Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Véazhelyzet: táp! Felbontott...

Véazhelyzet: táp! Felbontott tápot vettem?

Figyelt kérdés

Kislányomnak készíteném ma este a tápot, 7 kanállal szoktam készíteni, a régi tápból még volt 5 kanál, bontom fel a következő tápot, hogy abból még két kanállal kivegyek. A műanyag fedél le volt zárva, de mihelyt azt kinyitottam, tápot találtam a fólia felett. Beleszórtam a kagylóba, hogy lássam, hogy lyukas e a fedő fólia. Pechemre az volt, nem lyukas, hanem körbe, ahol szét kell válnia a fóliának, amikor kibontom, ott az egyik sarka meg volt kezdve. Most mit csináljak? Dobhatom ki az egészet?

Az az igazság, hogy még a boltba se tudom visszavinni. Ugyanis külföldön élek és vettem a tápot, amit Magyarországon nem forgalmaznak, pár napja tértem haza Magyarországra egy megkezdett táppal és ezzel az egész táppal. Úgy volt, hogy majd az apja hoz nekünk tápot, mert ő pár nap múlva érkezik. Most mindjárt követeli a tápot babám, 210ml-t szokott inni, de most nem lesz annyi. Hígabban adjam neki, holnap reggel meg spuri a boltba? Dobjam ki ezt a félig felbontott tápot? Járt már valaki így?


2011. júl. 18. 21:54
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
8%
Véazhelyzet??:D
2011. júl. 18. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Bocs, elírtam. Látszik mennyire sietek. Csak kötözködni tudsz, vagy válaszolni is? Ezt most nem sértésnek szántam.
2011. júl. 18. 21:58
 3/16 anonim ***** válasza:

Nem írod mekkora a baba.

Szerintem 3-4 hó alatt nem adnám neki semmi képpen sem.

Viszont fél év felett ha tényleg nincs más akkor igen.

Nekem a lányom a hígabbat nem issza meg.


Mi is így járunk haza, hogy apa hoz mindent ez elég gáz.

Amúgy itthon lehet gyógyszertárba tápot kapni.

2011. júl. 18. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Majdnem egy éves, pár nap múlva lesz egy. Most úgy döntöttem, hogy hígítottat kap, issza szépen. Nemrég evett parízeres kenyeret, úgyhogy szerintem nem olyan gáz. Viszont nem merem adni azt a tápot neki, ti adnátok? A teteje szerintem nem zárja le vákumosan, a tápot meg ki tudja mikor gyártották.
2011. júl. 18. 22:06
 5/16 anonim ***** válasza:
A gyártás dátuma rajta szokott lenni a dobozon. Én szerintem nem adnám oda, bár nem tudom. Jobb a békesség. Most estére nem baj, ha kicsit hígabb, aztán majd holnap reggel veszel boltba.
2011. júl. 18. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Csak az a gáz, hogy általában reggel 4-6 között követeli először a tejet, és kínálhatom én vízzel, nem fogadja el, és addig nem nyugszik, amíg meg nem kapja a tejet.
2011. júl. 18. 22:11
 7/16 anonim ***** válasza:
Repülőn utaztál haza? Feladandóban volt esetleg a táp? Mert, ha igen, akkor lehet ,h a reptériek bontották fel, h megbizonyosodjanak, h nem illegális cucc. de persze a boltban is felnyithatták. Én sem adnám. Ha a babád már eszik-iszik mást is, mint tápszer, akkor a következő adagig nincs nagy baj. Ha nem eszik mást csak azt, akkor egy kis cukros teát kell neki főzni. Nem vagyok híve a cukrozásnak (mielőtt még valaki a torkomnak ugrik), de a vércukorszint fenntartása miatt érdemes így kiváltani az etetést, míg nincs táp. A kórházban is ezt alkalmazzák végszükség esetén.
2011. júl. 18. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Ja, most látom mit posztoltál utoljára. Hm, ez esetben nem tudom. Csak próbálkozz.
2011. júl. 18. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

És tejpéped nincs?Azzal lehet kicsit megtudnád nyugtatni, amíg eljutsz egy gyógyszertárba, vagy dm, tesco, auchan...

Én nem adnám így neki oda, hogy alapból nyitva volt a doboz!

2011. júl. 18. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

1 éves, így elég valószínű, hogy mást is eszik:D Mindent eszik jóformán. Tejet még nem adtam, de amúgy szinte mindent bevezettem már, amit csak lehet.

A műanyag fedél, ahogy írtam, le volt zárva, így elég nehéz lett volna bárkinek is kibontania. Vagy gyártás közben sérült, vagy valóban a repülőn a nyomáskülönbség vagy a börönddobálás, böröndmegnyomás miatt. Most ahogy felbontottam, még csodálkoztam is, hogy meg van nyomódva a doboz oldala. Itthon már nem nyomódhatott meg, mert csak állt a zacskóban. Lehet, hogy benyomódott, olyan erővel, hogy kibontódott?

2011. júl. 18. 22:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!