Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rossz evő 1 éves? Már megoldód...

Rossz evő 1 éves? Már megoldódott a dolog, de olyan nagy élmény, hogy szeretném másokkal is megosztani, hátha segítek vele.

Figyelt kérdés

14 hónapos kisfiam borzasztó rossz evő volt. Keveset és ritkán evett, nagyon válogatott. De valahogy random módon. Az sem kellett neki, amit egy héttel korábban még vonakodás nélkül elfogadott.

Az sem segített, ha nem adtam neki enni, amíg igazán meg nem éhezett. Képes volt majd egész nap nem enni. Volt, hogy 11-kor etettem volna először aznap, és sírva kilökte a kezemből a kanalat, sorozatban többször. Egyébként nem elkényeztetett és hisztis. Egyszerűen rossz dologként könyvelte el az evést. Direkt nem erőltettem, de azért sokszor már kibuktam, ezt is érezhette. Már fél éve nem gyarapodott a súlya. Borzalmas volt a sikertelenség, hogy semmi nem kell neki, főzhetek akár 5 félét is. A bébiételt sem fogadta el, vagy ha igen, fél üvegnyinél többet soha nem evett. Tényleg elkeserítő volt a helyzet.


Két dolog történt. Először is elkezdtem Béres cseppet adni neki. Itt javasolta az egyik rossz evő kisfiú anyukája. Másrészt a megszokást, a nyafit is kezelni kellett. Higyjétek el, szeretgetéssel, finomkodással semmit nem értem már el. A kedves és egyébként hihetetlenül barátságos gyerekem elutasító volt, ellökött magától, ordított, ha a kanalat látta. Leültünk enni; nagyon eltökélt és szigorú, de nyugodt voltam. Tudtam, hogy éhes, hisz nem evett még aznap. Ahányszor kiütötte a kezemből a kanalat, ráütöttem a kezére picit. Nem fájdalmat okozva, csak jelzés értékűen, és határozottan rászóltam. Tényleg nem tudtam már jobbat kitalálni. Kb 15 perc után elkezdett enni. Utána még kb. 2 alkalommal kellett ezt megharcolni. De - szerintem a Béres csepptől - megjött az étvágya is közben.

Arra figyelek csak, hogy amikor már nem kér többet, ne erőltessem, nehogy újra megutálja az evést. A happy end: az utóbbi 1 hétben nem győzöm etetni. Szinte mindent elfogad és önmagához képest óriási adagokat eszik. Csak pislogok, hogy hogy fér bele ennyi.


Hosszúra sikerült. Lehet hogy nem tűnik nagy dolognak, de már annyira megkeserítette a mindennapjainkat ez a folytonos huzavona, hogy el sem tudom mondani. :D Most szinte repesek a boldogságtól. :)


2011. jan. 6. 17:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

:) Köszi!

De azért remélem, nálunk nem lesz ilyen! :D

2011. jan. 6. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Azt még le akartam írni, hogy a hiszti olyan szintig jutott, hogy a hányásig erőltette a sírást-köhögést, ami keveset megevett, az is kijött belőle.
2011. jan. 6. 17:38
 3/15 anonim ***** válasza:

ISMERŐS!18 hós most írtam épp valahova rossz evő gyereknek az elkeseredett anyukájának,hogy nekm se evett.Pont mint nálatok:hiszti,-ordítás,-könyörgés,-idegeskedés....stb.csak én a Cebion Multit adom neki jan.2 óta és tényleg eszik a gyerek pedig 4 napja kapja csak.Én hitetlen vagyok ilyen téren hogy vitamintól étvágya lesz meg sorolhatnám de nálunk tényleg bevállt.

És én is Boldog vagyok:D

2011. jan. 6. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Köszi szépen!!! Már indítottam topicot arról, hogy ugyan ezt csinálja az 1 évesem. Tegnap kezdtük a Béres cseppet, de akkor megpróbálom a fegyelmezést is. Köszi!!!!!
2011. jan. 6. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 kisnita ***** válasza:

Szia!

Örülök, hogy megoldódott a helyzet. Nekünk is nagyon sokat segített a Béres csepp, de a vas kevés volt neki meg sápadt is a lelkem úgyhogy a dokinő írt Maltofert most már másodszorra. Napi 2x20 cseppet kell adni neki és ha elfogy akkor megint visszatérhetünk a Béres cseppre.

2011. jan. 25. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
De nagy dolog !Az en kislanyomnal 3napig tartott hogy nem akart enni (egyebkent jo evo) es azt hittem hogy megorulok a fogacskaja miatt nem evett 9hos de mar minden ok orulok hogy nalatok is megoldodott egyebkent mennyi idos kortol kaphatnak beres cseppet? koszi elore is
2011. jan. 25. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

ez igenis nagy dolog és nagyon örülök, hogy megoldódott és gratulálok hozzá és köszi, hogy megosztottad velünk :D

további jóétvágyat!

2011. jan. 25. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Hű, de jó neked. Én is kipróbálom ezt!!!! Mert már nagyon ki vagyok bukva!!!! Ráadásul a kislányom lassan két éves lesz, és még mindig egy helyben topogunk.
2011. jan. 25. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Azt hiszem, nem életkortól függ, hanem testsúlytól. 10 kg a határ, fölötte lehet adni, de én 9 kg-osan kezdtem adni, 2*5 helyett 2*4 cseppet.
2011. jan. 25. 13:54
 10/15 anonim ***** válasza:

Gratulálok a sikeredhez,de sajnos valakinél ez sem válik be.Mint pl nálunk.

Fiam 2 éves lett vasárnap,és a mai napig küzdünk az evéssel.Már orvosi kivizsgáláson is jártunk nem sok eredménnyel.Kapott vas cseppeket,illetve adtam neki a Béres cseppet,próbáltuk a vitacolan multivitamint ami szintén meg kellett volna hozza az étvágyát de egyik sem vált be.

Nem üti ki a kanalat a kezemből így nem is kell rácsapjak,csupán tiltakozik,fejét rázza száját össze szorítja még a szemét is becsukja hogy ne is lássa az ételt.Hát ennyi.

Néha előfordul hogy eszik valamit,az pl pár kis kanál leves,esetleg egy kis husi darab ilyesmi.Életében nem ette meg a tésztát és rizst sem a grízt és a krumplipürét.Túl sok minden nem is marad,csak hús félék,fasírtok a maga pár falatjával,na meg sűlt krumpli vagy zöldség fasírt,főtt répa,virsli,borsó főzelék abból is csak a borsó,kifli vajjal vagy kenőmájassal vagy valami krémmel de ezekből is kevés inkább üresen szereti,és még a tej...Na de ezeket is csak 14 hónapos kora óta kezdte el enni és iszonyú milyen kis mennyiségben.A bébi ételeket mindig kiköpte egyik sem ízlett neki.Édességet nem eszik,nem azért mert nem adok neki hanem mert nem édes szájú.Be éri egy kis kocka kinder csokival ha megkívénja vagy egy fél túrórudival mert nem tud egy egészet megenni.

Gyümölcsöt is ritkán eszik akkor is banánt vagy almát ezeket mondhatni szereti.Vízen kívül nem iszik mást,szintén nem azért mert nem kaphat hanem mert azt szereti.Nem nassol 2 evés között,hogy meg éhezzen a következő etetésre.

Havonta van pár nap amikor örülhetek,mert olyankor szinte bármit elé teszek magától megeszi,nem kell etetni,csak hát az a havi 3-4 nap nagyon kevés.Bízom abban hogy a bölcsödében ahova hamarosan elkezdjük beszoktatni,majd a többi gyerkőc láttán Ő is szívesen ül majd le az asztalhoz.Addig meg marad minden a régiben.

Ha hiszed ha nem millió jó tanácsot fogadtam már meg és egyúttal millió praktikát kipróbáltam már.


Örülök a sikerednek,jó ilyen pozitív tapasztalatokat olvasni,mert látni hogy van értelme a sok "szenvedésnek" és küzdelemnek.Csak rá kell jönni mi az áttörés titka.Nálunk ez még rejtély :) De majd biztos eljön a mi időnk is,addig pedig türelemmel lesem minden szavát mikor kér újra enni!

2011. jan. 25. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!