Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mért van az, hogy a 4 hónapos...

Mért van az, hogy a 4 hónapos babám a tejpéptől és a babakeksztől is hasfájós lesz. Ha ilyet kapott nappal, hasfájós, forgolódós éjszakája volt és nem tudott pihenni. Talán még nem érett meg a sűrűbb ételekre? Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés
2010. dec. 29. 14:27
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
így van ahogy mondod.próbáld meg kicsit később pl 1 hónap múlva.és mikor adtad neki?jobb ezeket vagy gyümölcsöket is ennyi idős korban délelőtt adni épp azért ha fáj a pocakja ne az éjszakája legyen rossz.
2010. dec. 29. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

szerintem is korai lehet, még nem érett meg rá a pocója!

babakekszet egyébként se adnék 4 hónapos babának, inkább almát vagy répát :)

2010. dec. 29. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha puffad is a hasa, az gluténérzékenységre utal. A babakekszet 6 hós kortól javasolt adni.
2010. dec. 29. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Pont ezt akartam írni,hogy milyet babakekszet adtál 4 hósodnak!Az csak 6 hótól lehet adni!Én várnék vele!Én a tejpépeket is majdnem 5 hós korában adtam először!
2010. dec. 29. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
ma 14:36 rosszul tudja, nem glutén hanem laktózérzékenységre utal. A gluténérzékenység csak hónapokkal a glutén bevezetése után jelentkezik.
2010. dec. 29. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

14:36 vagyok: Nekem ezt a védőnő mondta.

Amikor bevezettük a glutént, azt mondta figyeljem pár napig, s ha nem puffad a hasa, akkor adhatok neki lisztes ételeket.

2010. dec. 29. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

14:58 vagyok. :)) Fura, mert a gluténérzékenység csak hónapokkal később jelentkezik, de végülis akár az is lehet. De sajnos a laktóz intoleranciának is van ilyen tünete. És abból gondolnék inkább arra, mert a tejpép jóesetben gluténmentes, de a baba hasa attól is fáj.

Lényeg az, hogy 4 hónapos babának semmi szüksége még a kekszre. :)

2010. dec. 29. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A gluténérzékenység, azaz cöliákia valóban csak több hónappal, akár több évvel a glutén bevezetése után jelentkezik!!! Öcsém lisztérzékeny, úgyhogy benne vagyok a témában.


Kedves kérdező, ha hasfájós lesz a babád, akkor még várj az ilyen sűrűbb, szilárdabb ételek bevezetésével, mert még nem érett meg rá!

2010. dec. 29. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a gyors választ!Persze mindent csak akkor adok neki ha korának megfelelő időben van.A keksz is 4 hónapos kortól van és a tejpép is.Ezért csodálkoztam hogy nem bírja.Remélem tényleg csak a koraisággal van baj nem érzékenységről van szó.
2010. dec. 30. 13:10
 10/10 anonim ***** válasza:

Az én babáim 4 hónaposak és simán eszik a tejpépet, minden gond nélkül. Természetesen csakis HA pépet adok nekik.

Babakekszet 6 hós kor előtt nem ajánlott adni!

A tejpép mellett már megkóstoltattam velük az almát és az őszibarackot is. Az almával vigyázni kell, mert székletfogó.

2010. dec. 30. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!