Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ebédeléskori hisztiket ki...

Ebédeléskori hisztiket ki hogy kezeli? Már kikészülök, mi a jó recept, ha még arra sem hajlandó, hogy megkóstolja az ebédet, máris sír? Mi a jobb, a könyörgés, vagy az, hogy eszel, vagy elmész az asztaltól? Aztán ha éhes leszel úgyis eszel?

Figyelt kérdés
21 hós a kislányom, eddig mindent megevett, ami szottyos, főzelékek, levesek, ami héjas (borsó) turmix-szolva, de megette. Egy ideje elkezdődött, hogy asztalhoz ülünk, ránéz az ételre, és ha épp nem szimpi, éktelen sírásba kezd. Próbálok adni neki, hogy legalább kóstolja meg (van, hogy rájön, hogy finom és eszik), de sokszor csak tovább sír és nem hajlandó abbahagyni. Próbáltam már szépen, hogy én is eszek az ő kanaláról, meséket kommentálom a tv-ben, de nem igazán jött be. Vagy a másik módszer, nem eszel, mész aludni, majd megeszed du. Persze akkor sem kell neki. Aztán vacsira betankol kenyér-szalámit, aztán fürcsi után tejci.
2011. máj. 18. 12:58
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem hagyd rá. A fiamnak is volt/van ilyen. Ha nem tetszik meg se kóstolja:-( A nagyija mondott egy jó tippet ami viszont bejött. Amikor látom, hogy nem akar enni, egyszerűen nem kap enni. Hiszti van, mehetsz az asztaltól! Ha éhes vissza jön és kér enni, vagy ha dacol akkor éhes marad és mivel mást nem kap, délután vagy este megeszi. Az is beszokott jönni, hogy kiteszem az ételt(húst, krumplit) az asztalára és amikor megéhezik akkor nekiül és megeszi. Viszont, ha egy ételt megkóstol és nem ízlik akkor nem erőltettem.
2011. máj. 18. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nálunk dettó ilyen a helyzet időszakosan! Persze agyvérzést kaptam minden ebédnél, kértem, könyörögtem, fenyegettem, de nem vált be! Csak annál inkább csinálta! Ő is feszült volt és én is! Most ha ezt csinálja akkor megkérdezem tőle kétszer, eszel? Ha nem hát nem, el lehet menni az asztaltól... Éhen halni nem fog, nem hülye, minek szívassam magamat? Most is vannak ilyen időszakai,már megszoktam, nem erőltetem...
2011. máj. 18. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, és "örülök", hogy nem vagyok egyedül. Én is ezt tartom ésszerűnek, a könyörgés nem jön be nálunk sem. Most édesen alszik, a reggelijével a hasában. Ha felébred újra megpróbálom, de ha nem, indulunk sétálni, viszont nasit nem kap (ropi, keksz). Vagy itthon nem kínálom, majd a városban megetetem, szerintem ott inkább fog enni, ha nem, akkor nem.

Egyelőre csak olyat főzök neki, amit tudom, hogy megeszik, tehát szereti, csak épp ilyenje van, hogy nem akar enni. Én sem szívatom magam. Még egyszer köszi!

2011. máj. 18. 13:30
 4/6 anonim ***** válasza:
Én volt hogy ha nem ete meg az ebédet(amit egyébként szeret)akkor alvás után próba megint.Ha akkor sem akkor kapott egy almát vagy krémtúrót(mégis legyen valami a pociba)és este megint jött az ebéd.Volt hogy 3 napig nem evett főt kaját na azt nem lehet hagyni.Ha este is de kell a meleg étel.Nálunk sajnos most megfordult.Vacsi amit nehéz dni neki:(jó idő van játszótér,barátok és hiába tartanám magam ahoz hogy nincs nasi ha a szülő megkínálja vagy látja hogy a másik gyerek eszik:((((ma is jönnek kisbarátok.Készülök egy kis gyümölcs tállal,de úgyis hoznak a szülők egy kis rágcsát:(((Ma nem tudom mennyi lesz a vacsiból...
2011. máj. 18. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Dehogy vagy egyedül! :) Kisfiam 1 éves és szórakozik velem, ha nem tetszik neki, kiveri a kezemből vagy röhögve kiköpi. Kiveszem olyankor és szervusz van. Viszont nálunk ami érdekes, hogy ha picit csípősebb az étel (gáz ez egy évesen!) vagy ha nem ülve kell ennie, működik a dolog.
2011. máj. 18. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

kb 2 éves kora körül kezdte ez a fiam...lassan 3 éves lesz, és képzeljétek, eszik! semmit nem volt hajlandó megenni, igaz ő nem hisztizett, csak így dacolt velem, és húzta az idegeimet. 3-4 féle kaját is csinálhattam nem ette meg, de minden nap nem lehet pörkölt sem! az volt a dúrva, hogy a maminál mindent megevett, sőt még kért is.

valóban nem hal éhen, ha éhes lesz úgyis eszik valamit..én is elzavartam az asztaltól, de nálunk a nap hátralévő részében sem volt hajlandó mást enni, reggel este fél-fél liter tejet megitta meg napközben, ha sikerül valakitől egy kis édességet csórnia akkor azt ette. persze, én nem adtam neki, csak a papi volt vajszívű...

azt hiszem most tört meg nála a jég!

nvetni fogtok, de az győzte meg, hogy imád traktorozni, és kapott egy saját igazi kerti traktort. legalábbis ő azt kisajátította magának. minden nap felül rá, nézegeti stb...persze, nem ő kapta, nekünk volt rá szükség idehaza. de a lényeg, beoltottuk, ha eléri a lába a pedálokat mehet vele önállóan..nagyon megörült neki, azóta eszik rendesen, és ő kéri a kaját.: Éhes a pocakom szöveggel.

most nem azt mondom, hogy mindenkinél ez válik be csak azt, ha van amit imád és szereret hátha azzal lehetne így motiválni...nálunk bejött.

2011. máj. 18. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!