Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kedves Anyukák! Kisfiam 11...

Kedves Anyukák! Kisfiam 11 hónapos, két hete jár önállóan, azóta úgy érzem teljesen megváltozott:sokkal nyűgösebb, akaratos, egyfolytában a nyomomban van, ha 2 percre kimegyek a szobából, üvölt, mindig mellette kell legyek. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
ma már teljesen elkeseredtem, olyan rosszul indult a nap,úgy érzem, nagyon fáradt vagyok.Sajnos ünnepek alatt költöztünk,a fürdőszoba romokban volt, a férjem egész nap,munka után csempéz, vakol,így teljesen egyedül vagyok ,mindenki fáradt,leharcolt.Voltatok már ti is ilyen helyzetben?Ugye lesz ez jobb is, csak egy ilyen periódus van most, ugye?-megjegyzem, születésétől fogva nagyon érzékeny, akaratos a kisfiam, rengeteget sírt 4 hónapos koráig (amíg elkezdett mozogni), de utána egyre jobb lett,most viszont, mintha visszaléptünk volna...pedig olyan aranyosan totyog, egyre többet tud, de már egy pár napja folyamatosan nyüsszög, semmi nem jó neki, tisztába is alig tudom tenni...
2011. jan. 7. 09:19
 1/4 anonim ***** válasza:

1. Költöztetek, tehát új neki a környezet.

2. Lehet a foga is.

3. Szeparációs szorongás is okozhatja.

Türelem, türelem, türelem. És persze kitartás! :)

Minden jót Nektek!

2011. jan. 7. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A költözés... egyelőre idegen helyen érzi magát, és haza akar menni... :S
2011. jan. 7. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Egytértek az előttem szólókkal. A kicsi- pont a szeparációs szorongás időszakának kellős közepén - került idegen környezetbe. Nem elég, hogy kezd rájönni, anya és ő nem egy személy, ergo anya akár el is tűnhet, mindezt egy vadidegen környezetben teszi. Ehhez társul, hogy a párod is, te is - teljesen érthető módon ugyan, de ezt a pici nem érti - fáradtak vagytok, idegesek, leharcoltak.

Az idő majd megoldja, lassan kész lesztek, belakjátok a házat, rendeződnek körülöttetek a dolgok, s akkor a kisfiad is visszatalál a régi kerékvágásba. Addig meg sok türelem és kitartás!

2011. jan. 7. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ó,kedvesek vagytok, hogy vígasztaltok, közben összeszedtem magam, és a zsákokból előkotortam egy pár új játékot, aminek nagyon megörült,azt hiszem rajtam is látja, hogy ideges vagyok, és ő is ezt látja rajtam...
2011. jan. 7. 10:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!