Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tiszteletlen voltam? Mit...

Tiszteletlen voltam? Mit kellett volna tennem? Én reagálom túl a dolgot?

Figyelt kérdés

3 hónapos a babám, és az anyósomékkal élünk, és hozzá sokszor jönnek az unokák. Most a legkisebb köhögött és az anyja idepasszolta a mamának. Amikor megtudtam, nagyon kiakadtam, hogy ennyire nem gondolkodnak, hogy egy kisbaba mellé beteg gyereket küldenek, mire lereagálták, hogy csak köhög. Kérdem én, ha az oviba nem mehet, akkor miért lehet egy 3 hónapos gyerek mellé küldeni??? És ha csak köhög, és nincs semmi baja, akkor miért fújja is az orrát, és miért szed gyógyszert?

Most én vagyok a bunkó, amiért kitiltottam a gyerekem mellől?


2009. jan. 27. 16:34
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem teljesen igazad van!
2009. jan. 27. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
A tiszteletlent az anyóssal szembeni reakcióra értem. A kiakadásomra.
2009. jan. 27. 16:37
 3/10 anonim ***** válasza:
91%
Teljesen igazad van. Ha nem lehet másképp megoldani, másik szobában legyen a köhögő gyermek, mint a babád.
2009. jan. 27. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Világosítsd fel, hogy az első 3 hónapban tilos babát látogatni, mert olyan gyenge az immunrendszerük, hogy idegen még csak nem is roszindulatú bacikat elkaphatnak és súlyosan megbetegedhetnek. Nem hogy még egy köhögő gyerek esetén...Nem te voltál udvariatlan, ők voltak buták és egyben rendkívül bunkók is.
2009. jan. 27. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is igazad volt. Azt viszont csak te tudod, hogy milyen stílusban "adtad elő" az igazadat. Kényes dolog ez az anyóstéma sajnos. De azért nem kell hagynod magadat!
2009. jan. 27. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

szia,


Még világos, hogy kikérted magatoknak, hogy beteg gyereket vigyenek a pici mellé.

Ennyi esze azért minden anyukának van (lehetne).

Gondolom Ő sem örülne a hasonló helyzetnek.

2009. jan. 27. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
teljesen igazad van! egyébként minimum meg kellett volna kérdeznie téged is. a kisfiad egészségéért te felelsz elsősorban, de úgy nehéz, ha odavisznek a közvetlen közelébe egy beteg babát. én is kiakadtam volna. 6 hós kisfiú anyukája.
2009. jan. 27. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is egyetértek, valóban nem kell egy ilyen pici baba közelébe beteg gyerek.

DE azért felmerült bennem a kérdés, hogy miért vitte oda az anyuka? Azért mert dolgozik, és nem tud otthon maradni vele? És esetleg nincs más akire bízhatná?

Nem tudom, erről nem írtál, csak tudom hogy az én lányom is mikor kicsi volt anyukám volt itthon vele, mert nekem dolgozni kellett. Sajnos nem tudtam megtenni, hogy itthon maradjak vele, mert olyan volt a munkáltatóm, hogy akkor kirúgott volna.

Ha mégsem ez a helyzet, akkor tényleg bunkóság volt, de nekem ez is eszembe jutott.

2009. jan. 27. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

szerintem is igazad volt. és nemhiszem hogy ez tiszteletlenség lenne. te csak a saját gyermekedet védted.


És egyébként miért nem ment a nagymama el vigyázni a másik unokára az ő házukba? ezt igy nem lehetett volna megoldani?

2009. jan. 27. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Szerintem is tökéletes megoldás lett volna, ha oda megy vigyázni rá, de nem lehet őt a saját megszokott világából még az unokái kedvéért sem kimozdítani. Mindennek úgy kell lennie, mint ahogy ő eltervezte.

Különben, élnek a másik nagyszülők is, ráadásul náluk nincs semmiféle kisgyerek, akire tekintettel kellene lenni.

Csak mindenkinek ez a kényelmes, kivéve nekünk. Nem egy városban lakunk, így a páromnak kell fuvaroznia őket, (minek is használnák a tömegközlekedést), nekem kell figyelni, hogy ne menjen a gyerek közelébe, persze úgy, hogy a gyerekruhákat abba a szobába helyezték el, ahol a kislányom alszik, stb.

De nekem nincs sok szavam itt, nincs közöm a házhoz, örüljek, hogy befogadtak. Persze arra nem gondol anyósom, hogy nálunk is lakhattunk volna, jobb körülmények között, csak akkor apuka kevesebbet van a gyerekkel, neki meg nincs annyi segítsége, mint így.

2009. jan. 28. 10:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!