Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Melyik babakocsi tolókar...

Melyik babakocsi tolókar jobb? A fogantyús, vagy ami egyben van?

Figyelt kérdés
2011. jan. 5. 13:49
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én jobban szeretem, ami egyben van. Könnyeben tudom irányítani egy kézzel, ami nekem azért sem mindegy mert van egy nem babakocsis nagyobb gyerekem is. Pl járdánál fel tudom billenteni egy kézzel, miközben foghatom a másik kicsi kezét.
2011. jan. 5. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ez attól is függ picit, hogy mikor hol, mire használod majd a kocsit.

Az egybe kar tolás szempontjából szerintem mindenképpen jobb, mert egy kézzel is lehet tolni, ha kell. Pl. lehet közben telefonálni. :o)

Viszont én most már a második gyerekemmel használom, és így rendkívül praktikus, hogy tudom fogni a nagy kezét útközben, két karossal ezt el sem tudnám képzelni, még így is nehéz a hóban egy kézzel tolni, de megoldható.


Viszont:

Az egybe fogantyús kocsik csak lapra hajthatók, a két karosak pedig esernyőre. Ha pl. sokat autóztok, akkor az esernyő kocsit jobban be lehet tenni a csomagtartóba, azok kevesebb helyet foglalnak...


Szóval szerintem ez a tolókar kérdés csak egy a sok szempont közül, ha kocsit akarsz venni, komolyan át kell gondolni, hogy Neked milyen funkciókra van feltétlenül szükséged, mi az, ami jó ha van, de nem baj, ha nincs, és mind ehhez az árban megfelelő legjobb kocsit kell megtalálni.

Mi sem egyszerűbb. :o)

2011. jan. 5. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

attól függ, hogy milyen a babakocsi. Nekem mindkettőből van tapasztalatom.

A nagy babakocsink négy kerekű, elöl bolygósítható kerekű volt, átkötős tolókarral. Jó volt, mert egy kézzel is lehetett tolni, kanyarodni vele.


A mostani babakocsink esernyőre csukható Quinny Zapp, két különálló tolókarra. Mivel három kerekű, ez is könnyen irányítható egy kar tolásával.


Ami lényeges lehet, az a baba és a kocsi összsúlya. Egy kétkaros nagy súlyú babakocsit megdönteni és felkaptatni a járdára kicsit talán nehezebb, mint az áthidalóst, azon jobb a fogás.

2011. jan. 5. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Anno azért választottam az átkötős tolókarost, mert felkészültem rá, hogy olyan lányom lesz, mint a szomszédé- nem maradt meg a babakocsiban. Sokszor láttam az anyukát, ahogy egyik kezével navigálja a babakocsit, másik karjában meg cipeli haza a babát.
2011. jan. 5. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Orchidea001 ***** válasza:

Nekünk, olyan a babakocsi,hogy mindakét funkciot tudja , én mindenfelekeppen olyat kerestem a vasarlasnal,hogy ha telefonalok,esetleg eszem vmit:) akkor is tudjam tolni ...ezt nem tudod ha két karos.Ha bemesz vhova akkor is konnyebb, hiszen majd meglátod igy is neha milyen nehez bejutni egyes helyekre.

nekem kis autom van, de befer a csomiba...

( abc design )

2011. jan. 5. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ami egyben van.
2011. jan. 5. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm!8 hós a lányom,tavasszal sportkocsit akarok venni,ezért érdekelt.De gondolom az egybekaros sportkocsit is be lehet rakni a csomagtartóba.Mert a mostani nagykocsinkat nemigen,pedig nem kicsi a csomagtartó!
2011. jan. 5. 14:14
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem a babakocsi választásnál az volt az elsődleges szempont, hogy egybekaros legyen, és így lapra csukva beférjen egy fiesta csomagtartójába. Tavasszal én is szeretnék könnyebb sportkocsit, nézegettem már a kétkarosakat is, de azt az anyósülésen utaztattuk volna, de mivel már én ülök ott, ezért is marad az egybekaros. Nekem is bevált, így is kivan sokszor a bal csuklóm, mikor nem használok headsetet telefonáláskor.... dehát mikor telefonáljon az ember, ha nem sétálás közben... otthon játék közben nem lehet :o)
2011. jan. 5. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

1 kezes!

főleg, ha lesz kistesó (azaz nagy).

2011. jan. 5. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!