Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig lehet a babáknak adni...

Meddig lehet a babáknak adni a felbontott babavizet? Tudom hogy 1 nap után forralva de ugy hány napig? Ti milyen fajtát szoktatok venni?

Figyelt kérdés
2009. jan. 26. 18:26
 1/9 anonim ***** válasza:
85%
Én születése óta használok babavizet,még soha sem forraltam fel,és addig használom mig egy üveg el nem fogy,azaz 3-4 napig.Óbudai babavizet használunk.Most 8 hós. és soha semmi baja nem volt tölle.
2009. jan. 26. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
60%
én janát használok,160 ft. majdnem 1 liter elfogy egy nap. én 3 nap után már én innám meg..
2009. jan. 26. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
72%
szentkirályi. simán odaadhatod 3.nap után is. nem lesz semmi baja....
2009. jan. 26. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
64%
Hali!4 honapós a babócám de én mindig forralom a vizet. Nekem a szülészeten mondta a csecsemős nővér,hogy forralva mindegy ,hogy baba vagy sima bubi mentes víz,nem muszáj a baba vízhez ragaszkodni.De ha felbontod 2 napig tárold. Én ezért szoktam 0.5ös vizet venni. Mindig változtatunk mert én úgy hallottam ,hogy mindig másmilyent ha az egyik elfogy jön a másik víz.
2009. jan. 26. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
69%
Én se foglalkozok vele. A felbontottat már másnap forralni kéne, de nem teszem. Soha semmi baja nem volt tőle, 2 nap alatt pedig elfogy. 7 hónapos
2009. jan. 26. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
57%
Én sem forraltam a babavizet soha újra! Őszintén szólva, az ember sokszor azt sem tudja hol áll a feje, nem hogy még arra is figyeljek, hogy pontosan mikor bontottam ki a babavizet, ami a hűtőben van. Semmi baja a picurnak! Én úgy érzem, néha "túllihegik" ezt a higiénia dolgot az orvosok! Minden egyes használat után sterilizáltatná velem a cumit és a cumisüveget a védőnő... azért kicsit túlzásnak tartom. na meg akkor addig ki van a gyerkőccel??
2009. jan. 26. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
81%
hát a fene tudja, én láttam a húgom kislányát 8 hónaposan gyomorfertőzéssel infúzióval a fejében korházban feküdni mert nem fertőtlenítette rendszeresen a cumisüveget... nem kívánom egy babának sem. Én újszülött kortól fertőtlenítő folyadékban tároltam mindent, ami az etetéshez kellett, most, hogy 6 hónapos már nem használjuk a folyadékot, naponta kifőzöm a cumisüvegeket, mellszívót. A babavízből Jana 1 literest szoktam venni, abból első használatnál simán adok neki, aztán a bontottat felforralom és amikor kihült visszaöntöm az üvegébe, kb 3 nap alatt fogy el, de inkább csak teának, nagyon kevés tápit kap. A forraláskor kicsapódik belőle valami, ami aztán leülepszik az aljára, azt már nem szoktam neki odaadni, kb 2 ujjnyit a literből. Sima szénsavmentes ásványvizet nem adnék a gyereknek, sok benne a mindenféle ásványi anyag ami az ő veséjüket, májukat még nagyon megterheli. Szerintem felforralni a vizet nem nagy munka. Nekem a gyerekem a legnagyobb kincsem, és odafigyelek rá, hogy ami a szervezetébe kerül egészséges legyen és semmiképp ne lehessen fertőzött. Persze mindenki döntse el, hogy a féltésnél nála hol a határ.
2009. jan. 26. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
64%

Szia! Én nem használok babavizet, hanem sima csapvizet felforralok, kicsit főzöm, és visszahűtöm. Bár az én babám csak teát kap, amihez szükséges a víz, mert anyatejes! Nekem nem ajánlották annyira a babavizeket a gyógyszertárban!

Üdv: 7,5 hónapos manó anyukája

2009. jan. 26. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A babaviznek nevezett asvanyvizek csak jol hangzanak nevre a sok anyuka meg azt veszi hiszen ez a marketing, 1 liter babaviz majdnem a duplajaba kerul az 1,5 literesnek. A szentkiralyi 1,5 literes (szives) asvanyvizeket vegyetek!!! Ugyanaz mint a babaviz! Ugyanaz az osszetetel es jelzem a hatoltalan is ugyanaz a szoveg olvashato miszerint: FORRALAS NELKUL ADHATO A BABAKNAK!!! Nem mindegy hogy egy egyliteres babaviz arabol mar ket ugyanolyan, de 1,5 literes vizet is vehetnel!!
2017. nov. 19. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!