Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 14 hónapos babátok miket,...

14 hónapos babátok miket, milyen játékokkal játszik? Megkóstolja még a játékokat?

Figyelt kérdés
2011. jan. 5. 23:11
 1/6 anonim ***** válasza:

15 hónapos múlt a kisfiam, most kezd leszokni a megkóstolásról.

Most viszont a foggal való szétcincálás megy. :( Ha észreveszi, hogy valami puhább dolog akadt a kezébe, azonnal elkezdi szétrágni, mintha edzené a fogait.

Pl. ha valamilyen kartondoboz akad a kezébe, abból tép ki darabokat a fogával, valamelyik nap éppen a konyhaszekrényből kibányászott egy parafából készült edényalátétet, abból kezdett el kitépkedni kis darabokat. Én meg bányászhattam a szájából. Vagy például matchboxok gumikerekeit előszeretettel tépi le a felnikről. Szivacsból vagy ilyesmi puha anyagból készült labdákat egyszerűen el kellett raknom, mert 5 forintosnyi darabokat szaggatott ki belőlük.

Kész vagyok tőle. :(

2011. jan. 5. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ja, és hogy a játszásra is kitérjek: mindent, amit nem szabad. Telefon, távirányító, kulcsaim, ezek az Istenek.

De persze próbálom terelgetni: sokat formaberakózunk, montesszori tornyozunk, bábel tornyozunk, fa puzzle-val játszunk, és ügyesen kezeli ezeket már egyedül is. Nézegetünk kemény lapos mesekönyveket, és rengeteg kisautója van. Amúgy imád a konyhaszekrényből kipakolni, egymásba rakosgatja az edényeket, fedőket.

2011. jan. 5. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Hú,de jó hogy írod,az én fiamnak ma kibányásztam vmit a szájából,kiderült,hogy a tapétát kezdte el leenni a falról..:-S Azt hittem,hogy csak ők ilyen rágcsálósak még..
2011. jan. 5. 23:19
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem fogzással lehet összefüggésben egyébként. Tiédnek hány foga van? Kisfiamnak 8, most jön még 2 vagy akár 4 is - nem engedi rendesen megnézni. A jobb alsó négyes tetejét már látom, két vagy három csücske is kint van, az ínye ki van szélesedve.

Szóval szerintem azért lehet a fogzás a felelős, mert sokszor látom, hogy összeszorítja az állkapcsát, és olyan kis ferdén tartja a száját, mintha nyomná a saját ínyét. Szóval ez a foggal való szétcincálás-mizéria szerintem ettől van. :(

2011. jan. 5. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igen,valószínű,sőt biztos h a fogzástól van,bár az enyémek "csak úgy" is megkóstolnak dolgokat,anélkül h rágcsálnák.Ezért jobbára még nem tudnak játszani játékokkal,mert pl ha van egy önjárós tűzoltóautó,akkor azt sem hagyják menni,hanem meg akarják rágni,ugyanez a helyzet a könyvekkel,nem marad épen a kezükben,a keménylapos sem.Amúgy formabedobóznak,montessori -karikáznak,autóznak,hintalovacskáznak,ugrálóznak,bújkálnak,fogócskáznak,pakolnak,építőkockákat még ledöntik,taxit,kismotort nem tudják hogy kell,állva akarják hajtani.Egyiküknek 8 foga van,másiknak 9,az egyik rágófog,rettenetesen megszenvedett vele,de érzem mindkettejüknek,hogy szintén jön vagy 3 foguk,már követni sem tudom,olyan mértékben megindult a fogzás(későn kezdődött nálunk),mindenhol puklis a rágófogak helye.Kis vadorzók,kő kövön nem marad,kidöntik a négy falat,szétszedik a lakást,nem tudom sírjak e v nevessek..:):-S
2011. jan. 6. 00:04
 6/6 A kérdező kommentje:
Ja és köszönöm a válaszod!
2011. jan. 6. 00:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!