Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek, hogy jobb anya...

Mit tegyek, hogy jobb anya legyek?

Figyelt kérdés

Lassan 26éves leszek és van egy 2éves fiam,párom(38éves)

De úgy érzem nem vagyok jó anya és nem tudom mi tévő legyek.Úgy próbálok megadni mindent a fiamnak,de úgy érzem kevés.Olyen érzésem van,hogy elhanyagolom.Mit tegyek,hogy ez jobb legyen?


2010. dec. 28. 20:49
 1/7 anonim ***** válasza:
81%

Két dolog lehet, vagy azért érzed ezt, mert tényleg így van, vagy azért, mert többek között ezen az oldalon is azt lehet olvasni, hogy teli van a világ szuperanyákkal és ezért van lelkiismeret furdalásod. Néha amiket itt olvasok, azok után nekem is az van, de ha meg belegondolok, tuti nem úgy van, hogy az anya még sz@rni se megy el és állandóan a gyerekével foglalkozik. Mert sokan képesek ezt állítani. Persze majd visszatartja amíg a kicsi el nem alszik, mi?

Attól függ, melyiket érzed, ha az első, akkor azt tudod tenni, hogy többet foglalkozol vele, ha a második, akkor meg elfogadod, te ennyit tudsz és kész, ha a fiad kiegyensúlyozott és boldog, láthatóan szeret téged, apját, szeret otthon lenni, jól érzi magát, akkor éppen elég amit teszel.

2010. dec. 28. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is van gyakran emiatt lelkiismeret furdalásom. De tudomásul kell venni a korlátainkat. Fizikailag és mentálisan túl vagyok terhelve, néha bizony leüvöltöm a fejét, nincs elég türelmem, ő meg feszegeti a határokat rendesen, mint minden 2 éves. Ezért megyek vissza dolgozni, ő meg bölcsibe, mert a változás kell, neki muszáj sok új inger, nekem meg egy kis töltődés.

Lehet hogy neked is ez a bajod, egyszerűen lemerültél, nem vagy boldog, fáradt vagy lelkileg. Néha kell a változatosság, hogy te töltődj, magabiztosabb legyél, pihentebb... és néha kell, hogy hiányozz a családnak, különben nem értékelnek.

2010. dec. 28. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Olvastad a Hogyan NE legyünk tökéletes anyák c. könyvet? Nagyon jó! Na ha azt elolvasod, szerintem magadtól is rájössz, hogy már így is tökéletes vagy! :-)
2010. dec. 28. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Pont attól vagy ó anya, hogy azt gondolod nem vagy jó anya.
2010. dec. 28. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha már ilyen gondolat megfordul a fejedben, hogy hogyan legyél jobb anyuka, akkor ne aggódj, mert MÁR JÓ ANYUKA VAGY! Egy rossz anyának ilyen eszébe se jutna, nem foglalkozna ezzel. Valószínűleg azért gondolod azt, h nem vagy jó anya, mert úgy alapból sincs önbizalmad. Azért mert sokat dolgozol, és kevesebb időd van a gyerekedre, vagy néha fáradt vagy és ingerültebb még korántsem jelenti azt, h rossz anya vagy! Amit tanácsolni tudok, hogy megnyugtasd a szíved és az önbizalmad is növekedjen: válassz ki napokat, napszakokat, amiket csak a kicsivel töltesz, pl. én délelőtt szoktam főzni és házimunkát végezni, a délutánokat mindig csak és kizárólag a babámmal töltöm. Ha megérkezik a férjem a munkából, akkor ő van a picivel, amíg én teszek-veszek. Annyi jó dolog van, amit egy kicsivel együtt lehet csinálni! Hétvégére találjatok ki közös programokat, pl. a vasárnap csak arról szóljon, hogy a kicsivel foglalkozol. Erre most biztosan sokan felforrtyannak, h "És a főzés, vasalás, stb.?" Szombat este készíts el a másnapi ebédet és vasárnap vidd el fürdőbe, játszótérre, stb. a kicsit. Készíts egy házirendet magadnak egy papírra: oszd be az időd. Majd meglátod, hogy ezekután nem fogod úgy érezni, hogy elhanyagolod! Egy kisgyereknek már az is kincset ér, ha főzés közben énekelsz neki, vagy elővesztek egy mesekönyvet és megnézitek milyen állatok vannak benne. Én rengeteget foglalkozok a babámmal, de ez annak köszönhető, hogy nagyon precízen beosztom a tennivalóimat. Sok sikert! És ne feledd: nem vagy rossz anya!
2010. dec. 29. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi, de olyan jó volt olvasni, hogy mások mennyi programot tudnak szervezni a babájukkal. Én is úgy szeretném, de csak álmodozni tudok róla. Hármasikreim vannak, és néha én is úgy érzem, rossz anya vagyok, főként, mert nem tudok háromfelé szakadni, mind engem akarnának. Meg az állandó harcuk egymás ellen teljesen kikészít. De ha tudnám őket vinni mindig valamerre, biztos ők sem unatkoznának úgy és ezért akadt meg a szemem ezeken a programokon, fürdő, kirándulás, most télen a szánkózás, stb. Csak akkor tudnék ilyet szervezni, ha még rajtam kivül legalább egy, de inkább két felnőtt is tudna csatlakozni. Szóval ha úgy vesszük én sokkal kevesebbet foglalkozom a gyerekeimmel, mivel nincs egyszerűen annyi időm, (kivéve, ha 36 órából állna nálunk egy nap :D ), így ha úgy nézed, a te gyereked sokkal többet kaphat még így is, mint az enyémek. (zavarosan írtam, ugye??? kissé hulla vagyok bocsi)
2010. dec. 29. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is mindig ezt érzem, annyira rossz :(

Az első válaszoló nagyon jókat írt (és persze a többiek is), nálam fele-fele arányban van úgy, ahogy írta.

Azt nem értem, hogy az olyan szuperanyuka, aki egész nap a gyerekével foglalkozik és minden házimunkát csak a baba alvásidejében csinál, az mégis mikor ér rá ide írogatni?????

Mert én vagy a házimunka vagy a gyerekek vagy a saját pihenésem rovására tudok csak ide feljárni... :)

2010. dec. 29. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!