Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Visszatérés a munkába?

Visszatérés a munkába?

Figyelt kérdés
A munkahelyem visszahívott dolgozni, a kisfiam most 7 hónapos. Február 1-jén kellene beállnom, addig a drágám 9 hónapos. Ha most nem használom ki ezt a lehetőséget, később nem tudnak majd visszavenni. Milyen tapasztalatok vannak ebben a korban bölcsibe beadott babócákkal? A munkahelyen hogyan fogadják, ha esetleg megbetegszik a kicsi? Minden fontos tapasztalat, észrevétel érdekel! Meddig vagyok védett? Vagy van egyáltalán ilyen? Minden támogatástól elesek (gyed, gyes)? Előre is köszi
2010. dec. 13. 14:26
 1/7 anonim ***** válasza:

huhh,nehéz. Én nem adnám be 7 hósan,de szükség törvényt bont!

Gyedről le kell mondanod,te dolgozol,apuka elmehet pl Gyesre.

Úgy számolj hogy 1 hét bölcsi 1 hét betegség,és nem fognak örülni nekik,de mivel visszahívtak gondolom tudják mi a pálya.

A gyerek 3 éves koráig vagy védett,addig nem rúghatnak ki. Gyedre bármikor visszamehetsz (pl nem bírod a ygerek nélkül) 2 éves koráig.

2010. dec. 13. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia, a gyerek 3 éves koráig + 1 hónapig vagy védett, ha nem mész most vissza (tehát addig nem rúghatnak ki). 9 hónapos gyerek még nagyon kicsi.. :( Vannak előnyei, és hátrányai is. Előnye, hogy Te vissza tudsz menni dolgozni, és később nem kell munkahelyet keresgélned, hátránya, hogy állandóan azon fogsz agyalni, vajon most mit csinál a gyereked?


Külföldön ez megszokott nagyon, hogy ennyi idős babák bölcsiben vannak. Nekem egyik unokatestvérem most 23 éves (fiú), és az anyja 11 hónaposan adta bölcsibe, még nem tudott járni. A srác most egyetemista, és gondok vannak vele (pszichésen). Egy pszichológus visszavezette oda, hogy túl korán szakadt el a szüleitől. Hát nem tudom basszus, nagyon nehéz kérdés. Én nem adtam bölcsibe, csak oviba fogom, inkább összehúzzuk azt a nadrágszíjat.

2010. dec. 13. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha visszamész dolgozni, akkor nem jár neked semmi más ellátás. Elesel a 2 éves korig járó GYED-től, ami a béred 70%-a, max. 102.900 Ft.

Kapod persze a családi pótlékot, azt mindenképp.

Én helyedben (ha jól érzem, akkor nem akarsz visszamenni) nem mennék el ilyen korán dolgozni.

Viszont visszamennék dolgoznia gyerek 2 éves korában. Elvileg védett vagy a gyerek 3 éves koráig (még nem tudni, ez változik-e), viszont amikor TE vissza akarsz menni, akkor kötelesek visszavenni. Tehát 2 évesen jelezném, hogy jövök vissza dolgozni, ekkor kénytelen visszavenni és még 1 évig el se küldhet. Akkor lesz egy éved, hogy ismét bedolgozd magad és ne akarjon majd elküldeni. 1 év hosszú idő...

2010. dec. 13. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Hát, ez jelenleg úgy van, hogy kötelesek visszavenni, szal ha nem használod ki a lehetőséget is te vagy védve a törvény szerint. Hacsak nem határozott idejű szerződéssel vagy a munkahelyen. Határozatlan idejű szerződést nem bonthatnak fel addig, amíg te gyed-en vagy gyes-en vagy. Minden mást elmondott az első hozzászóló.

Én sem mennék vissza melózni még ilyen kicsivel. A bölcsit megszokja, biztosan gyakran lesz beteg, bár vannak jó immunerősítők is forgalomban. A munkahelyek pedig nem egyformán reagláják le, ha anyuka otthon marad a beteg gyerekkel. Nálunk kifejezetten büntették, pl. gyerekes anyuka sosem kapott prémiumot. Máshol lazábban veszik.

2010. dec. 13. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
2. vagyok. Mi lenne, ha annyit mondanál a m.helyeden, hogy a gyerek 2 éves korában tudsz visszamenni, és addig kérsz egy kis türelmet. (és nem is biztos, hogy felveszik a kicsidet a bölcsibe, vagy ez már biztos?)
2010. dec. 13. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Annak idején engem 10hónaposan a férjemet 6 hónaposan vittek a bölcsibe. Nincsen pszichés gondunk. Régebben nem volt 2 éves gyes mint most, azért adtak be mindenkit 6 hónaposan a bölcsibe és nem hiszem, hogy csak "sérült" emberek lennének az országba. Én sem szívesen adnám be a lányomat(10hós), de a jövő is fontos és a mai világba örülni kell, hogy egyáltalán várnak vissza dolgozni. Ha csak nem milliomos az ember!!! Biztos rossz lenne eleinte, de át lehet vészelni.

Egyébként anyukám bölcsiben szakgondozónő és ő mondta, hogy a kisebb babák könnyebben beszoknak és mindenki IMÁDJA őket(mármint a dolgozók).

2010. dec. 13. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
*gyed
2010. dec. 13. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!