Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Normális, hogy nem jön, nem...

Normális, hogy nem jön, nem telefonál a védőnő?

Figyelt kérdés

Az első 6 hétben 2x volt nálunk, de azóta semmi. Nem jön, de nem is mondta, hogy mi menjünk hozzá...

Kislányom már 2 és fél hónapos, és csak kétszer látta őt a védőnő.

A dokinénink rendes, hozzá járunk méredzkedni, meg mindig megnézi a babát, tudok tőle kérdezni, így tudom, hogy minden rendben van a babával. Sőt ő már többet volt nálunk, mint a védőnő...

Viszont nem értem, hogy a védőnő miért ilyen lusta.

Sógornőmékhez a baba fél éves koráig kijárt, postán küldött neki tájékoztatókat, a baba fejlődéséről, a konzultációkról stb. Jó lehet, hogy az a védőnő meg már túl rendes, viszont szerintem az enyém meg hanyag.

Most komolyan nekem kellene hívogatni a védőnőt?

Mit csináljak? Aggódjak ezen vagy hagyjam a fenébe?


2011. jan. 4. 13:29
 1/10 anonim ***** válasza:
59%
Figyelj! az, hogy melyik védőnő jár ki és melyikhez kell neked behordani a babát, az helyfüggő. Hozzánk is csupán az első hónapban jött ki, utána én vittem hozzá mérni. Az enyém se hívogatott, igaz én sem kerestem szinte soha. Szerencsére nélküle is meg tudtam oldani a dolgokat.
2011. jan. 4. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ha az orvos rendszeresen vizsgálja, és tanácsokat ad, akkor felesleges a védőnő (annak ellenére hogy neki kellene keresnie titeket). Örülj neki, van aki meg azért panaszkodik, mert folyton a nyomában van:)
2011. jan. 4. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Hozzánk 1 éves koráig jött havonta, most már két havonta kell jönnie. Van ahol menni kell a védőnőhöz. Nem egyformák a szokások. Szerintem kérdezd meg a tiédet, hogy most mi van. Ki menjen kihez és mikor? Nekünk nagyon rendes, mindent elmond.
2011. jan. 4. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Szerintem ne pazarolj rá időt, felesleges. Ha akart volna, már eddig is keresett volna.

Elmesélem neked, nálunk mi a helyzet.

A baba születése előtt folyton piszkált, hogy én soha nem vagyok otthon (dolgoztam), hozzám nem tud kijönni terepszemlére. 5 percre lakott tőlünk és fél6 után bármikor otthon voltam, ezt tudta és és nem jött. Egyszer volt kinn, aztán leesett az álla, hogy a babaszoba milyen szuper, hogy kb.5ször annyi ruhája van a gyereknek(örököltünk unokatesóktól), mint kéne, nem tudott semmibe belekötni, így nem jött többet.

Amikor megszületett a babánk, 2* volt nála az első 3 hónap alatt. Tanácsadásra mi a dokihoz megyünk és ott kéne neki is mindig lennie, de hát kénytelen voltak mindig más védőnők megmérni a babót stb, egyszer még a dokink be is szólt neki, hogy miért nem látogat bennünket (se). Konkrétan 10 hónaposan akarta újra megnézni a babám a védőnő itthon, de épp a mamánál volt a babó.

Aztán elköltözött az illető hölgy, kaptunk új védőnőt.

Na, már az első heteiben keresett 1* minket, épp csak apa volt itthon, mondta neki, hogy sétálni vagyunk, hívjon máskor hogy tutira itthon legyünk. Ennek cirka 3 hónapja, azóta se láttuk, pedig ő is ezen a településen lakik.

Szóval én már nem izgatom magam rajtuk. Van persze olyan, ahol tök rendes a védőnő, bármit kérdezhetsz, mindenben segít, mi sajna nem ilyet fogtunk ki.

2011. jan. 4. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Megyek én hozzá, ha kell, csak nem értem, hogy ha ő nem akar jönni, akkor miért nem mondja, hogy ekkor és ekkor van a fogadóidő, és én menjek a babával.

Nekem furcsa, hogy nem törődik igazából a babákkal, mert hát ő van értünk, és nem mi őérte.

Mindegy is, a doki legalább tényleg rendes.


Köszi a válaszokat!

2011. jan. 4. 13:56
 6/10 anonim ***** válasza:
hát inkább anyuhoz megyek mindíg tanácsért 4 gyereket felnevelt. Mint a védőnőhöz.
2011. jan. 4. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
66%

Ez bizony nem szokás és nem hely kérdése, a védőnő KÖTELES menni. És nem kérhet téged arra, hogy te vidd a gyereket. Ezért kapja a fizetését.

Kérdésedre válaszolvA: nem normális. Eldöntheted, hogy jelzed neki, hogy jöjjön, vagy jelzed a helyi ÁNTSZ-nél, vagy letojod, hogy valaki munka nélkül kapja a fizetését.

2011. jan. 4. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Itt most nem az a kérdés, hogy ki tud jobb tanácsot adni. Naná, hogy én is inkább anyukám véleményét kérem ki először. Csak éppen anyu ezért nem kap fizut, a védőnő meg igen. :)


15:13-as köszi, teljesen egyet értek veled!

2011. jan. 4. 15:23
 9/10 anonim ***** válasza:

Ez a jogszabály, hogy hányszor kellene a családhoz kimennie a védőnőnek. Felajánlott, tehát a szülőnek nem kötelező fogadni a védőnőt. Nekünk már több védőnőnk volt (3 gyerkőc, költözés, nyugdíjbamenetel miatt). HOzzánk sem jött(ek) ennyiszer. Egy éves korukig, ha talán 5X látogattak meg a gyerkőcöket(középsőt jó, ha 3x látta a védőnője),pedig ez a 6 hetes korig tartó minimum lenne.


3. számú melléklet a 49/2004. (V. 21.) ESzCsM rendelethez


A területi védőnő által kötelezően felajánlott családlátogatások gyakorisága


- várandós anya a várandósság ideje alatt legalább 4 alkalommal, (ebből az első látogatás a gondozásba vétel után 2 héten belül), fokozott gondozást igénylők esetén havonta egy alkalommal és szükség szerint



- gyermekágyas anya az intézetből hazajövetel után 48 órán belül - szombat, vasárnap vagy munkaszüneti nap esetében az azt követő első munkanap -, majd az első 6 hétben legalább hetente



- újszülött, csecsemő a hazaadást követő 48 órán belül - szombat, vasárnap vagy munkaszüneti nap esetében az azt követő első munkanap -, majd ezt követően az első 6 hétben legalább hetente



- csecsemő (6 hét-1 éves kor) havonta, fokozott gondozást igénylők esetében havonta és szükség szerint



- 1-3 éves korú kisded évente legalább 6 alkalommal, fokozott gondozást igénylők esetében évente legalább 6 alkalommal és szükség szerint



- 3 éves kortól a tanulói jogviszony megkezdéséig (ha nem jár közösségbe) évente legalább 4 alkalommal, beiskolázás előtt kötelezően; fokozott gondozást igénylők esetében évente legalább 4 alkalommal és szükség szerint, valamint beiskolázás előtt kötelezően



- 3 éves kortól a tanulói jogviszony megkezdéséig (ha közösségbe jár) évente legalább 2 alkalommal, beiskolázás előtt kötelezően; fokozott gondozást igénylők esetében évente 2 alkalommal és szükség szerint, valamint beiskolázás előtt kötelezően



- oktatási intézménybe nem járó tanköteles korú gyermek évente legalább 2 alkalommal, illetve szükség szerint

2011. jan. 10. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszi!

Bár nem hiányzik, de most már látom, hogy jogszabály szerint is jönnie kellene, és nekem igencsak furcsa, hogy nem végzi el rendesen a munkáját.

Köszi még egyszer a választ!

2011. jan. 11. 19:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!