Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ez már elkényeztetés? 8...

Ez már elkényeztetés? 8 hónapos a babám.

Figyelt kérdés

Tudom, sok ilyen kérdés volt már, de minden eset egyedi, és egyre bizonytalanabb vagyok.

A kisfiam sok szempontból "jó baba" (nem szeretem ezt a kifejezést): nem válogatós, eljátszik egyedül. Viszont csak cicin tud elaludni, és még nem vettem rá magam arra, hogy leszoktassam róla. Éjjel általában kétszer ébred, és akkor úgy alszik vissza, hogy megszoptatom. Aztán hajnalban kel megint, akkor már ott is marad a nagyágyban, de az is előfordul, hogy az éjjeli etetés után sem viszem vissza, mert elalszom.

És nem bírom ha sír. Irigylem azokat az anyukákat, akiknek volt erejük leszoktatni az éjszakai ébredésről a babájukat, mert nekem nem megy. Őszintén kérdezem: baj ez? Nem lesz belőle egy hisztis kis akarnok vagy egy anyámasszonykatonája, akit mindenki utálni fog az oviban?

Mert más is van. Hónapokig hordoztam, mert ordított a babakocsiban, ezt már abbahagyta. Alig van megtiltva neki valami, mert egyszerűbbnek látom inkább elvinni a tiltott tárgyat, mint folyamatosan lesben állni, és félpercenként elmondani, hogy "nem". Ami egyébként abszolút hidegen hagyja.

Tapasztalt Anyukák, szerintetek baj ez? A dolgok könnyebbik végét fogom meg a pillanatnyi kényelemért, vagy ettől azért még lehet belőle később normális gyerek?

Ja, járókánk sincs... Erre se vagyok büszke, hosszú történet, így alakult.


2011. jan. 5. 12:44
1 2 3 4
 11/40 A kérdező kommentje:

Köszi szépen minden választ! A biztatásokat is, meg azt is, aki szerint ez így nem jó, végülis ezért tettem fel a kérdést. :)

Az utolsóval főleg egyetértek. Az én kisfiam sem azért jó étvágyú, mert olyan eszméletlen jó anyuka vagyok, és nem is azért ébred, mert rossz lennék... A kérdés arra irányult, hogy ki hogy kezeli az ilyesmit.

Nemrég egyébként volt is itt egy kis vitám az egyik anyukával, aki a rossz nevelésre (hordozás, ringatóra járás) fogta, ha egy baba 2 hónapos kora után még kel éjjel. Nem kipelengéreznli szerettem volna, de örülök, hogy más is úgy látja, hogy a gyerekek vérmérséklete különböző.

2011. jan. 5. 13:44
 12/40 anonim ***** válasza:
0%

Kedves ma 13:27,


Igazad lenne, ha egy újszülöttről vagy néhány hetesről lenne szó, de jelen esetben egy 8 hónapos gyermek a téma "tárgya", akit az anyatejen kívül is táplálni kell, vagyis éhes sem lehet éjszaka. Az éjszakai alvás (vagyis nem alvás) egy egészséges gyereknél, ennyi idősen semmi más, mint kizárólag szoktatás kérdése.


Szerintem.

2011. jan. 5. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:

T. Almeida!


Akkor az én 10 hónapos fiamat melyik kategóriába sorolod? Ő 8-kor elalszik, 5-kor kel, de semmi más nem kell neki, csak a szájába a cici. Szív kb. 3-4-et és alszik is tovább. Volt, hogy vízzel itattam, volt, hogy üvegből, tápszerrel etettem. Semmi változás. Sírni sosem hagytam, nem is tenném SOHA. Ha az lenne az egyetlen megoldás arra, hogy ne ébredjen fel 5 és 6 között, akkor sem. Tehát a gyerekem tuti nem éhes, mégis felébred. Hidd el, tudom, hogy rám van szüksége és nem ételre/italra.


Annyira bánt, hogy sokan elfelejtik, hogy jómagunknak is szükségünk van ölelésre, puszira, szeretetre az egészséges élethez, miért épp egy pár hónapos/éves gyermek tudna enélkül élni. És én apával vagyok neki az, aki ezt megadhatja. Ha kell én megadom.


(első vagyok)

2011. jan. 5. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
hasonló helyzetben voltam, én is mindent megpróbáltam hogy aludjon éjszaka, mert meg voltam győződve arról, hogy megszokás miatt ébred fel. Mepróbáltam leszoktatni 7-8 hónaposan és egyszerűen nem ment, annyit értem el, hogy két héten keresztül nem aludt senki sem. Aztán 13 hónapos korában ismét megpróbáltam leszoktatni erről, és láss csodát 2 nap alatt sikerült, azóta végigalussza az éjszakát. Szóval bár egy 8 hónapos gyerek "nagynak" számít, talán mégsem olyan nagy. Pontosan láttam a kisfiam szemében egy évesen, hogy megértette hogy este nem lesz cici, és amikor felébredt és szerette volna megint mondtam neki és akkor is megértette, és egyszerűen nem volt belőle hiszti, 10 percet sírt aztán aludt reggelig. Szerintem várj még pár hónapot a leszoktatással, nekem ég és föld volt a kettő közötti különbség!
2011. jan. 5. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 A kérdező kommentje:

Köszi!

Igazából én is így gondoltam, hogy majd 1 éves kora után. Örülök, hogy tapasztalatot is hallok arról, hogy akkor már könnyebb. :)

2011. jan. 5. 15:17
 16/40 anonim ***** válasza:

Én egyetértek az előttem szólókkal, kivéve aki azt mondja, hogy 8 hónaposan szoktatás kérdése az éjszaka átalvás.

A fiam hellyel-közzel egy éves koráig szopizott (8 hónapostól már kiegészítéssel) de viszonylag hamar sikerült az éjszakai szoptatásokról leállni. 2 hónapos kora óta alussza át az éjszakát, ami nem azt jelenti, hogy onnantól kezdve 9-7-ig alszik. Volt időszak, hogy szépen aludt 22-7-ig, aztán pont 8 hónapos korában elkezdett kelni éjjel 3-kor és csak a cicivel aludt vissza. Megjegyzem, amikor már alig volt, és este már tápszer is kellett. Ezt csinálta 2 hétig, utána megint visszaállt. Akkor ez miért volt? Szoktatás kérdése? Azóta van, hogy ébredt 2-3-szor éjjel, sírva (általában sírva kel) bemegyek, kiveszem, elrázom, van, hogy fél óra, de van, hogy 5 perc alatt visszaalszik. Másnap éjszakát végigalussza. Másnap megint kel éjjel egyszer. Harmadnap hallom, hogy nyüszög, de mire feltápászkodnék, visszaalszik. De ekkor is fent vagyok éjjel, és mire visszaaludnék, megint nyüszög. Na akkor már bemegyek, 3 perc múlva alvás. Negyednap kel éjjel 2-kor, és fél 4-ig rázzuk a fenekét párommal felváltva... stb.

Erről hogy lehetne egy egy éves gyereket leszoktatni? Vagy hogy szoktattam rá?

És barátnőim hasonkorú gyermekével is ugyanezeket mesélik.

Viszont másik ismerősünknél a gyerkőc kiskora óta este 7-től reggel 8-ig alszik. Igaz ő azt mondta, hogy párszor hagyta üvölteni, dehát 2 év alatt sosem volt baja annak a gyereknek éjjel? Van ilyen is, de lehet, hogy ő is ugyanígy viselkedett volna, ha nem hagyják sírni. Ő nem volt hasfájós, ellenben a fiammal.

Annyi még, hogy én már nem keresem az okát az éjszakai keléseknek. Majd elmúlik. Az éjszakákra hálistennek sosem panaszkodtunk, nem voltunk sosem kimerültek, annyit azért mindig tudtunk aludni (kivéve az első 2 hónapot), vannak akik sokkal sokkal többet kelnek éjjel, meg nem alszanak.


Egyáltalán nem szoktatás kérdése szerintem, egy ilyen kicsi gyerkőc még hadd csinálja már azt, amire vágyik. Ha teszem azt az anya, akkor az. Majd úgyis lesz később, amikor már tényleg nem lehet mindent.

2011. jan. 5. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:

Kedves Almeida, meg mindenki más is :) ma 13,27-es vagyok. Azt szeretném kérdezni tőled és mindenkitől akik szerint szoktatás kérdése 8 hónapos gyereknél a felébredés, hogy TE mit csinálnál, hogyan szoktatnád le a gyerekedet az éjszakai felébredésekről? Én 5 hós kora óta nem etetem éjjel, mert a doktorunk szerint már nincs szüksége rá, ezzel én egyet is értettem. Tehát azóta ha felkel vizet adok neki. 17 hónapos most a gyerekem és még mindig sokszor felkel éjjel, tehát attól hogy nem szoptattam még nem sikerült leszoktatni a felkelésekről. Én, mint mondtam szigorúbb szülő vagyok, hagytam őt sírni is, mondván, hogy neki is az a jó ha alszik... két hétig bírtuk (ami nagyon sok ha belegondolsz, hogy kétóránként 20 percet üvölt) aztán nem bírtam, és inkább két perc alatt visszaaltattam a vízzel, hogy mi is pihenhessünk valamit... leszoktatni az ébredésekről ezzel sem sikerült tehát.

13 hós korában aludta először végig az éjszakát, de ez máig ritka esemény sajnos...

Szóval a kérdésem a következő lenne, amikor a te gyereked éjjel felkel és tudod hogy nem éhes, mit csinálsz? Mit csinálnál abban a helyzetben, ha minden erőfeszítésed ellenére egy éven keresztül minden éjjel kétóránként felkelne?

2011. jan. 5. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
0%

Üdv,

Hja, ha csak 20 percig bírtad az üvöltést? :) Így valóban nem fog leszokni az éjszakázásról, hiszen eléri, amit szeretne, nem?

Megoldás: Első nap másfél óra sírás, második nap 1 óra, harmadik nap 40 perc ... hetedik naptól semmi gondod nem lesz éjszakánként, amíg világ a világ. Persze közben figyelni kell, hogy a gyerek ne azt érezze, hogy magára hagytad, 5 percenként be kell hozzá menni néhány másodpercre, megsimogatni a buksiját, néhány kedves szó, azt kimenni.


Kérdezz meg egy profi gyerekpszichológust a fentiekről, egyet fog érteni velem.

2011. jan. 5. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 A kérdező kommentje:

Ne haragudj, Almeida, de nagyon durva vagy... Nem tudom, ki az a profi gyermekpszichológus, aki ilyeneket javasol, de engedd meg, hogy idézzem Ranschburg Jenőt a Szülők könyvéből a sírni hagyós módszerről:

"A szülő legfontosabb feladata nem az, hogy megtanítsa a nyűgös csecsemőt egyedül, hang nélkül elaludni, hanem hogy bizalmat ébresszen a gyermekében! Arra kell megtanítania, hogy érezze: nincs egyedül! Hogy érdemes a világot megszólítani, mert ez egy olyan világ, amely válaszol, ha szólnak hozzá!

Lehet, hogy a sírni hagyott gyermekek hamarabb elcsendesednek, de én ebben sem vagyok egészen biztos. Ráadásul azonban tapasztalatot szereznek arról, hogy a világ közönyös és érzéketlen, és ezt a tapasztalatot - akarva akaratlanul - életük további éveiben folyton szem előtt tartják. Bizalmatlanokká válnak, nem kérdeznek, és ha vannak is gondolataik, elképzeléseik, ezeket nem osztják meg másokkal: - Minek? Hiszen úgysem érdekel senkit! A segítséget, amire vágyom, úgysem kapom meg senkitől!"


Bocs, ha kicsit hosszúra sikerült, de kerestem Neked egy igazi profit.

2011. jan. 5. 21:43
 20/40 anonim ***** válasza:
0%

A 8 hónapos gyerek szerintem már nem annyira csecsemő...


Nekünk is tanácsolták, és bejött a dolog, "károsodást" nem szenvedett a gyerek, remekül alszik azóta is (4 éves), éjszakánkánt egyhuzamban 11 órát, de olyan mélyen, hogy ágyút lehetne mellette sütögetni.

Természetesen néhány hetes ill. hónapos korában azért nem hagytuk, megnéztük, mi lehet a gáz, de már ekkor is azt javasolják, hogy egy percet hagyjuk sírni, mielőtt kikapjuk az ágyból, mivel csak így tudhatjuk meg, mi is a sírás oka. pl. lehet, hogy néhány mp. múlva visszaaludna, de mi "nem hagyjuk".


Én elmondtam a véleményem, lehet kegyetlennek titulálni, nem mondom, hogy az a bizonyos 1 hét leszoktatás leányálom volt, de a célt néztük.

2011. jan. 5. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!