csinál valamit. Nem csodálkozom hogy unja az ülést, eddig hónapokon keresztül csak egy helyben ült, most pedig sokkal izgalmasabb dolgokra képes. Sem a tied, sem az enyém nincs elkapatva, teljesen természetes hogy inkább a mászást szeretné gyakorolni mint egy székben ülni :-) Akkor lenne elkapatva, ha nem tudna egyedül játszani hanem folyamatosan neked kellene szórakoztatnod.
2009. jan. 26. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
en rakerdeznek a kerdesedre.mit lehet csinalni ha mar keso,es azt veszem eszre,hogy elvan kapva a gyerek?
2009. jan. 26. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
kapatva
2009. jan. 26. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

5 órát??? Jaj, de jó neked!!!

Az én 9 hónapos kisfiam 5 percet nem bír ki ülve, egyfolytában nyüzsög, mindenhova mászik vagy kapaszkodva járkál a bútoroknál. Mindent levesz, földhözvág, megráz, eldob, stb.

Szerintem ez nem (csak) elkényeztetettség kérdése, hanem egyszerűen vannak olyan eleven gyerekek, akik egyszerűen nem bírnak a fenekükön megülni, hanem állandóan menniük kell felfedezni. Felnőtt emberben is van egy helyben ülő és örökké nyüzsgő is!

2009. jan. 26. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!