Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi alkalom után vehető...

Mennyi alkalom után vehető észre javulás a Dévény tornánál? És mennyibe kerül 1 alkalom?

Figyelt kérdés
2011. jan. 4. 20:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Szerintem attól függ, mennyire komoly a baj a babával. Nekünk szerencsénk volt mert csak kötött izmok miatt kellett vinni a kisfiam és már pár kezelés után érezhető volt a hatása. Mi összesen 10x voltunk.

Nem olcsó, kezelésenként nekünk 5000 Ft volt :-( de megérte, mert sokkal ügyesebb lett és szépen alakult azután a mozgása. De azt hiszem lehet rá kérni bizonyos betegségeknél támogatást és akkor olcsóbb. A pontos árat akkor talán a védőnő meg tudja mondani, de a gyógytornász biztos akihez vinnéd a babát.

2011. jan. 4. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nálunk volt, hogy már aznap egyedül próbálgatta a fordulást és reggel is azzal kezdte a napot. 3,5 hósan kerestem gyógytornászt, hogy nézze meg, a karja és a háta volt enyhén hipotón, ezért járt hozzánk. 3 ezer volt egy alkalom, maszek úton. 3 hónapig járt hozzánk, heti 1-szer, de a vége felé, már szinte többet is "tudott", mint a korához képest kellett volna.
2011. jan. 4. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Mi most kezdjük pénteken, 10 hósak vagyunk. Azt hallottam, hogy nagyon sírnak a babák, csak kíváncsi vagyok, hogy hány alkalom után fogok észrevenni eredményt.
2011. jan. 4. 21:09
 4/13 anonim ***** válasza:

Lányom 5 hónapos, koraszülött let 32.hétre. nekünk mondhatni szerencsénk van mert "csak" 3500Ft / alkalom. az első alkalom után a lábát szép magasra emelte. aztán észrevehető volt hogy a kezeit szépen használja, próbál nyúlni a dolgokért. ő még nem csinál semmi különöset, azaz nem fordul, a buksit is csak nehezen emeli, de hiszen ugye 2 hónappal született hamarabb. Eddig 4-szer voltunk, szerintemmég ennyiszer fogunk menni. neki a vállánál, nyakánál kötöttek az izmai, sazerencsére nem nagy mértékben.


az ár helyiségenként eltérő,sajnos a Tb nem támogatja.

2011. jan. 4. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
ja, igen, utolsó vagyok. a lányom minden alkalmat végig sírt, erre készülj fel. azaz egyszer fél óra múltán kezdett sírni, és egyszer 15 perc után. volt izomláza is a tornától.
2011. jan. 4. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
2. vagyok, nálunk is nagyon sírt, de nem azért mert fájt neki, hanem mert nem azt csinálta, amit ő akart. De a végén már ezért hagytuk abba, mert meglátta a gyógytornászt és már akkor elkezdett sírni, pedig egy végtelen kedves fiatal lány volt. És hát ugye már nem is igazán volt szükség az órákra. Akkor már kúszott, rá pár napra már mászott is.
2011. jan. 4. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

5 hónapos kor alatt érdemes elkezdeni. ha korán kezdik, nagyon gyorsan hat. Minél később, annál lassabb a felődés és annál több kezelés kell.


Nekünk 3800 Ft/alkalom, Miskolcon. Már az első kezelés ALATT észrevehető vol a javulás, 5 hónapos volt akkor.

2011. jan. 4. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
nálunk 50 perc 4000 Ft. A fiamat azért vittük, mert 10 hónaposan még nem mászott, csak kúszott és bútorok mellett lépegetett. Enyhe fokú nyaki hipotóniát állapított meg nála a gyógytornász. 2 alkalom után mászott. Amikor később visszavittük, mert még nem indult el egyedül, akkor pedig 1 alkalom után felállt önállóan (kapaszkodás nélkül a szoba közepén), a második alkalom után pedig elindult. Nálunk nagyon gyors volt a javulás.
2011. jan. 4. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

21.18-as vagyok. nagyon bízom én is benne hogy lányom hamarosan fordulni fog. a tornász szerint max 2 hónap. de nem aggódom még, hsizen ugye 3 hónapos lenne.


s igen, azért sírnak a babák mert nem azt csinálhatják amit szeretnének :)

2011. jan. 4. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Szia!


Mi 9.5 hósan kezdtük. Ingyenes a kezelés, mivel a neurológus írta a beutalót és itt csak ingyenes kezelések vannak, ahova csak a beutaltak járhatnak.

Nagyon erős törzsi és végtag hipotóniával kerültünk tornára.

Már az első alkalom után új mutatványt produkált a kisfiam, pedig csak 15 perc egy kezelés.

Minden egyes alkalom után újabb és újabb tudománya lett. Most 1 éves és szépen behozta a lemaradást, pedig csak 2 hetente járunk.

Szóval, 9.5 hósan még alkartámasz sem volt, nem nyomta fel magát, nem állt 4kézlábra, nem mászott, nem tudott semilyen módon ülni.

Most felül, ül, mászik, feláll és lépeget a bútorok mentén, a járássegítővel száguldozik. Szóval 3 hónap alatt 6szor voltunk, és ez lett az eredménye.

2011. jan. 4. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!