Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem tudom eldönteni, milyen...

Nem tudom eldönteni, milyen apa a férjem!?

Figyelt kérdés

Hétköznaponként 5-fél 6 körül haza ér, megvacsorázik és leül újságot olvasni. Közben másfél éves fiunk körülötte ugrál, de főleg az én lábaim körül, haladni alig tudok. Ha rászólok a férjemre foglalkozik vele, de magától alig valamit. Mindig fáradt... De hétvégén is ez a van, amikor kipihent. Még sétálni sem mindig jön el velünk. Hétvégén, amikor mindenki hármasban sétál! Ha szóvá teszem, hogy szerintem nem normális, hogy a családja mellett nem képes feladni pl. az állandó olvasást, még ő van kiakadva, hogy így is alig tud valamit azokból a hobbikból csinálni, mint régen. (na és én? de szívesen feladtam mindent értük)

A fiunk fürdetésénél mindig ő van ott, de ahelyett, hogy játszana vele, szegény gyerek egyedül elvan, ő meg olvassa a hvg-t a kád mellett és alig várja szerintem hogy végre aludjon (ő is meg a fiunk).

Egyébként jó ember lenne, csak mint férj, meg főleg apa... Amire kérem mindent megtesz (bevásárlás, ezt-azt elintézni, háztartásban hébe-hóba segít, ha kérem), de közben sokszor érzem, hogy kényszer neki családi élet és terhére van a gyerek.

Megbeszélni nem hajlandó a problémát, most is inkább befordult és alszik.

Sokat dolgozik, elismerem, de más apuka is, mégis ha haza mennek csak a gyerekkel foglalkoznak.


2011. jan. 6. 22:51
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
együtt akartátok a babát,vagy csak úgy terhes lettél?szeret ő benneteket,de a maga módján,úgy ahogy ő azt jónak és elégnek látja,egy másfél éves rengeteg ujjat produkál,és nagy élvezet látni,hallani ezt minden nap.Párom is így ér haza,eszik és megy játszani,hancúrozni,sétálni,vagy a mamákhoz.amikor látom,hogy fáradt mondom neki,hogy menjen pihenjen le egy kicsit,mindig at mondja,igy is keveset van vele,inkább vele foglalkozna,és élvezik az együtt töltött perceket.Szerintem a párod még nem érezte meg,hogy mennyire jó dolog ez.Talán egy kis otthagyás tényleg segítene,de elég lenne egy délután is.csak megértelek mert én is félteném a gyereket,mi van ha nincs benne annyi felelősség érzet hogy rendesen figyeljen rá?beszélni hiába beszélsz vele,ha nem érzi,hogy miről marad le,ugy sem fogja elismerni,hogy ő rosszul csinál bármit is.a lemondásról meg annyit,hogy nem kell mindenről lemondani,a párom és el jár focizni vagy pókerezni,de sosem megy a család rovására.menjen,játsszon,de amikor nem teszi,tessék a gyerekkel játszani.
2011. jan. 7. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:

Ez a baj, hogy TE mindent feladtál.

Mond meg, hogy most te olvasol, most te mész ide-oda...

De ha hagyod, akkor az a te hibád.

2011. jan. 7. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
A tortenelmu musort nezo ferj valaszadoja vagyok. :) Az en ferjem is benne van a korba nem aggodj, idosebb mint a tied en is mar 32 vagyok, szoval nem elhamarkodott dontes volt, tobb eve egyut vagyunk, hazat vettunk, felre tettunk, hogy ne kelljen nelkulozni, tervezett baba volt... Mindig en tettem vettem a haz korul, hetvegen neha kozosen foztunk, en takaritottam de az igazsag az, hogy raertem. Ahhh, ot az sem zavarja ha felvet a kosz. :( Multkor ramszolt, hogy mar megint mit kell porszivozni (5 nappal elotte porszivoztam, a gyerek maszik). En soha nem is cseszegettem emiatt es tudtam, hogy a baba mellett is nekem kell ebben megallnom a helyem es nem is ez a gondom, hanem az, hogy nem kepes a babaval foglalkozni. Szivesen megcsinalok en barmit, fozok a picurnak, kitakaritok... de ugy nem lehet, hogy 10 perc mulva a gyereket hozza mert nincs el vele. Pedig tunderi jo kisfiam van, eljatszik a golyopalyaval akkar 40 percig is ha apa ott ul es adogatja neki a golyokat o meg bedobalja. Ez a kedvence. Labdazni is imad akkar 20 percig is ha van aki visszaguritsa neki. Kis autokat is tologat, lerombolja ha epitesz valami.... tehat csak ott kell lenni vele. Nem orjong, hisztizik, hogy ne lehessen birni vele. Vannak dolgok amit meg tudok csinalni mellette de vannak dolgok ami nehezen megy. A munkahelye szanatoriumnak nevezheto. Tudom mert egy helyen dolgoztunk/dolgozunk. Szamitogep elott ul, nem erolteti meg magat. En sokszor halara untam magam akkor talaltam ra erre az oldalra. :))) Raadasul rugalmas a munkaido amennyiben megvan a heti 37 ora, tehat akkor jon megy amikor akar. En altalaban penteken nem is mentem. Tehat ilyen lehetosege is lehetne. Bocsi, hogy hosszu voltam de olyan jo volt kiirni magambol. Kitartast kerdezo, majd csak valahogy tuleljuk de nallunk nem lesz teso. :)))
2011. jan. 7. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:

És az nem valósítható meg,hogy kompromisszumot köttök?

Az a felszólítás,hogy foglalkozz többet a gyerekkel egy férfinak nem elég konkrét.

Mi lenne ha beosztást csinálnátok kérsz tőle hétvégenként 1 közös sétát,plusz másnaponta ő fürdesse vacsoráztassa,öltöztesse a kicsit,vagy vigye le a játszóra,vagy játsszon vele a lakásban.De akkor nincs közben újságolvasás!!Csak a gyerek van.Cserében te meg a szabad estéin nem piszkálod a gyerekkel,nem hümmögsz így lelkiismeret furdalás nélkül élvezheti a szabadidejét,és a hobbiját.

Lehet,hogy ez furcsának tűnik,de nálunk ez oldotta meg a dolgot.Apa,ma te vagy a soros!!

A kecske is jól lakott,és a káposzta is megmaradt.:)

2011. jan. 7. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
Szia!Nem olvastam végig a kommneteket.De valahogy az az érzésem,hogy egy cipőben járunk.Világ életemben meg voltam győződve,hogy a férjem a világ legjobb apukája lesz.Háááát piszok nagyon tévedtem,sajnos rá kellett jönnöm,hogy Ő az utolsó ember akinek gyereket kellett volna szülnöm:(!Fél éves a lányom,és csak akkor kedves neki,ha mosolyog,ha valami baja van vagy sírdogál akkor ez a gyerek egy "idióta,nemnormális".Mintha egy kést forgatnának a szívemben,mikor mondja:(!Nem szeret vele játszani sem,mert nem tud tőle TV-t nézni!Stb.!A fő gond nálunk,hogy 34 évesen már belekényelmesedett a kis életébe,és a baba felborított neki mindent!A múltkor megkértem,hogy ne menjen már konditerembe,mert lenne egy kis dolgom,erre a válasz,hogy Neki oda menni kell,mert ott vezeti le a stresszt!(bolti eladó,hatalmas stressz éri gondolhatod,én is az voltam tudom).Mondtam neki menjél akkor nehogy baj legyen:S!Az hogy nekem mi a kikapcsolódás???Hát semmi.Mert nem megyünk soha sehova,csak max én sétálni a babával.Ő soha,mert pihen!!!Szóval nem vagy egyedül...
2011. jan. 7. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
07.41-es vagyok.Nagyon elszomorít mikor ilyen sztorikat olvasok.Amikor egy család akkor család ha mindkét fél kiveszi a részét az örömökből és a bánatból is.Mindig értékeltem szerettem becsültem a párom,de amikor ilyen férjekről olvasok mindig belém jön az érzés,hogy mennyire meg kell becsülnöm,becsülnünk az ilyen férjeket,apákat.remélem a gyermek mosolya legalább pótol valamit nektek,és legalább vele próbáljatok meg békében és boldogan élni.
2011. jan. 7. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

Azt hiszem annak, aki boldog, nagy családra vágyott és helyette azt kapta, amit, sovány vigasz amit említesz!


Ezért is ez a mottóm: nincs család, így nincs se örömöm, se bánatom vele!


Sajnálom, hogy így fogom fel, de nem bízom a páromban, nem lenne jó férj, családapa, sajnos, de akkor is szeretem, és hiába lenne más jobb, mást nem tudok szeretni, amíg őt imádom!

2011. jan. 7. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 A kérdező kommentje:
A férjem mindent megtesz, de csak kötelességből. Úgy érzem nem is igazán szeret minket, mert csak a terhére vagyunk és feladott miattunk szinte mindent a régi életéből.
2011. jan. 7. 19:08
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!