Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak, hogy a kisfiam...

Mit csináljak, hogy a kisfiam ne féljen a fürdőszobába, avagy a fürdéstől?

Figyelt kérdés
Pár napja egy művirág leesett a fürdőszobai szekrény tetejéről. Kisfiam nagyon megijedt és ordított, pedig ne rá esett, csak belepottyant a csapba. Pont akkor kelt fel szegénykém...Azóta nem tudtuk miért nem akar fürdeni. Végre ma rájöttünk, mert elmondta nagy nehezen, hogy "megijedt, a leesett virágtól" (2 év 3 hós). Szerintetek vegyem le a virágot és tüntessem el, vagy próbáljam elmagyarázni, hogy nem bánt stb-stb...
2011. jan. 3. 20:25
 1/5 anonim ***** válasza:
Tedd el a virágot,hogy ne lássa. De lehet,hogy még így is félni fog a fürdőszobában.
2011. jan. 3. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem add a kezébe, hadd nézegesse, esetleg fürdéskor játszhatna/játszhatnátok vele. Néha dobáld el, nevetgélj közben, vagy ilyesmi...szóval lássa, hogy nincs baj.De nem az a lényeg, hogy a művirággal barátságban legyen, hanem az, hogy a hirtelen történésektől ne riadjon meg, mert tudja, érzi, hogy anya ott van, és akkor semmi baj sem érheti.
2011. jan. 3. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Megpróbálok valamit. Annyira kifordult magából és minden apró zajtól megriad, pedig nem puffant nagyot, csak pont akkor kelt fel...elég nagy a virág (ez volt az esküvői autó elején) és talán a formájától fél, nem tudom, vagy csak az egész összejött neki. De ordít ha menni kell fürdeni, napközben pedig nem, ezt meg nem értem. Már adtam tegnap a kezébe, nem akart hozzá nyúlni. Esténként elmeséli, hogy leesett a virág a fürdőszobába és Ő elkezdett sírni, én meg mondom, hogy nem kell, nem bánt, stb. Tehát próbálkozom sokmindennel, mégis mintha mély nyomot hagyott volna benne. Ez számomra olyan apróság, mi lesz akkor később, ha valami más puffan, vagy ilyesmi...
2011. jan. 3. 21:03
 4/5 anonim ***** válasza:

ha még megvan a babakád, akkor vidd be a szobába, és ott fürdesd meg, esetleg a konyhában.

én 4 éves koromig babakádban fürödtem, nem emiatt, hanem mert iszonyat hideg volt a fürdőben :D


próbáld meg, hátha így nem fél. aztán ha majd elfelejti ezt az egészet, akkor fürdetheted a nagy kádban.

2011. jan. 3. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
emiatt fél, ez már biztos. A virág, hogy leesett. Most volt vele komoly eszmecserénk, viszont nem akarja, hogy kidobjam, de zavarja is egyben. Tehát el kellett magyarázni, hogy nem bánt, még lába sincs és most már biztos nem esik le, anya odaragasztotta.
2011. jan. 3. 22:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!