Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Bevállalnátok a második...

Bevállalnátok a második babát, ha az elsö babánk már 2 éves lenne, mire a másik megszületik? Nem korai még?

Figyelt kérdés
ugy néz ki,6 terhes vagyok.nem tudom feldolgozni, párom meg nagyon akarja, hogy legyen még egy baba.orvoshoz kéne hogy menjek, ö is megerösiteni, eddig csak tesztet vettem. azért félek,mert ugy gondolom, nehéz lenne egy két éves, és egy ujszülöttel.kilehet birni? segitség az nem nagyon van. ( nem anyagi gondok miatt)
2011. jan. 3. 12:59
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
13:11 töl válaszoloknak külön köszönöm, amiket irtak. utolsónak pedig, lehet igazad van. késöbb lehet megnyugszom. csak tényleg olyan kicsi még az elsö baba is.de nagyon okos, és jokislány. kivánom magamnak, a második is ilyen legyen.még nem voltam orvosnál, csak a teszt mutatta ki.
2011. jan. 3. 13:32
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
nem hiszem hogy tudok segíteni,de megpróbálok.nekem most másfél éves a kisfiam.piszok mód anyás a baráti körben sok baba született az elmúlt egy évben. látni sem bírta hogy megfogom a másik babát.csakőt foghatom őt puszilhatom.szinte mindig velem van. apa dolgozik nagyszülők távolabb. mondhatom teljes mértékben egymásra vagyunk utalva. és ha most kapnék egy pozitív tesztet akkor ugyanúgy éreznék mint te. mert még nem érzem magam felkészültnek a másodikra,legfőkébben a fiam miatt.de mivel a kicsi jönni szeretne soha nem dobnám el magamtól, és a "nagyot is" magammal együtt felkészíteném az új családtagra.bárki bármit mond,ezt neked kell érezni.ne másoknak akarj megfelelni hanem önmagadnak.
2011. jan. 3. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Szia!

Én bevállaltam. Szinte napra pontosan 2 év van köztük (dec.19., dec.18.). Amikor pozitívat teszteltem, sírva hívtam a védőnőmet, hogy most mi lesz az én okos, szép fiammal (5 év után fogant), már nem fogom annyira szeretni, vagy a kicsit fogom hanyagolni? Megnyugtatott, hogy meglátom, milyen jól fognak együtt játszani, stb.

Hamarosan elmúlt a bizonytalanságom, örömmel vártuk a picit.

Egyáltalán nem volt olyan vészes, mint ahogy ”képzelegtem”. Amikor a nagy aludt ebéd után, a kicsi is aludt. Az öröklött ruhák ugyanakkor voltak jók a picire, mint a nagyra (téli-nyári). Együtt lehet őket fürdetni, mert elférnek (persze, miután a kisebb is már ül). Együtt játszanak sokat. Egy óvodába (sőt egy csoportba, mert vegyes csoport) jártak. Hasonló az alvásigényük. Apa kiment külföldre, amikor a kisebb 6 hónapos volt, mégis elboldogultam velük, így utólag nem volt annyira rémes, mint amire számítottam. Persze most már sokat veszekednek, vitatkoznak, de szeretik egymást.

Sok sikert, bárhogy döntesz is!

2011. jan. 3. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

23 hó van a kettő közt. Persze hogy kilehet bírni! Sőt olyan édesek. Az tény rohadt nehéz sokszor, sok nehézséggel meg kell küzdeni az embernek, de ezért mert sikerül büszke vagyok magamra és az uram is rám. Mi egy idegen városban lakunk, senkink nincs itt. Havi egyszer van mama is itt. Az uram ritkán van itthon munkája miatt.

De életem legeslegszebb korszaka volt és az is. Bár néha dührohamot kapok, de ez szerintem mindenkivel így van ha betelik a pohár.

Kőkeményen nehéz volt, főleg az altatás pl, vagy amikor a nagyobbnál a dackorszak legmélyebb bugyrába voltunk, vagy ha beteg volt valameliyk, és akkor kettőt kellett vinnem mindig.Az ovodai beszoktatás a kistesóval. Ezek nehéz dolgok voltak, meg ugyanúgy azok is még mindig. De ha túlvagyok rajta mindig büszke vagyok rájuk is (és hazudnék ha nem mondanám, hogy magamra is :)

Ha időre kell menni, pl reggel oviba, akkor fél 6kor kel kellni, mert két gyereket fölcuccolni nem könnyű, és amikor kimegyünk nagykabátba felöltözve, a kicsi bekakil...akkor vissza. Szóval ezek a dolgok adott pillanatban nagyon nehezek, de ahogy túlvagy rajta viccesek:)

És amikor megkérdezik, hogy bevállalnám e mégegyszer, mindig azt mondom, ha jön a 3dik ott azért nagyobb korkülönmbséget akarok, de őket ugyanígy 2 évvel szülném. Én imádom ezt az egészet minden nehézségével együtt. (egyébként nálunk tervezett volt)

Szóval ne aggódj. Mindig csak a jót kell kihozni mindneből! És gyönyörű két ilyen pofa egymás mellett, egyik pici másik kicsi. :)

2011. jan. 3. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
14:19 anyukának. igen, valóban egyformán ézel, ahogy én. sokminden nállunk is ugy van, ahogy nállatok. nekem sincs segitség, egésznap csak eggyütt vagyunk a kislányommal. ö is nagyon anyás.a többieknek is köszönöm amit irtatok, eröt, vigasztalást. bár vigasztal a párom is,azt mondta, ha az isten adja, elkell fogadni. olyan sokára jött össze az elsö baba, ez me majdnem azonnal.
2011. jan. 3. 17:55
 16/20 A kérdező kommentje:
MÉG 1 KÉRDÉS: és ti hogy oldottátok meg a terhes gondozásra járást? ki vigyázott a babára?vagy vittétek magatokkal?déli idöben van itt debrecenben, ott körül szokott aludni a babám, és ö még ugy alszik el, hogy velem, és szopik.nem tudom, hogy az apukájával ha ö vigyáz addig rá, hogy oldodik meg vele az alvás. TI HOGY CSINÁLTÁTOK?IRNÁTOK MÉG ERRÖL NEKEM?
2011. jan. 3. 17:58
 17/20 anonim ***** válasza:
Én vittem magammal, mondjuk ő nem szopizott meg délelőtt volt. Sőt orvoshoz is vittem magammal, ott jó volt, mert kinnt az asszisztensnő vigyázott rá. utolsó előtti voltam.
2011. jan. 3. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
utolsó bocsi :)
2011. jan. 3. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

ma 13:11 vagyok 22 hó különbség


Vittem magammal a vizsgálatokra a lányomat. Amikor a magánrendelőbe jártam, igyekeztem estére időpontot foglalni, mert addigra apa hazaért, és akkor egyedül mentem.

Volt, hogy csak déli időpontot kaptam, akkor áthívtam egy barátnőmet, hogy vigyázzon rá, de ez ritka volt.

37.héttől heti 3 alkalommal jártam egészen a 41.hétig (túlhordtam). Akkor is sokszor vittem magammal, ctg-t, flowmetriát végigülte velem.

Sajnos nincs segítségem, így az esetek háromnegyedében jött velem még a reggeli vérvételekre is.

Nehéz volt, de megoldottuk.

2011. jan. 3. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
köszi, hogy irtatok.valószinü, hogy én is viszem majd magammal, ha nincs aki vigyázzon rá. mint irtam, sok segitségem nincs.az utcábol egy nénivan, meg a párom. valahogy csak megoldjuk.más is megoldotta.azért jo, hogy irtatok.bár nem terveztük még a babát, mert korainak tartom ,de ha már igy alakult,. szép napot nektek, és jo babázást!
2011. jan. 4. 12:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!