Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek nem szabályosan kúszott...

Akinek nem szabályosan kúszott a babája. Megoldódott ez a probléma, mennyi idő múlva? Csak a szabályos kúszás (váltott kéz-láb) után kezdett el mászni? És szabályosan mászott utána?

Figyelt kérdés

Kisfiam a kúszáskor csak a jobb lábát használja, a balt húzza, nem hajlítja be. Karjait használja rendesen. Gyorsan közlekedik, az egész lakást bejárja.

Voltunk neurológusnál, járunk Dévényre is (nem látják olyan súlyosnak a problémát egyébként).

8 hónapos a babám, 1,5 hónapja kúszik. (Először mindkét lábát csak húzta.)

Volt koponya ultrahang, ott nem találtak semmi eltérést.

Mászásnak még jelei sem láthatók, még csak négykézlábra húzza magát időnként néhány másodpercre, de nem marad úgy, nem hintázik.

Volt valami hátránya a hasonlóan fejlődő babátoknak (vagy az ismerőseitek körében az így kúszó babáknak) akár értelmileg, akár tanulásban?

Eddig a kisfiam nagyon értelmes, figyelmes, egész nap "beszélget", nagyon sokat nevet.


2011. júl. 14. 09:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Kisfiam 5 hónaposan kezdett el kúszni, de nem váltott kéz-láb módszerrel, hanem a két kezét egyszerre tette előre, felemelkedett fekvőtámaszba, és a lábaival kicsit "kotort" magán - semmit nem haladt vele előre. Nagyon mókásan nézett ki. :) Tulajdonképpen a két kezével húzta magát előre. 8 hónaposan, tehát rá 3 hónapra egyik napról a másikra elkezdett szabályosan, váltott kéz-láb módszerrel mászni.

Most 21,5 hónapos, nagyon okos, értelmes, jó mozgású, szépen, mondatokban beszélő gyerkőc, tehát mi semmi hátrányt nem vettünk észre emiatt.

2011. júl. 14. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk csak az egyik lábával és az ellenkező kezével kúszott, tehát féloldalasan. A DÉvény tornán azt mondták, hogy javítanunk kell mindig a mozgását, tehát én igyekeztem mindig korrigálni. Hamar ráérzett az ízére, és utána már szabályosan kúszott.
2011. júl. 14. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Az én lányom úgy kúszott ha lehet annak nevezni, hogy előredobta magát és a hasára érkezett.6 hósan. Ez volt kb két hétig, aztán hirtlen elkezdett mászni. Pár nap alatt elsajátította , és most 8 hónapos vagyis épp tegnap töltötte be, ugy mászik mint akit kilőttek.


Tehát Ő aszinte nem is kúszott. Van akinél ki is marad:)

2011. júl. 14. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
90%
Én annak idején pont így kúsztam, mint a kisfiad. Semmi hátrányom nem lett belőle. Úszásnál jön egyébként elő.... tudok úszni, bárhogy és szabályosan, de sokkal egyszerűbb mellúszásnál számomra, ha csak az egyik lábamat használhatom pont úgy mint amikor kúsztam. :) Ez van!
2011. júl. 14. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

szia

az én fiam sem kúszik, csak túr a fejével előre a lábaira áll közben és úgy nyomja magát előre.viszont négykézlábra áll és hintázik.a gyógytornász szerint baj, h nem kúszik, de lehet majd fog.én remélem nem éri őket ebből semmi hátrány!

6

2011. júl. 14. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

6,5hós kisfiú

ez maradt le:)

2011. júl. 14. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

4nap múlva tölti a 6hónapot a lányom, nagyon erős. Érdekes technikát választ a közlekedésre. Nem kúszik és nem is mászik. Olyan vegyes. Tény, hogy mint a csík halad, de eddig nem vettem benne észre "érthető" rendszert, mikor kúszik vagy mikor mászik, és mikor keveri.

Van amikor egymás után előre teszi a kezeit, és utángyújt lábbal, van amikor szabályosan kúszik, van amikor a popsija mászó pózban, de a mellkasa kúszóban...

Hogy ebből mi lesz. Tény, hogy nagyon kell rá figyelni, mert pillanatok alatt rá lehet lépni.

2011. júl. 14. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Fiam 8 hónaposan kezdett kúszni, úgy ahogy a második válaszoló írta: bal kéz-jobb lább, a többivel támasztott, és így tepert. 10,5 hónaposan kezdett mászni, akkor tudott feltérdelni, felállni, és mindeztz egyszerre. 6 hósan kezdett forogni, 7 hósan gurult. Egy évesen már ment és a mozgásfejlődése a kezdeti lustasághoz képest meghaladja a kortársaiét.

még annyi, hogy minket amíg mászni nem kezdett, havonta kontrolált egy gyógytornász, a kúszásról semmit nem mondott, a mászás számít nagyon, azt megvárta, megnézte megy e a fiamnak, és akkor mondta azt hogy minden rendben van.

2011. júl. 14. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Akkor úgy látszik nem csak az én kisfiam talált érdekes módot a kúszásra. :)

Nekünk is mondta a dévényes gyógytornász, hogy segítsük a másik lábát, de nem is lehet behajlítani, amikor épp mozgásban van (amúgy nagyon gyors, szinte "rohan"),erre mondta a neurológus, hogy fogjuk le a jobb lábát és a balt használtassuk vele. Még talicskáztatnunk is kell.

Popsi az égben, lábai a kezemben, kezére támaszkodva kell lépegettetni.

Nagy hisztik árán sikerül, de túl sokszor nem tudom és nem is akarom kínozni.


Köszönöm a válaszokat!

2011. júl. 14. 17:50
 10/14 anonim válasza:

Sziasztok!


A kislányom épp így kúszik (bal lábát egyáltalán nem használja). Azóta láttok valami hátrányát (látom a kérdés 2011-es)? Köszönöm.

2015. jún. 10. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!