Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek, hogy megegye az...

Mit tegyek, hogy megegye az ebédet? Kisfiam már több mint 8 hónapos. Eddig szépen evett mindent, de mostanában az ebéd katasztrófa.

Figyelt kérdés
Vagyis mindent eszik ami édes. Reggeli, vacsi: tápszer, tízórai gyümölcs, uzsi tejpép. Ezeket falja, de az ebédet nem tudom belediktálni. az husi zöldséggel vagy zöldség sajttal, tésztával lenne. Eddig szépen ette ezektt is, de kb 2 hete alig ebédel. szinte semmit. Nem tudtok vmi "praktikát"? Köszi
2009. jan. 28. 13:48
 1/6 anonim ***** válasza:
Engem is érdekelne, hasonló korú lányom amint meglátja a kanalat már nyújtja is ki a nyelvét és fordítja el a fejét. Nekem inkább a sósat szereti, de napok óta alig eszik valamit:(
2009. jan. 28. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nálam is katasztrófa-szindróma. :-) Nem eszi a gyerök a "sós" kaját, csak az édeset. A védőnő azt javasolta, mindenbe tegyek sütőtököt, banánt. Eddig ezeket szépen ette is: pl. paradicsomos krumpli babánnal, zöldborsó banánnal... Ma semmit. Káosz! :-(
2009. jan. 28. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
akkor nem vagyok egyedül. megróbálom a sütőtök dolgot, hátha bejön. pedig eddig olyan szinten kajált, hogy 1 szavam sem lehetett. most meg... és fogalmam sincs. h mitől. mesélek neki közben, meg dr. bubót énekelek, mert azt nagyon bírja, de már azokra sem kajál. bezzeg az édeset meg úgy falja, hogy hihetetlen.
2009. jan. 28. 15:09
 4/6 anonim ***** válasza:

Kisfiam 16 hónapos és nekünk sem akar enni ebédet. Minden más jöhet túrórudi, péksüti, joghurt, keksz....

De az ebéd! Össze szorítja a száját és meg sem kóstolja.

2009. jan. 28. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Sziasztok

Én borzalmasan válogatós voltam gyerekként, anyám szegény nem egyszer sírógörcsöt kapott miattam. Aztán az öreg védőnéni tanácsára hallgatott, és megemberelte magát:

megkínált az adott kajával, és ha nem kellett, akkor elvette és legközelebb a köv étkezésnél kínált meg.

Szóval nem volt tizenháromféle fogás, hogy melyiket vagyok hajlandó megenni, nem volt közben mesemondás, éneklés, bohóckodás, egyfalatotazapakedéért, nem volt nassolás és cukrozott tea.

Két hét alatt mindenevő lettem (na jó, a pacalt és a vadasmártást nem szeretem).

2009. jan. 28. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

asszem megoldottam:))

4 óra telt el a 10órai és az ebéd között. és beverte... mindet:))) 220 gramm spagettit. próbáljátok ki, hátha segít:))

2009. jan. 29. 20:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!