Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Melyikkel teszek jobbat,...

Melyikkel teszek jobbat, mikor vagyok "jobb anya"? Mit kéne csinálnom?

Figyelt kérdés
Akkor teszek jobbat 2 éves gyerekemmel, ha itthon maradok vele amíg csak lehet,vagy ha beíratom bölcsődébe? Maradjak itthon még akkor is ha már nem érzem jól magam itthon, ha már nem bírom idegekkel, és csak feszült vagyok, stresszes a kicsivel is, de nem passzolom le. Vagy akkor vagyok felelősségteljesebb ha inkább visszaállok munkába, kiegyensúlyozott leszek, a gyerek közösségbe kerül, én megnyugszom, anyagilag egyenesbe jövünk? Gyerkőc nem túlságosan anyás, elég önálló, imádja a társaságot , a gyerekeket, a nyüzsit, jól érezné magát.
2011. máj. 2. 13:55
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A kérdésedben benne van a válasz is.Szerintem menj vissza dolgozni add bölcsibe a kisfiút,ha te jobban fogod magad érezni ha újból dolgozol akkor az egész családnak jobbat teszel vele.Türelmesebb kiegyensúlyozottabb anyukát kap a kicsi is és a párod is.
2011. máj. 2. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
én is így érzem... persze a kétely bennem van hogy mégis csak "megszabadulok" a gyerektől, hiányozni fog, többet nem tudok így itthon lenni vele, ugyanakkor érzem hogy ezzel tennék jobbat. De a család mégis azt érezteti hogy így gonosz rossz anya vagyok...
2011. máj. 2. 14:08
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha van kire bízni, felveszik bölcsibe, akkor menj inkább dolgozni. Mindenki érdeke ezt kívánja, ha te ezt érzed. Utána szerintem több türelmed lesz és jobban fogod élvezni az együtt töltött időt.
2011. máj. 2. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Köztes megoldás nincs? Félállás, fél nap bölcsi vagy más gyerekvigyázó?

De a kérdésedben benne van a válasz is. Ha neked úgy jobb, ha visszamész dolgozni, akkor menj, mással ne foglalkozz. (Csak így zárójelben jegyzem meg, hidd el az sem lesz egyszerű, fáradt leszel estére, csak más miatt, a gyerek sajnos valószínűleg elkap egy csomó nyavalyát, az első időben még szívesen megy bölcsibe, de egy idő után lehet, hogy nem lesz ez így. Nem elbizonytalanítani akarlak, de mindezekkel is számolni kell.)

2011. máj. 2. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nálam dettó ugyan ez a szituáció.

Egyedül annyiban más,hogy én csak időnként vagyok kikészülve,és olyankor untat 100x elolvasni ugyanazt a könyvet.


Ezért,heti 2 nap megy bölcsibe,ennyi idő alatt mindketten feltöltődünk,és amikor nem megy,azokon a napokon imádjuk egymást,és alig várjuk a közös programokat!

2011. máj. 2. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Azt hittem csak én érzek így. Néha már a sírás kerülget a monoton napoktól, ugyanazok az autók, könyvek, mesék. Olykor elszabadulunk a családhoz, ott passzolom le egy órácskára, vagy ha Apa szabad elmegyek biciklizni.

1 hónap múlva két éves, de sajnos esélyem nincs bölcsibe adni... pedig a heti két nap is elég lenne. Munkahelyem meg nincs, mert terhesen kirúgtak. :(

De ha lenne bölcsi, és munkahely... én beadnám.

2011. máj. 2. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :) Sajnos nincs más lehetőség, nmert nem tudok csak 8 órában visszamenni, nincs 4-6 órás munkalehetőségem a cégnél. Családra sem számíthatok.
2011. máj. 3. 21:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!