Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan lehetnék jobb anya?

Hogyan lehetnék jobb anya?

Figyelt kérdés

Arról van szó hogy nem tudok játszani a gyerekkel, illetve nagyon hamar megunom! 20 hónapos a fiam és hát agyhalál amikor egész nap firkálgatjuk a rajztáblát, vagy építjük az építőkockát! Ő ezt órákig tudná csinálni de igényli hogy én is ott üljek és csináljam különben hiszti van! Sokszor már úgy érzem leépülök szellemileg, jó lenne legalább egy kicsit olvasni miközben ő játszik de azt nem hagyja... Ha mégis inkább olvasok utána meg persze gyötör a bűntudat, hogy nem foglalkoztam vele...

Játszótérre ha lemegyünk még nem érdekli se a homokozó se semmi ha mégis ráveszem hogy játsszon valamivel akkor is ott kell ülnöm mellette és nekem is csinálni.

Most várjuk a kistestvért tehát bölcsibe se mehet, én igyekszem játszani vele de nagyon hamar az agyamra megy, olyan szarul érzem magam ettől, mit tegyek?


2011. máj. 13. 09:12
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem lennél jó anya, akkor nem igényelne a gyermeked! Hidd el, jól csinálod, nem baj az, ha így érzel. Ugyanezen mentem át én is. Most 2 és fél éves lesz a kisfiam, napról napra több időt tud eltölteni egyedül, sőt igénye is van a "magányra". 20 hónaposan szinte az egész napomat igénybe vette. Osztották is az észt azok az anyukák, akiknek elvoltak (vagy úgy lettek benevelve, betörve)a gyerekeik. Aztán most meg csodájára járnak, hogy már a számok, betűk érdeklik, szó szerint szereli az autót az apjával, és úgy beszél, mint te vagy én. Hidd el, kamatozni fog a ráfordított idő, és később ki fog tűnni a többi gyerek közül. Én rettenetes büszke vagyok rá! :)
2011. máj. 13. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
1. vagyok. Én is babát várok! :)
2011. máj. 13. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod!
2011. máj. 13. 09:28
 4/10 TKI Ibolya ***** válasza:

Teljesen igaza van az első válaszolónak így én nem is ragozom tovább!!!:)

Jó baba várást mindkettőtöknek!


3 gyerekes anyuka

2011. máj. 13. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Az én lányom is 20 hónapos, ő nem igényli, hogy azt csináljam, amit ő, de szintén ott kell ülni mellette... :D Semmivel sem jobb, ha olvasok, és ezt észreveszi, jön és becsukja az újságot, könyvet. Ha a szekrényben pakolok, jön és becsukja a szekrényajtót, hogy őt nézzem... :D

Ahogy nőnek, úgy változnak, nem lesz ez mindig így. :) Biztosan minden anyuka leépül egy kicsit abban az időben, míg a gyerekével otthon van. Nem tudnám megmondani, mi a kedvenc könyvem, filmem, együttesem, mert csak mesekönyvet nézek, mesét nézek, és gyerekzenét hallgatok. Nevetséges. :D De lesz ez még máshogy is, én is arra várok. :D

2011. máj. 13. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi!
2011. máj. 13. 09:52
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Hogy jó anya vagy-e? Szerinted ha rossz anya lennél, akkor is gyötörne emiatt a bűntudat. Eszedbe sem jutna, hogy nem jól csinálod. Boldog babavárást!

Egy szintén kismama.

2011. máj. 13. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Megint én. Lemaradt a bűntudat után a kérdőjel.
2011. máj. 13. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Sziasztok!Két kislányom van és azt tapasztalom,hogy ez abszolút gyermek függő is.Az első lányom mellett ott kellett játszanom és alig volt időm a háztartásra,nem hogy még magunkra.A második lányom meg gyönyörűen eljátszik magában,néha hozzám szalad és megölel és szalad újra játszani.Nem vagy rossz anya,időnként mind befásulunk hidd el.
2011. máj. 13. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Olyan rossz, mikor a fejemhez vágják , hogy én "rontottam" el a gyereket, mert folyton csak vele foglalkoztam, akkor most mit nyavajgok, hogy ugyanezt követeli? 2,5 éves. Nem jàtszik egyedül, csak ritkán, de akkor sem beszélhetek tiz percnél hosszabb időről. Aztán rájöttem, hogy semmit nem csinálnék másképp, azért van a világon, hogy Vele foglalkozzam. Ők ilyen igényesek. Nagyon tudok nyüglődni én is, nem vagy ezzel egyedül! Apától kaptam telefont, amin van net, azt pl elviseli néha, ha belepillantok, de ujságot, könyvet nem!
2011. máj. 13. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!