Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » GyED-ről visszatérés munkába...

GyED-ről visszatérés munkába - hogyan? ( A 3. pontra aki tud, válaszoljon lszi, fontos)

Figyelt kérdés

1. Ha Gyed után megyek vissza, le kell mondanom a GYES-ről teljes állásban, vagy egyszerűen meg sem kell igényelnem?


2. Mennyi az a szabi, amit kötelezően kiadnak?


3 !!! Ha el kell végeznem egy frissítő tanfolyamot / ami egy évben 2* van/, hogy visszamehessek dolgozni, ezt megtehetem-e a GYED alatt? !!!!

(Ha nem, akkor le kell mondanom a GYED-ről a tanfolyam miatt? Így korábban kezdődne a munkába állás...a bölcsi szempontjából nem lenne szerencsés! A másik lehetőség, hogy várok tavaszig, de így majdnem félévig GYESEn lennék, az anyagilag nagyon rossz)


2011. jan. 6. 19:21
 1/7 anonim ***** válasza:

szia.Kezdem sorban, de csak az elsore tudok biztos valaszt:

1.Ha gyed utan mesz vissza teljes allasba nem igenyelheted meg a gyest, csak ha napi 6orat dolgozol.

2.Erre pontosan nem tudom a valaszt, de kevesebb mint a megszokott 21nap.

3.Tudomasom szerint csak ugy teheted ha lemondasz a gyedrol, de ez nem 100%.

remelem tudtam segiteni.Udv.

2011. jan. 6. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én a második kérdésre tudom a választ.

Jár neked a szabi a tgyás idejére (6 hónap) és a gyed első évére, illetve ha szülés előtt táppénzen voltál, arra az időre is. A rendes éves szabid jár, ami az életkorod alapján van meghatározva, illetve a gyerkőc születése évétől évente + 2 nap (kivéve, ha ezt a férjed már kérte, mert csak egyikőtöknek jár).

Én január elsejével mentem vissza dolgozni, 54 nap szabit töltök most le.

2011. jan. 6. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

1. Meg se kell igényelned.

2. A korod alapján járó 1,5 évnyi szabi (ha kaptál TGYÁS-t is) + ha esetleg maradt benn szabid a szülés előttről. Ez azért 40-50 nap meg szokott lenni egy átlag embernek. A céged kiszámolja pontosan, sőt most is tudnia kell, csak meg kel kérdezned. Ha a férjed nem vette ki a gyerek után jár +2 napot, akkor kérd azt is!!!

3. Nem egyértelmű: a frissitő tanfolyamot a céged irja elő kötelezően? Anélkül munkába se állhatsz? Egész napos, hány napos? Elvileg az már munkának számit, igy GYED mellett azt nem végezheted el, de ha te önként bemész és nem kapsz érte fizetést azokra a napokra, akkor az szerintem nem lehet jogellenes, nem végzel keresőtevékenységet. Ha meg a gyed után visszamész, dolgozol és akkor végzed majd el a tanfolyamot, amikor legközelebb lesz a munkába állásod után, az se ütközik semmibe, ha a céged ezt megengedi. Szerintem mindkét verzióra a céged tud választ adni. Kérdés, hogy ha a gyed alatt fizetés nélkül elvégzed a tanfolyamto, akkor tud-e addig valaki vigyázni a gyerekre.

Nálunk pl. visszamegyek dolgozni és amikor legközelebb lesz az adott tanfolyam, akkor végzem majd el, addig dolgozhatok. Márpedig veszélyes üzemben dolgozok és ha itt lehet, akkor nem látom, nálatok mi akadálya lenne...

2011. jan. 6. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én az első kérdésre tudom a választ.2011.március 31-ig megigényelheted,legalább addig kapod.Viszont ha van egy nagymama,aki nem dolgozik egyáltalán,ő megigényelheti a GYES-t.Akkor egyáltalán nem számít te mennyit dolgozol.Csak annyi a bökkenő,hogy a gyerek nem járhat bölcsibe,óvodába 3 éves koráig,amíg jár a GYES,mivel nagymama vigyáz rá.
2011. jan. 6. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A 2. kérdés engem is érdekelne miért nem jár a 2.évre a szabi?
2011. jan. 6. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Hát egész egyszerűen azért, mert így írja elő a Munka Törvénykönyve. Bemásolom:


A munkaviszony szünetelésének időtartamára a következő esetekben jár szabadság:


a) a keresőképtelenséget okozó betegség tartamára;


b) a szülési szabadság tartamára;


c) a gyermek gondozása vagy ápolása miatt kapott fizetés nélküli szabadság [138. § (5) bekezdés] első évére;


d) a harminc napot meg nem haladó fizetés nélküli szabadság tartamára;


e) a tartalékos katonai szolgálat idejére, és


f) minden olyan munkában nem töltött időre, amelyre a munkavállaló távolléti díj-, illetve átlagkereset-fizetésben részesül.

2011. jan. 7. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm,sokat segítettetk...addig sajnos nem állhatok munkába, amíg nem végzem el ezt a frissítő tanfolyamot, de a részleteket majd megérdeklődöm, köszi mégegyszer!
2011. jan. 7. 18:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!