Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babáknak tesztek a főzelékbe sót?

Babáknak tesztek a főzelékbe sót?

Figyelt kérdés
Azt olvastam, hogy 1 éves korig se sót, se cukrot nem szabad adni. A védőnő azt mondta, tegyek a főzibe egy pici sót. Ti hogyan csináljátok?
2009. jan. 27. 14:58
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
8.5 hós,én se sót,se cukrot nem teszek semmibe.
2009. jan. 27. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
10 hónapos a kisfiam, még nem tettem. Azt olvastam terheli a pici veséjét. persze kevés biztos nem árt, de én valahogy úgy vagyok vele, hogy ismerje meg az ételek természetes ízét. Mindent megeszik, még azt is, ami számomra már só nélkül ízetlen...:)
2009. jan. 27. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

én nem teszek se cukrot, se sót. Bár ezt én is hallottam h egy picit szabad...bár annak a picinek meg mi értelme van????? Ha íztelennek találom a főzijét, gyümit teszek bele. (pl barackot) Nekünk ez bejött.

8 hós a kisfiam

2009. jan. 27. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha megeszi nélküle is, akkor tök fölösleges. Ha pedig édesre vágyik, akkor turmixolj bele barackot!
2009. jan. 27. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én teszek egy ici-pici sót a főzelékekbe, de csak azokba, amik igénylik, mert anélkül teljesen ízetlenek lennének. Viszont igazán minimális mennyiséget használok, annyit szoktam, hogy megszórom nagyon enyhén sószóróval az egész adag főzeléket a turmixgépbe beleöntéskor. Így maximum 15-20 kis pici sókristály jut egy dupla (ebéd-vacsora) adag főzelékbe, én semmit nem érzek az ízén. Csupán azért szoktam beletenni, hogy szokja meg a só ízét, mert még 3 hónap és 1 éves lesz, amikortól lassan úgyis áttérünk a mi ételeinkre. Cukrot viszont semmibe nem teszek, a gyümölcsök enélkül is zamatosak! (9 hónapos a kisfiam.)
2009. jan. 27. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Mi most kezdtük a főziket és nem teszek bele sót, de a babám nem eszi meg, csak sír.
2009. jan. 27. 15:23
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Mi is most kezdtük a főzelékeket, cukrot semmibe nem teszek, de a védőnőm azt javasolta, hogy a főzelékekbe egy icipici sót tegyek,hogy szokja az ízét. Így én egy minimálisat szoktam bele tenni, de csak alig érzik rajta.

2009. jan. 27. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!