Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor kezd bebarnulni a baba...

Mikor kezd bebarnulni a baba szeme? Akinek kék marad, mikor kezd világosodni?

Figyelt kérdés
Írjatok légyszi tapasztalatokat! Köszi.
2010. dec. 31. 12:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Tudja a fene :) A lányom szeme még mindig világoskék, pedig lassan 2 éves,az én szemem zöld,az apjáé meg barna...
2010. dec. 31. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 kisnita ***** válasza:

A kisfiam kék szemmel született sokáig azt hittem az is marad neki, de egy éves korára már inkább átment barnásba és most is olyan. Hol barnának hol kékes szürkének látjuk neki attól függ hogy éri a fény :) Van még egy lány a családban akinek ugyan ilyen színű a szeme mint a kisfiamnak, ő már 13-14 éves úgyhogy az övé már nem fog változni, de mondta az anyukája, hogy ő is ugyanúgy kékkel szemmel született mint a kisfiam és egy éves korától van ilyen színváltós szeme. Remélem a kisfiamnak is ilyen marad mert nagyon szép.

Én kék szemmel születtem és 2 éves koromig tiszta kék is volt de utána kivilágosodott és most is inkább kékeszöld mint kék.

2010. dec. 31. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Kisfiam sötét kék szeme kb. fél évesen kezdett el világosodni és pont olyan lett mint az apukájáé. :) Világos szürkés-kék. Nekem zöld szemem van, bár sokáig kék volt, anyukám emlékezete szerint iskolás koromra zöldült be. Egyébként nálunk elég várható volt a kék szem, ha a nagyikat is számba vesszük: 5 kék szemű, 2 zöld. :)
2010. dec. 31. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Az én babám 5 hós, és már barnul a szeme. Mindketten barna szeműek vagyunk.
2010. dec. 31. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm kedves anyukák!

Az én 2 évesem szeme 1,5 éves koráig két színű volt: belül barna cirmok, kívül szürkéskék. Volt, hogy megállítottak a boltban, hogy de gyönyörű kék szemű kislány. Ezután a szürkéskék rész sötétebb lett, majd bezöldült, s így most zöldesbarna hatalmas szeme van. (Apja szeme színe ilyen, a formája az enyém.)

Most a 2. csajszinak még kék (sötét), 3 hetes.


Azért is írtam ki a kérdést, hogy lehetséges -e, hogy pár hónaposan KEZD el világosodni a szemszín. (Valaki azt mondta egyszer, hogy szinte születés után, pár héten belül, s ha ekkor nem világosodik, barna ill. sötét lesz. De akkor az utolsó anyuka megcáfolta ezt.)


Még írhattok ám!

2010. dec. 31. 15:09
 6/11 A kérdező kommentje:
Ja, nem az utolsó anyuka, 14:09-es. :-)
2010. dec. 31. 15:09
 7/11 anonim ***** válasza:

1.fiamnak 10napos fényképén olyan csodaszép csokibarna szeme van, hogycsakna! Gyönyörű, és az az újszülött acélszürke-kék szem lett neki rögtön barna.

2. kismanóm is ezzel az acélszürke-kék szemmel született.... :-) most 7hós és még mindig totál szürke a szeme, a szélén fekete karikával.... pedig várom hogy barnuljon- nálunk minenki barna szemű. Ha fényképezzük kék a képeken a szeme, életben meg szürkés. Elég érdekesnek találom, de remélem nagyon hogy még szép nagy barna szeme lesz, mint a tesójának.

2011. jan. 3. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én kék szemű vagyok, a férjem barna. A babánk szürkésbarna szemmel született, és 3 hós korára teljesen bebarnult.
2011. jan. 3. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
babám 5 hónapos és már elkezdett zöldülni a szeme,a családban szinte mindenki zöld szemü.
2011. jan. 3. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
21 hónapos a lányom, olyan kék neki, mint születéskor volt.
2011. jan. 3. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!