Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi alapján választotok kereszt...

Mi alapján választotok keresztnevet a gyermekeiteknek és mi a baba neve?

Figyelt kérdés
Hagyomány a családban stb. ilyesmikre gondolok.
2011. jan. 3. 09:50
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Mi nem akartuk folytatni a hagyományt, hogy a fiú mindenképpen az apa nevét kapja. Nem tetszik, ha a család tele van ugyanazokkal a nevekkel.

Három szempont volt:

1. mindkettőnknek tetsszen

2. mi a jelentése

3. illeszkedjen a családnevünkhöz.

2011. jan. 3. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Ja, lemaradt, hogy a kislányunk Dóra Emma, a kisfiunk András Áron.
2011. jan. 3. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Minket nem érdekel a hagyomány, az a fontos h tetszen NEKÜNK, ne legyen régi modi(pl.Jóska vagy Erzsike meg ilyesmik) és h mi a név jelentése.
2011. jan. 3. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Ja és a lányomat Viviennek hivják
2011. jan. 3. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Nekem fontos volt, hogy ne legyen különcnév, magyaros hangzású legyen, szép ha kimondod, így lett Enikőnk és Barnabásunk.
2011. jan. 3. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Passzoljon a vezetéknevünkhöz,mindkettőnknek bejöjjön,egyszerű legyen.
2011. jan. 3. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Az én lányom is Vivien.

Telitalálat a név. Személyiségéhez nem is találhattunk volna jobbat. Egyébként meg nem vacilláltunk sokat. Csodálatosan cseng a vezetéknevünkkel. Én felvetettem, Apa rábólintott. Igazából a fiú nevünk pedig Viktor lett volna. Ez is hasonló módon lett eldöntve.

Nem böngésztünk keresztnév listákat, sőt fel sem merültek más nevek.

Már amikor teherbe estem éreztem, hogy Ő Vivien, vagy Viktor lesz.

Annak ellenére, hogy meg vagyok őrülve az Anna, Laura, Dávid nevekért.

2011. jan. 3. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Mi a fiainknak "pasisabb" (keményebb hangzású, de azért mégse annyira) neveket akartunk adni, így lett Ákos és Patrik a két gyerkőc. A lányunk Nadin, itt is a hangzás lett a döntő.
2011. jan. 3. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Zoltán Nándor a kisfiam. Zoltán az apukája, de nem csak ezért lett Zoltán. Szép magyar név. Nándor pedig apukám miatt, na meg az is szép név. (De ha apa pl. Sándor, József vagy valami hasonló lenne azt nem kapta volna meg, még másodiknak se)
2011. jan. 3. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Roland az apukája,de azért is lett a kis fiam Roland mert nagyon tetszett ez a név.
2011. jan. 3. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!