Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kell aggódnom, ha múlt héten...

Kell aggódnom, ha múlt héten 8. hónapot betöltött kislányom még nem kúszik-mászik?

Figyelt kérdés
Remélem csak arról van szó, hogy ducibb típusú baba, jókora sonkái vannak és a popsiját sem egyszerű megemelnie. Bízom benne, hogy csak ezért nem megy neki még. A Ti babáitok mikortól kezdtek el kúszni? Sokat teszem le a kemény padlóra egy pokrócon, játékokat köré. Próbálkozik a kúszással, de sokszor az az eredménye, hogy átfordul a másik oldalára, ahogy emelné a popsiját és a lábait. Nyújtott lábbal próbálkozik, nem hajlítja be térdben a lábait. Ez gond?
2009. jan. 27. 14:58
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Picit segíts neki, igazitsd a lábait.

Nekem a kicsi 6 hónaposan kezdett kúszni, 8 hósan mászni, és 2 napja feláll, jövőhéten lesz 9 hónapos. Szerintem nem kell izgulni,lehet, hogy nem is fog mászni, a nagy fiam sem mászott, hanem felállt elöbb.

Ne idegeskedj ha kicsit duci akkor nehezebben fog menni.

2009. jan. 27. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk is 8 hós a lányunk és nem is ül rendesen(3 napja kezdett), nem kúszik-mászik....Járunk vele neurológushoz emiatt. Ő mindig megnézi mit tud és megnyugtat, hogy csak nagy baba és lusta. Dolgoztatni kell. Mi pont 8.5 hósak vagyunk, 73 cm és 9 kiló. A Te babód mennyi?
2009. jan. 27. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Az én kisfiam még csak kúszni sem próbál,feláll egyedül,még a felüléshez is segíteni kell neki kicsit.nekünk is elég nehéz a popónk 9 hónapos 10kg 75cm
2009. jan. 27. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Az én fiam is 8 hós, és esze ágában sincs se kúszni se mászni. Szépen ül. Próbálkozik a felállással. 9kg és 73 cm. Szerintem nálunk az a baj, hogy sokat van kézben, első baba, első unoka, és fel lett kapatva, kézben meg ugye nehéz mászni. A felállással is úgy próbálkozik, hogy az ölembe ül, és a pulcsimban kapaszkodva húzza fel magát.

Könnyű azt mondani, hogy ne idegeskedj, mert engem is bánt, hogy ilyen kis lusta és mindenki kérdezi, hogy mászik e már. Egyszer majd csak elindulnak. Sok sikert!

2009. jan. 27. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam korán elkezdett mászni 6,5 hónaposan.Most 8 hónapos és tör-zúz,megy mindenen keresztül.szerintem egy kicsit segíts neki,pl ha négykézlábra áll,támaszd meg a talpát a kezeddel.Vagy ha hason fekszik,csinálj a kezével kúszómozdulatokat,és mutasd meg neki,hogy hogyan haladjon.A barátnőm lánya is lusta volt,de így hamar megtanult kúszni-mászni.Szerintem nem kell aggódni!
2009. jan. 27. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Az én babám legutóbb volt 7780 gramm és 63-64 centi körül van, de Ő kicsinek is született. A hosszához viszonyítva azért nagy a súlya, ezért gondolom én is, hogy nehezebb a popó és ezért megy lassabban. Próbálgatok segíteni Neki, tegnap a védőnő egy még jobb módszert mutatott, ahogy a kezeit nem tudja a teste mellé leengedni, és így segítve tud kúszni, már csak egyedül kell rájönnie. Ma egyébként amikor segítettem Neki, egy határozott kúszó mozdulatot végzett, amire jelentősen haladt előre, nagyon örültünk mindketten. Reméljük beindul mihamarabb! Jó babázást Nektek!
2009. jan. 29. 13:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!