Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem tudom eldönteni, milyen...

Nem tudom eldönteni, milyen apa a férjem!?

Figyelt kérdés

Hétköznaponként 5-fél 6 körül haza ér, megvacsorázik és leül újságot olvasni. Közben másfél éves fiunk körülötte ugrál, de főleg az én lábaim körül, haladni alig tudok. Ha rászólok a férjemre foglalkozik vele, de magától alig valamit. Mindig fáradt... De hétvégén is ez a van, amikor kipihent. Még sétálni sem mindig jön el velünk. Hétvégén, amikor mindenki hármasban sétál! Ha szóvá teszem, hogy szerintem nem normális, hogy a családja mellett nem képes feladni pl. az állandó olvasást, még ő van kiakadva, hogy így is alig tud valamit azokból a hobbikból csinálni, mint régen. (na és én? de szívesen feladtam mindent értük)

A fiunk fürdetésénél mindig ő van ott, de ahelyett, hogy játszana vele, szegény gyerek egyedül elvan, ő meg olvassa a hvg-t a kád mellett és alig várja szerintem hogy végre aludjon (ő is meg a fiunk).

Egyébként jó ember lenne, csak mint férj, meg főleg apa... Amire kérem mindent megtesz (bevásárlás, ezt-azt elintézni, háztartásban hébe-hóba segít, ha kérem), de közben sokszor érzem, hogy kényszer neki családi élet és terhére van a gyerek.

Megbeszélni nem hajlandó a problémát, most is inkább befordult és alszik.

Sokat dolgozik, elismerem, de más apuka is, mégis ha haza mennek csak a gyerekkel foglalkoznak.


2011. jan. 6. 22:51
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:

23:21 vagyok!


Hát, ezt neked kell tudnod!

Elképzelhető, hogy a kora miatt van, lehet már nem nagyon tudja ezt e helyzetet hova tenni. Véleményem szerint egy kicsit ezzel megkésett, nem hiába nem lett előbb apa.

Az, hogy egy jó társ nem jó apa? Lehet ilyen. Ezt neked, akkor kellett mérlegelned, hogy mit vállalsz, választasz, mikor teherbe estél. De ha tudtad, vagy csak sejtetted, hogy nem lesz jó apa és nem hagytad el, mert szeretted, akkor te ott döntöttél, ennek pedig neked kell a "következményeit" viselned!

De ezt is meg kellett volna beszélned vele! Nem is értem, hogy ezt a kérdést, amit nekem is feltettél, neki anno miért nem? Ha meg mégis, akkor nem kérdés már!

2011. jan. 6. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 A kérdező kommentje:

Hát megértelek 23:17-es, én is teljesen egyedül vagyok minden gyerekkel kapcsolatos kérdésben... Modjuk a sok olvasásnak annyi eredménye van,hogy kinézi a reklámújságokból az olcsó pelenkát, popsitörlőt...

Nálunk is a történelmi műsorok mennek, többek között a háborúsak is..., na azokat mindenáron nézni kell.

Szerencsére csak keveset számítózik itthon, 15-20 perc naponta, mert van a munkahelyén is.

Háztartásban gyakorlatilag semmit nem segít, semmit, esetleg krumplit pucol, ha megkérem, és pedig nem kis lakásban lakunk, és nagy rend-és tisztaságmániás...


Én sokáig abban a (tév)hitben ringattam magam, hogy ez így rendben is van, a férfiak ilyenek.

Aztán olvasom itt a kérdéseket-válaszokat, milyen segítőkészek az apukák... sokan messze mások, mint az én férjém.

Nem tudom mi a határ, meddig/mennyit lehet tűrni?

2011. jan. 6. 23:31
 13/28 anonim ***** válasza:
23:25 :DDD ez aranyos. de ne add fel, lehet ő lesz a legjobb apa :)))
2011. jan. 6. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:

23:23-as, mintha ez ilyen egyszerű lenne! Egy gyerek teljesen megváltoztatja az életet, totál más próbatételek elé állít, erre fel sem lehet készülni. Nálunk nincs más a családban akinek picije lenne. Akkor derül ki igazán mire vagyunk képesek, ha már benne vagyunk, nehéz előre jósolgatni. Szerintem.

A fiam egyébként a világ legfantasztikusabb emberkéje és minden vágyam, hogy ne legyen egyke, mint én.

Csak sajnos mostanában kezd bennem tudatosulni a férjem iránt érzett csalódottság...

2011. jan. 6. 23:41
 15/28 anonim ***** válasza:

23:21!


megmondanád honnan a fenéből lehet előre tudni,. hogy egy férfi, egy férj, egy társ jó apa lesz -e???

komolyan kíváncsi vagyok, én elképzelni se tudtam milyen apa lesz a férjem, és nem is tudom milyen jelek voltak arra, hogy olyan lesz amilyen!

2011. jan. 6. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:

Az a te "bajod", ha erre még csak következtetni sem tudtál, az alapján, amit megismertél a párodból...

Én teljesen biztos voltam abban, hogy az ember, akivel élek, együtt vagyok, szeretek, milyen lesz apának. Jelzem: nem csalódtam!!!

Ismerned kell a párod, nem kicsikét, hanem nagyon-nagyon jól!!!

2011. jan. 6. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:

Gondolod, hogy meggondolom magam gyerek témában? Mert én nem !!! :)

Ezek után!? :D

Nah, de komolyra fordítva a szót, nekem nem kell az ilyen fokú önfeláldozás, nem lennék rá képes!

És nem tudnék ilyen szinten együtt működni a párommal, ő nem olyan akinek az ember csak úgy gyereket szül.

Amiket itt felsoroltatok, általában a rossz, benne szinte mind megvan: film nézés, szamgép...bla-bla

2011. jan. 6. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:
Bocs, a 23:30-asnak válaszoltam. Egyébként hogyhogy babás oldalt olvasgatsz? Azért csak érdekel ez a téma látom :-)
2011. jan. 6. 23:48
 19/28 anonim ***** válasza:

Véletlen, hogy itt vagyok, a főoldalon szoktam a kérdéseket nézegetni és, ami tetszik írok, vagy megnézegetem...

Így kerültem ide.


Egyébként a téma érdekel, azért mert természet ellenesnek érzem, hogy így vélekedem, mert ez sokkal rosszabb, szerintem, hogy egyáltalán nem kell baba, mint, ha teljesen oda lennék érte, mert különcnek és defektesnek, kissé furának érzem magam ettől!

De nem tehetek róla, ezt érzem és gondolom!

Lehet a párommal van a gond? Más mellett nem így érzeném, esetlegesen?

2011. jan. 6. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:

Nem tudom hogy vélekednél más pár mellett.

Én világ életemben tudtam, hogy szeretnék gyerekeket, amikor még barátom sem volt. Aztán meg minden pasimban a férjet kerestem :-) Több gyerek és családpárti voltam mindig is, lehet mert az enyém olyan kicsi.

2011. jan. 6. 23:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!