Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek, ha 9 hónapos...

Mit tegyek, ha 9 hónapos kisfiam nem akarja megenni amit neki főzök külön, hanem csak azt amit mi eszünk. Vagy hogyan készítsem a mi ételeinket, hogy ne legyen baja? Ti hogy oldottátok meg?

Figyelt kérdés
2009. jan. 27. 15:09
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem próbáltad még őt "átverni" ? Megterítesz magatoknak, a neki készített ételt odateszed magad elé és úgy csinálsz mintha azt akarnád enni :D
2009. jan. 27. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De már próbáltam. De annál okosabb, hogy hagyja magát átverni. És ha már adtam az én tányéromból, fordul az apja felé, azután a tesója felé, végül is mindenkinek kell adni valamit. Már próbáltuk, hogy körbeadtuk a bébikaját, és mindenki etette volna. De nem vált be.
2009. jan. 27. 15:19
 3/6 anonim ***** válasza:
Egy cipőben járunk :) Kevés fűszerrel főzök, lehetőleg liszt-tej-tojás nélkül, hogy ő is kaphasson belőle. Egy gonddal kevesebb, így csak egyfélét kell főzni.
2009. jan. 27. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Erre vagyok kíváncsi, hogy mivel sűrítsek egy főzeléket pl. ha tejet, meg lisztet nem adhatok még neki?

Csak azt nem értem ,hogy mondták ismerőseim akikkel egyidős a kicsim, hogy már töltött káposztát, meg nokedlit pörkölttel is adnak neki. Megenni biztos megenné,de nem bizotos, hogy arra van szüksége a pici gyomornak.

2009. jan. 27. 16:22
 5/6 anonim ***** válasza:
Sok kompromisszumot igényel, főleg a család részéről. Most nem főzök főzeléket, hanem inkább rakott ételeket, párolt zöldséget köretnek, ezeket ő is eheti. Húsokat kevés fűszerrel, párolva, grillezve, teflonban kevés zsiradékkal sütve. A nehéz ételek tényleg nem az ő gyomrának valók... Nekem a reggeli az igazi gond, a kicsit most más időpontban etetem, abból már tényleg nem tudok mit adni neki.
2009. jan. 28. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

1. vok.

Suríthetsz krumplival, megfőzöd, beleturmixolod. Vagy saját anyagával. Tehát ha csinálsz egy borsófőzeléket, akkor kimersz belőle 2-3 evőkanállal, összeturmixolod és visszaöntöd a főzibe. Be fogja süríteni, nem mondom, hogy ugyanolyan, dehát kell a kompromisszum, ahogy az előttem szóló is írta .)

2009. jan. 28. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!